Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
  •  

     

Koncert bożonarodzeniowy

Koncert bożonarodzeniowy

 40/35/30/(S)

Koncert bożonarodzeniowy

Maciej KUŁAKOWSKI /wiolonczela/

Ruben SILVA /dyrygent/

Chór IUVENTUS CANTANS /przygotowanie chóru dr Tadeusz Formela/

 

W programie:

Arcangelo Corelli - Concerto grosso na Boże Narodzenie

Edward Elgar  - Koncert wiolonczelowy op.85

Kolędy Świata 

 

Maciej KUŁAKOWSKI

Urodzony w 1996 roku w Gdańsku. Grę na wiolonczeli rozpoczął w wieku sześciu lat w klasie wiolonczeli prof. Jadwigi Ewald. Obecnie jest studentem Kronberg Academy w klasie prof. Wolfganga Emanuela Schmidta oraz studentem Akademii Muzycznej im. S Moniuszki w Gdańsku w klasie dr Marcina Zdunika. W latach 2009-2012 kształcił się pod kierunkiem prof. Michaela Flaksmana w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Mannheim.

 

Jest laureatem Konkursu Królowej Elżbiety w Brukseli oraz zdobywcą I nagrody oraz nagrody specjalnej na X Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. W 2014 na Festiwalu Wiolonczelowym w Kronbergu zdobył prestiżową nagrodę "Landgraf von Hessen Preis" dla najlepiej zapowiadającego się wiolonczelisty oraz Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzyki XX i XXI wieku w Radziejowicach. W roku 2010, 2012 i 2013 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz został laureatem konkursu Narodowego Centrum Kultury – Młoda Polska.

 

Koncertował w wielu krajach Europy i świata jako kameralista i solista pod batutą takich dyrygentów jak: Frank Brailey, Eivind Gullberg Jensen, Stéphane Denève, Marek Pijarowski czy Marek Moś. 1 października 2011 roku miał zaszczyt wystąpić na koncercie inaugurującym działalność Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach pod batutą Maestro Krzysztofa Pendereckiego. Brał udział w wielu kursach muzycznych, gdzie kształcił się m.in. pod kierunkiem takich pedagogów jak Frans Helmerson, Mischa Maisky, Gidon Kremer, Truls Mørk, Gary Hoffman, Philippe Müller, Jens Peter Maintz czy Ivan Monighetti.

W lipcu 2010, 2011 oraz 2014 r. uczestniczył w wielkim międzynarodowym przedsięwzięciu – Morningside Music Bridge w Calgary, gdzie pracował pod kierunkiem wybitnych pedagogów. W 2011 roku w ramach tego kursu wystąpił wraz z Calgary Symphony Orchestra, wykonując Koncert wiolonczelowy h-moll A. Dworzaka i zdobywając drugą nagrodę na konkursie solistów. Zdobył też pierwsze miejsce w konkursie zespołów kameralnych wraz z młodymi artystami z Chin.

 

Maciej aktywnie zajmuje się także muzyką kameralną. Miał przyjemność pracować i występować jako kameralista z takimi muzykami jak: Alfred Brendel, Arnold Steinhardt czy Charles Neidich. W 2015 roku wraz z Triem Klarnetowym z Gdańska zdobył I nagrodę na VII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku a od 2015 roku jest członkiem Tria im. Wiłkomirskich z którym wspólnie nagrał płytę z utworami Antona Arensky'ego dla wytwórni DUX.

 

Gra na wiolonczeli Charlesa Gaillarda z 1867 roku wypożyczanej przez fundację Deutsche Stiftung Musikleben.

więcej Piątek, 20 grudnia 2019 godz. 19:00
Gala SYLWESTROWA 2019

Gala SYLWESTROWA 2019

 150 zł.

Gala SYLWESTROWA 2019

 

Alejandrina VAZQUEZ /sopran/

Oleg LANOVYI /tenor/

Konstantin MAYOROV /taniec/

Tisato ISIKAWA /taniec/

Bartosz OLEJNIK /dyrygent/

Emilia CZEKAŁA /prowadzenie koncertu/

 
Zapraszamy Państwa do spędzenia wieczoru sylwestrowego z naszą Orkiestrą oraz Solistam: Alejandrina Vazquez (sopran) i Oleg Lanovyi (tenor),  którzy wykonają dla Państwa najpiękniejsze piosenki, pieśni, duety, przeboje musicalowe i operetkowe. Dodatkową atrakcją wieczoru będzie występ pary tanecznej: Konstantin Mayorov oraz Tisato Isikawa. Orkiestrę Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara poprowadzi Bartosz Olejnik a o szampański humor zadba Emilia Czekała.

 

Alejandrina VAZQUEZ /sopran/

Studiowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, na wydziale wokalno - aktorskim, w klasie prof. dr hab. Ewy Iżykowskiej. W 2018r ukończyła uczelnię, otrzymując dyplom magistra sztuki z wyróżnieniem. Tytuł licencjata muzyki z wyróżnieniem otrzymała na Uniwersytecie Baja California w Meksyku (UABC). Była uczestnikiem licznych kursów muzycznych, prowadzonych przez znakomitych pedagogów i artystów takich jak np. Ignacio Clapés'a, Dianna Ruggiero, Halina Nadi, Patricia Craig, Olivera Miljaković, Ewa Iżykowskiej-Lipińskiej i Octavio Aréval'a. Koncertowała we Francji, Hiszpanii, na Kubie, w Rumunii, w Polsce, USA, Austrii i w Meksyku.

Jej repertuar jest bardzo bogaty, obejmując pieśni artystyczne, dzieła muzyki kameralnej, jak również utwory muzyki współczesnej. Śpiewaczka posiada w swoim repertuarze także następujące partie operowe: Bastian w "Bastián i Bastiana", Serpina w "La Serva Padrona", Siostra Genovieva i Siostra Dolcina w "Sour Angelica", Lauretta w "Gianni Schichi" , Anita "Anicie", Fiordiligi w "Cosí fan tutte", Violetta Valery w “La Traviata”, Rosario w “Goyescas” i Lucia w Lucia di Lammermoor. Koncerty z jej udziałem były transmitowane m.in. przez Radio UNAM 95.9FM (Radio Narodowego Uniwersytetu Meksyku) oraz Radio Meksykańskiego Instytutu Opus 94FM. Artystka pracowała z takimi dyrygentami i orkiestrami, jak np.: Francisco Savín (Orkiestra Symfoniczna Narodowego Konserwatorium Muzycznego), Srba Dinic (Orkiestra Symfoniczna Ministerstwa Marynarki Wojennej), David Rodríguez De La Peña (Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Autonomicznego Baja California), Kurt Sprenger (Fort Worth Symphony Orchestra), Marco Balderi (Orchestra Festivalului Darclée), Adam Klocek, Hermann Breuer (Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej), Bartosz Żurakowski (Orkiestra Kameralna Filharmonii Sudeckiej), Marek Wroniszewski (Orkiestra Symfoniczna UMFC), Jan Miłosz Zarzycki i Ruben Silva (Filharmonia Kameralna i.m. Witolda Lutosławskiego w Łomży).

Alejandrina Vázquez wielokrotnie brała udział jako solistka w prapremierach dzieł współczesnej muzyki meksykańskiej takich kompozytorów jak: Santos Cota, Félix Mora, David Rodríguez, Enrique González Medina, Venus Rey Jr i Bryan Banks. Obsadzona w partii tytułowej śpiewała w światowej prapremierze opery "Anita" Melesio Morales'a, tłumaczonej na język hiszpański (oryginalnie dzieło zostało napisane w języku włoskim). Producentem tego wykonania był Narodowy Instytut Sztuk Pięknych, a partię instrumentalną wykonała Orkiestra Ministerstwa Marynarki Wojennej Meksyku.

Śpiewaczka dokonała także szeregu nagrań. Należą do nich płyty CD "Las Divas" (2011), "Las Divas Sinfónico" (2015) z oryginalnymi dziełami David'a Rodríguez'a De La Peña oraz "Bachianas Mexicanas 1 y 2" (2016) Venus Rey Jr, dostępne na głównych muzycznych platformach cyfrowych jako Spotify oraz iTunes.

Artystka została także uhonorowana licznymi nagrodami na konkursach wokalnych: finalistka na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Wokalnym w Hariclea Darclée w Braila w Rumunii (2017), I Wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Viva Calisia, w Kaliszu (2018) oraz Nagroda Secjalna – Zaproszenie na koncert w ramach XII- go Międzynarowego Festiwalu Muzyki Organowej w Kaliszu w 2019.

Obecnie Alejandrina Vázquez mieszka w Warszawie, występuje w Polsce i innych krajach regionu. Obecnie artystka robi doktorat w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

 

Oleg LANOVYI /tenor/

W 2007 r. ukończył Wyższą Szkołę Kultury im. Terebowlińskiego (klasa M. Mechnik). W 2009 roku ukończył Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny w Tarnopolu im. Wołodymyra Hnatiuka (klasa B. Iwanokiewa). W 2013 roku ukończył Lwowską Narodową Akademię Muzyczną im. M. Lysenko (klasa V. Ignatenko).

Laureat wielu konkursów muzycznych i festiwali, m. in.:

I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Solistów - Wokaliści „Sztuka XXI wieku” (Vorzel, 2011), I nagroda na III Otwartym Ogólnoukraińskim Konkursie dla młodych wokalistów im. Teodora Teren-Juszczywa (Lwów, 2010), Stypendium Wagnera 2015

Śpiewak posiada w swoim repertuarze także następujące partie operowe: Nemorino - G. Donizetti „Love Drink”, Tamino - V.-A. Mozart „Czarodziejski flet”, Ottawa - V.A.Mozart „Don Juan”, Hrabia Almaviva - D. Rossini, „Cyrulik sewilski”, Alfred J. Strauss „Zemsta Nietoperza”, Brios - F. Lehard „Merry Widow”, Ottokar - J. Strauss „Baron cygański”, Andrew - S. Gulak-Artemovsky "Zaporozets the Danube", Vera Tetervakovsky - M. Lysenko „Natalka Poltavka”, Parpinhoel - D. Puccini „Bohemia”, Beppo - R. Leokavallo „Pajace”, Selich-Agha - S. Gulak-Artemovsky „Zaporozhetsy po Dunaju”, Spoleta - D. Puccini „Tosca”, Remendado - Jean Bizet „Carmen” Gaston - D. Verdi „Traviata”, Prince - A. Spadavecchia „Kopciuszek”, Goro - D.Puchchini „Madame Butterfly”.

 

Więcej o artyście :

https://www.youtube.com/watch?v=q4n-mwkGV78

 

https://opera.lviv.ua/pl/personel/oleg-lanovyj/

 

Konstantin MAYOROV /taniec/

Zasłużony artysta ukrainy: solista w Narodowym Teatrze Opery i Baletu we Lwowie, Odessie, Kijowie.

 

Tisato ISIKAWA /taniec/

Japonia, artystka Narodowego Teatru Opery i Baletu w Tokio, Odessie i Kijowie.

 

Bartosz OLEJNIK /dyrygent/

Urodzony w rodzinie pokoleniowo związanej z muzyką. W trakcie swojego kształcenia artystycznego wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. Swój warsztat dyrygencki kształcił w kraju jak i za granicą. Czerpał wiedzę między innymi od Zygmunta Rycherta, Piotra Wajraka, Vladimira Kiradjieva, Warcisława Kunca, Rubena Silvy, Marcello Roty i Donato Renzettiego. W dziedzinie dyrygentury współpracuje z Operą Na Zamku w Szczecinie, Operą Bałtycką w Gdańsku, Capella Bydgostiensis, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku, Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, którą w 2017 roku przygotował do koncertu z Andrea Bocellim oraz Ogólnopolską Orkiestrą Lekarzy. W listopadzie 2019 r. obejmie kierownictwo muzyczne nad operą Flis Stanisława Moniuszki w reżyserii Michała Znanieckiego, która zostanie wystawiona podczas festiwalu Opera Tigre w Argentynie.

 

 

Emilia CZEKAŁA /prowadzenie koncertu/

Wokalistka, konferansjer, flecistka. O jej wszechstronnych zainteresowaniach może świadczyć fakt, że z wyróżnieniem ukończyła filmoznawstwo oraz język niemiecki na brytyjskiej uczelni The University of Hull. Po powrocie do kraju to muzyka stała się najważniejsza: podjęła studia na kierunku wokalistyka jazzowa na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Joanny Zagdańskiej. Odnosi także sukcesy jako konferansjer – od wielu lat prowadzi koncerty Orkiestry im. Johanna Straussa (Orkiestry Symfoników Bydgoskich), której obecnie jest dyrektorem. Konferansjerkę prowadzi nie tylko po polsku, ale także po angielsku, współpracowała w tym zakresie z Filharmonią Pomorską, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną czy Filharmonią Sudecką zyskując znakomite recenzje  i opinie słuchaczy. Jesienią 2016 roku stworzyła swój video-blog osobisty „Ema mówi”, gdzie realizuje swoje pasje mówiąc o muzyce. Tworzy własne projekty muzyczne, daje recitale, jest autorką projektu Cafe Bodo, w którym wciela się w Hankę Ordonównę. Występowała u boku takich artystów jak Mateusz Ziółko, Tadeusz Seibert, Michał Grobelny, Krzysztof Iwaneczko, Irena Santor, Zbigniew Górny czy Jacek Wójcicki, a także śpiewała w zespole Singin’ Birds.

 

więcej Wtorek, 31 grudnia 2019 godz. 20:00
Koncert Karnawałowy. AMERICAN POPS

Koncert Karnawałowy. AMERICAN POPS

 55 zł.

AMERICAN POPS CONCERTS

 -“Z Nowego Jorku do Texasu”-

 

Formuła artystyczna “Pops Concert” została wypracowana i spopularyzowana kilka dekad temu głównie przez orkiestrę symfoniczną w Bostonie pod dyrekcją Artura Fiedlera. Słynną dziś tradycję “Boston Pops” kontynuują niemal wszystkie profesjonalne orkiestry symfoniczne w Stanach Zjednoczonych prezentując tego typu koncerty w każdym sezonie. Na repertuar typowego “Pops Concert” składa się najczęściej wybór:

- “lżejszych” dzieł tradycyjnej symfoniki,

- utworów “jazzujących” (często w stylu swingujących big-bandów),

- utworów z teatrów muzycznych na Broadway’u,

- muzyka oparta o bogate korzenie folkowo-etniczne Ameryki, (Dixieland, Bluegrass, Nigro-Spiritual, Cajun, etc.),

- muzyka filmowa,

- muzyka popularna,

- utwory i aranżacje pisane specjalnie na potrzeby stylu “symfoniczny pops.”

 

 

Zapraszamy na koncert pt. “Z Nowego Jorku do Texasu”

Popularny koncert symfoniczny odpowiedni na każdą część sezonu, a szczególnie na porę karnawału. Zawiera elementy niemal wszystkich powyższych stylów: fragment muzyki baletowej A.Coplanda, aranżacje przebojów z Broadwayu (m.in. L. Bernstein, C. Porter, G. Gershwin, L. Webber), symfoniczne aranżacje jazzowe (D. Ellington, T. Dorsie, G. Miller), muzykę filmową (m.in. J. Williams, H. Mancini), styl dixieland, folk, bluegrass i wiele więcej…

Koncert zjawiskowo ukazuje jednocześnie zróżnicowane tradycje muzyczne wybranych stanów USA.

 

 

Mariusz SMOLIJ /Dyrygent/

Jest jednym z najwybitniejszych dyrygentów swojego pokolenia prowadzących orkiestry w Stanach Zjednoczonych i Europie. Dyrygował ponad 130 orkiestrami w 28 krajach, na czterech kontynentach występując na najbardziej prestiżowych estradach koncertowych świata, m. in. Carnegie Hall i Lincoln Center w Nowym Jorku, Kimmel Center w Filadelfii, ABC Hall w Johannesburgu, Narodowym Centrum Kultury w Pekinie, Sali Concertgebauw w Amsterdamie, Tonehalle w Zurichu, Salle Gaveau w Paryżu oraz narodowych centrach kulturalnych Polski, Czech, Słowacji, Bułgarii, Serbii, Cypru, Niemiec, Austrii, Węgier, Włoch, Meksyku, Kolumbii, Boliwii, Chin oraz Korei Płdn.

 

Na liście prowadzonych przez niego orkiestr znajdują się między innymi: Atlanta Symphony Orchestra, Detroit Symphony Orchestra, Houston Symphony, Rochester Philharmonic, New Jersey Symphony Orchestra, Indianapolis Symphony, Indianapolis Chamber Orchestra, Orchestra of the Lyric Opera Chicago, Omaha Symphony Orchestra, Missouri Symphony, St. Louis Philharmonic, Symphony of Nova Scotia (Kanada), Johannesburg Philharmonic Orchestra (RPA), Jerusalem Symphony, Israel Symphony Orchestra, Israel Chamber Orchestra, Rotterdam Chamber Orchestra, Orchestra da Camera Fiorentina, Orchestra Teatro Olimpico Vicenza, Orchestra di San Remo, Orchestra Sinfonica Lecce (Włochy), Orchestre Lamoureux Paris (Francja), Bern Sinfonieorchester, Sinfonieorchester Basel (Szwajcaria), Bergishe Symphoniker, Gottingen Symphonie, Kiel Philharmonie (Niemcy), Staatsorchester Frankfurt, Budapest Symphony Orchestra, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Sinfonia Varsovia, Bułgarska Filharmonia Narodowa w Sofii, Serbska Filharmonia Narodowa w Belgradzie, Narodowa Filharmonia Boliwii, Kolumbii, Meksyku i wiele innych.

 

Artysta nagrywał dla firm płytowych Hungaroton, Universal Poland oraz Narodowego Radia USA (NPR). Od 2004 roku regularnie współpracuje z międzynarodową wytwórnią NAXOS wydając 12 płyt, często prezentujących światowe premiery nagraniowe. Wydane przez tą firmę CD z muzyką Andrzeja Panufnika, a nagrane wspólnie z Polską Orkiestrą Kameralną, było wyróżnione w Londynie przez prestiżową „London Evening Standard” a nagranie muzyki Grażyny Bacewicz z Capella Bydgostiensis otrzymało w 2015 roku nagrodę ”Fryderyka” i doskonałe recenzje międzynarodowych krytyków.

 

W Polsce dyrygent często współpracuje z Sinfonia Varsovia, z którą dokonał szeregu nagrań (Naxos, CDAccord) i którą prowadził podczas tourne koncertowych w Japoni, Francji oraz USA. Artysta dyrygował gościnnie większością polskich zespołów filharmonicznych i radiowych, m.in. Filharmonią Narodową w Warszawie podczas festiwalu Forum Lutosławskiego. W latach 2002 – 2004 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Filharmonii Wrocławskiej oraz Festiwalu Wratislavia Cantans, a w okresie 2016 – 2019 dyrektora artystycznego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Jest obecnie dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Skrzypcowego im. K. Lipińskiego w Toruniu.

 

W Stanach Zjednoczonych pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Riverside Symphonia w New Jersey oraz Acadiana Symphony Orchestra w Louizjanie. Wcześniej był stałym dyrygentem New Jersey Symphony Orchestra oraz Houston Symphony Orchestra. Pomiędzy 1996 – 2000 zajmował pozycję profesora dyrygentury na Northwestern University w Chicago – Evanston, będąc w tym czasie najmłodszym wykładowcą dyrygentury pośród wszystkich czołowych uczelni amerykańskich. Jest wysoce poszukiwanym pedagogiem i prowadził międzynarodowe kursy m.in. w Czechach, Słowacji, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Korei Płdn. Polsce oraz dla Konserwatorium w Zurichu. Od 2009 roku artysta jest również gościnnym profesorem uniwerytetu muzycznego w Tianjin (Chiny).

 

Mariusz Smolij jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec. Wraz z założonym przez siebie Kwartetem Smyczkowym im. K. Pendereckiego, wyjechał do USA. Kontynuował tam studia m.in. w prestiżowej Eastman School of Music w Rochester, w stanie Nowy Jork. W 1998 roku z ramienia tej instytucji otrzymał stopień doktorski. W 2019 roku odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP za wybitne osiągnięcia artystyczne i promocję polskiej kultury za granicą.

 

 

więcej Piątek, 10 stycznia 2020 godz. 19:00
Koncert Karnawałowy. CZAR OPERETKI

Koncert Karnawałowy. CZAR OPERETKI

 65 zł.

CZAR OPERETKI”

Hity operetkowe ale i niezwykle piękne arie, duety i sceny grupowe z mniej znanych operetek. Fragmenty z takich utworów scenicznych jak m.in. Bajadera i Księżniczka cyrkówka Kalmana, Bal w Sawoyu Abrahama, Dama od Maxima Sielickiego, czy Miłość Szejka Mariana Lidy i wiele, wiele innych.

„Ten wybór i znakomite wykonanie spowodowały, że publiczność nie chciała wypuścić artystów ze sceny. Owacja na stojąco zmusiła występujących do wielu bisów. Był to piękny wieczór, pełen doskonałej muzyki i wspaniałej zabawy” (redaktor: Agnieszka Malatyńska)

 

Udział biorą:

Bogumiła DZIEL-WAWROWSKA /sopran/

Katarzyna LASKOWSKA /sopran/

Piotr RAFAŁKO /tenor/

Robert SZPRĘGIEL /baryton/

Rubena SILVA /dyrygent/ 

więcej Piątek, 24 stycznia 2020 godz. 19:00
Koncert Karnawałowy. BO TO SIĘ ZWYKLE TAK ZACZYNA CZYLI OD PIOSENKI DO MUSICALU

Koncert Karnawałowy. BO TO SIĘ ZWYKLE TAK ZACZYNA CZYLI OD PIOSENKI DO MUSICALU

 70 zł.

Bo to sie zwykle tak zaczyna... czyli od piosenki do musicalu”

„ Bo to sie zwykle tak zaczyna...” to koncert, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Popularne piosenki, jak Powróćmy jak za dawnych lat, Nigdy więcej, Dumka na dwa serca obok tak doskonale znanych tytułów musicalowych: My fair Lady, Chicago, West Side Story, Mamma mia, Upiór w operze tworzą malowniczą opowieść o rożnych odcieniach miłości tocząca się przy kawiarnianym stoliku, innym razem przy barze, a nawet w więzieniu.

Udział znakomitych artystów znanych z takich scen i estrad, jak m.in. Opera Wrocławska , Teatr Muzyczny ROMA , Teatr Muzyczny w Lublinie, Opera Narodowa w Warszawie, Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Rampa w Warszawie a takze Filharmonia Dowcipu Waldemara Malickiego, którzy wystepują z towarzyszeniem chóru i orkiestry gwarantuje znakomitą zabawę, a jednocześnie wysoki poziom artystyczny.

Znakomitej muzyce towarzyszy oryginalna oprawa sceniczna, którą stanowią nie tylko elementy wystroju, lecz również pieczołowicie wkomponowane fragmenty filmów i animacje. Koncert ten, dzięki idealnie dobranemu repertuarowi, może być doskonałym mostem łączącym widzów wszystkich pokoleń.

Zapraszamy do spędzenia niezwykłego muzycznego wieczoru, wysłuchania najpiękniejszych melodii, które zna cały świat. 

Obsada :
Kamil PĘKAŁA, Elzbieta KACZMARCZYK, Tomasz JANCZAK, Julia IWASZKIEWICZ, Aga TYRAWSKA-KOPEĆ, Joanna HANZEL, Dariya LAHOTSKA, Joanna DEPCZYŃSKA, Julia BEDNARZ, Agnes ŁAZAROWICZ, Rafał WRÓBLEWSKIi, Tomasz MAZUR.

Szymon MAKOWSKI /dyrygent/

więcej Piątek, 7 lutego 2020 godz. 19:00
Koncert Karnawałowy. MIŁOŚĆ JAK Z NUT

Koncert Karnawałowy. MIŁOŚĆ JAK Z NUT

 55 zł.

Koncert Karnawałowy-Walentynkowy " Miłość jak z nut"

Niezwykły koncert pełen niezapomnianych światowych przebojów muzyki rozrywkowej. W pełnym emocji, wzruszeń i energii repertuarze zaprezentuje się Magdalena Meisel. Wokalistka znana z popularnych programów telewizyjnych m.in. "The Voice of Poland""Bitwa na głosy""Szansa na sukces", wystąpi z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara pod dyrekcją maestro Rubena Silvy.

W symfonicznych aranżacjach przygotowanych specjalnie na ten koncert przez Klaudiusza Janię usłyszymy największe przeboje "When I fall in love" Nat King Cole, "O mnie się nie martw" Kasi Sobczyk, "Power of love" Jennifer Rush, czy "Imagine" Johna Lennona i wiele innych.

 

Magdalena MEISEL /wokal/ 

Wokalistka znana z programu "Bitwa na głosy" w zwycięskiej grupie Piotra Kupichy z zespołu FEEL. Tam brawurowo wykonała "Time to say goodbay" oraz w finale "Białą armię" za co zyskała uznanie Jury oraz zapadła w pamięci widzów. Uczestniczka 3 edycji programu "The Voice of Poland" w grupie Marka Piekarczyka. Magdalena Meisel jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

 

 

więcej Piątek, 14 lutego 2020 godz. 19:00