Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
ROZWAŻNE I ROMANTYCZNE

ROZWAŻNE I ROMANTYCZNE

 30/25 zł

Program:

W. A. Mozart: Uwertura do opery Wesele Figara

F. Chopin:  Koncert fortepianowy e- moll , op. 11

Edward Grieg:  I i II Suita Peer Gynt

 

Wykonawcy:

IZABELA RYŚNIK – dyrygent

ELISA D'AURIA (Włochy) – fortepian

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

więcej Piątek, 28 września 2018 godz. 19:00
Przygody Peer Gynta - koncert familijny

Przygody Peer Gynta - koncert familijny

 20/15 zł

Program:

Edward Grieg: I i II Suita Peer Gynt

 

Wykonawcy:

Bartosz Olejnik – dyrygent

Małgorzata Orłowska - narrator 

Orkiestra Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica"

więcej Niedziela, 30 września 2018 godz. 12:00
Koncert muzyki amerykańskiej

Koncert muzyki amerykańskiej

 40/30 zł

Leonard Bernstein jest jedną z najbardziej znanych postaci w historii amerykańskiej muzyki XX wieku. Zapisał się na kartach historii jako kompozytor, dyrygent i pianista. W koncercie usłyszymy uwerturę Kandyd i oraz Tańce symfoniczne z musicalu West Side Story tego słynnego kompozytora, który, gdyby żył, skończyłby w tym roku 100 lat. W programie, oprócz dzieł Bernsteina, przedstawimy popularne utwory George’a Gershwina: Błękitną rapsodię i Koncert fortepianowy F-dur oraz utwór Hoe Down z baletu Rodeo, napisanego przez Aarona Coplanda, w którym słychać echa amerykańskiej muzyki folk. Orkiestrą dyryguje Ruben Silva, a przy fortepianie w utworach Gershwina zasiądzie, znany słupskiej publiczności, Artur Jaroń.

więcej Piątek, 12 października 2018 godz. 19:00
WIELCY MUZYCZNI GENIUSZE – WOLFGANG AMADEUSZ MOZART

WIELCY MUZYCZNI GENIUSZE – WOLFGANG AMADEUSZ MOZART

 35/25 zł

Ostatni koncert orkiestry w październiku będzie w całości poświęcony muzyce Mozarta. W programie znajdzie się Koncert skrzypcowy G-dur, który zagra Marta Magdalena Lelek, jedna z utalentowanych skrzypaczek młodego pokolenia. Jacek Kraszewski, na co dzień dyrektor Filharmonii w Gorzowie, wystąpi gościnnie jako dyrygent orkiestry słupskiej filharmonii, z którą odbędzie podróż do świata muzyki kompozytora wszechczasów. Usłyszymy więc jeszcze słynną Symfonię g-moll K.V. 550 oraz równie znaną serenadę Eine kleine Nachtmusik

więcej Piątek, 26 października 2018 godz. 19:00
HISZPANIA

HISZPANIA

40/30 zł

Spektakl HISZPANIA to niezwykła podróż przez świat flamenco. Przepełnione silnymi emocjami historie opowiedziane za pomocą muzyki, tańca i śpiewu, wciągają widza w świat wielkich przeżyć i wielowiekowej tradycji. Wirtuozeria gitary w połączeniu z przenikliwymi melodiami, interpretowana przez zmysłowy i charyzmatyczny taniec stanowią barwny kolaż różnych obliczy flamenco, które cały czas się rozwija i inspiruje nowe pokolenia Hiszpanów.

więcej Sobota, 27 października 2018 godz. 19:00
Niekończąca się melodia

Niekończąca się melodia

 20/15 zł

Młodzi muzycy Słupskiej Sinfonietty powracają po letniej przerwie z klasycznym programem. Wśród kilku kompozycji zaprezentowanych w niedzielne popołudnie znajdzie się VIII Symfonia h-moll , zwana Niedokończoną, Franciszka Schuberta. Orkiestra wykona także kilka innych utworów należących do kanonu muzyki klasycznej, wśród nich m.in. Bolero Maurice’a Ravela, oraz Ballada na flet i orkiestrę Carla Reinecke.  Orkiestrę poprowadzi jej założyciel Maciej Banachowski. Solistką będzie Marcelina Dobak – flet.  

więcej Niedziela, 28 października 2018 godz. 11:30
MICHAŁ BAJOR - OD KOFTY DO KORCZA

MICHAŁ BAJOR - OD KOFTY DO KORCZA

 85 zł

Od Kofty…do Korcza jest koncertem piosenek z dwupłytowego albumu pod tym samym tytułem. To muzyczna historia utworów, które napisane i przetłumaczone specjalnie dla niego, przez najlepszych autorów i kompozytorów, pozwoliły artyście stworzyć własny , niepowtarzalny teatr piosenki. Wybrane z kilkuset i nagrane na nowo z jego dzisiejszą dojrzałością, są niejako podsumowaniem muzycznego dorobku tego charyzmatycznego aktora i pieśniarza. Wieczór pełen wspomnień, liryki , dramatyzmu, ale i żartu.

Artyście towarzyszy zespół złożony ze znakomitych muzyków

więcej Niedziela, 28 października 2018 godz. 17:00