Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
Grodno Show

Grodno Show

 40/30

W piątek 24 maja w sali Filharmonii o godz. 19:00 wystąpi Białoruski Narodowy Zespół Pieśni Garadnica. Wileńska Perła jest zespołem tanecznym, teraz czas na piękne śpiewanie. Garadnica to wspaniali muzycy: rewelacyjne akordeony! Zespół gra, tańczy i śpiewa. Za wysoki poziom i liczne sukcesy Garadnica otrzymała tytuł narodowego zespołu. Przyjazd tego zespołu do Słupska stał się możliwy dzięki zaproszeniu jakie prezydentka naszego miasta, Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka wystosowała do mera Grodna – Mieczysława Bronisławowicza Goja. Artyści z Grodna wystąpili już i byli gorąco oklaskiwani w Białymstoku i Gdańsku. W Słupsku wystąpią po raz pierwszy. W programie piosenki białoruskie, rosyjskie i polskie.

 

 

więcej Piątek, 24 maja 2019 godz. 19:00
Bajki muzyczne

Bajki muzyczne

 20/15 zł

Zapraszamy do spędzenia Dnia Mamy z Polską Filharmonią Sinfonia Baltica im.Wojciecha Kilara w niedzielę, 26 Maja. Dla Mam i młodych melomanów mamy bajkę muzyczną Piotruś i WIlk Siergieja Prokofiewa oraz suitę z baletu Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego. Orkiestrę Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica  im.Wojciecha Kilara poprowadzi Ruben Silva, opowie Wojciech Marcinkowski!

więcej Niedziela, 26 maja 2019 godz. 12:00
Słupsk Sinfonietta Nuty Wolności

Słupsk Sinfonietta Nuty Wolności

Wstęp wolny  

Słupska Sinfonietta zaprasza na koncert z okazji 30-tej rocznicy pierwszych Wolnych Wyborów z dnia 4 czerwca 1989 roku. Jaki repertuar młodzi muzycy zaproponują z tej okazji? Przekonajmy się sami. Orkiestra Sinfonietty pod dyrkcją Macieja Banachowskiego, laureata Pomorskiej Nadziei Artystycznej za rok 2018.

Koncert odbędzie się w parku imienia Jerzego Waldorffa w Słupsku. W przypadku złych warunków atmosferycznych organizator zastrzega sobie prawo do przeniesienia koncertu do gmachu Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara. W takim  przypadku będzie to skutkowało ograniczoną ilością miejsc (378).

więcej Niedziela, 2 czerwca 2019 godz. 12:00
Lorem Ipsum

Lorem Ipsum

 20/15/10

„Lorem Ipsum” grupy Vagabond Physical Collective to autorski spektakl teatru tańca o poczuciu niespełnienia, które może być przyczyną ekstremalnie silnych uczuć i namiętności. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień - wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami.

„Lorem Ipsum” - określenie stosowane w środowisku poligraficznym oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma. Wykorzystanie tekstu w obcym języku pozwala skoncentrować się na jego wizualnych aspektach. Tradycyjnie składa się on z fragmentów traktatu Cycerona „O granicach dobra i zła”:
„Nie ma zatem takiego człowieka, który kocha cierpienie samo w sobie, kto by do niego dążył lub chciał go doświadczyć tylko dlatego, że jest to cierpienie, a dlatego, że czasami zdarzają się takie okoliczności, w których to cierpienie może doprowadzić go do jakiejś wielkiej przyjemności. Kto ma jakiekolwiek prawo obwiniać człowieka, który wybiera przyjemność nie wiążącą się z przykrymi konsekwencjami, albo tego, kto unika takiego cierpienia, które nie prowadzi do przyjemności? Jednocześnie potępiamy ze słusznym oburzeniem i czujemy niechęć do ludzi, którzy są tak owładnięci urokami nietrwałej przyjemności, tak zaślepieni jej pragnieniem, że nie dostrzegają, iż następstwem ich postępowania będą z pewnością cierpienie i trudności.”

Vagabond Physical Collective – nieformalny kolektyw artystyczny tworzony przez absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. To zderzenie sześciu energii twórczych młodych aktorów-tancerzy poszukujących swojego języka, którzy z zaangażowaniem wkraczają na polskie oraz światowe sceny. Prywatnie przyjaciele o podobnych poglądach na sztukę, dążący do budowania możliwości twórczej realizacji autorskich projektów. Zainteresowani prozaicznymi zagadnieniami, które dotykają każdego. W tworzonych obrazach scenicznych zawierają uniwersalne historie, z którymi widz może się utożsamić. W skład kolektywu wchodzą: Monika Witkowska, Wiktoria Zawadzka, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona oraz Paweł Urbanowicz.

https://www.facebook.com/vagabondphysicalcollective/

ORGANIZATOR

Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej “Nie Po Drodze” oraz Instytut Muzyki i Tańca we współpracy ze Słupskim Ośrodkiem Kultury, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara oraz Państwowym Teatrem Lalki Tęcza

Spektakl współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Scena dla tańca 2019.

Program „Scena dla tańca” jest programem własnym Instytutu Muzyki i Tańca, w ramach którego dofinansowywane są projekty pozwalające na regularną obecność spektakli tanecznych na scenach teatralnych i w innych instytucjach prezentujących projekty z dziedziny sztuk performatywnych w całej Polsce.

W ramach “Sceny dla tańca 2019” spektakl “Lorem Ipsum” prezentowany jest w następujących miejscach:
31 marca 2019 - Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK (Bytom)
3 czerwca 2019 - Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara we współpracy ze Słupskim Ośrodkiem Kultury (Słupsk)
4 czerwca 2019 - Fabryka Sztuki w Łodzi
17 września 2019 - Teatr im. St. I. Witkiewicza (Zakopane)
22 września 2019 - Strefa Kultury Wrocław

REALIZATORZY SPEKTAKLU
Reżyseria: Paweł Urbanowicz
Choreografia: zespół
Dramaturgia: Anna Turczyńska i Franciszek Szumiński
Reżyseria świateł: Paweł Murlik
Muzyka: Mateusz Flis
Grafika: Beata Sadowska, The Bonbons Studio Graficzne - Aleksander Joachimiak
Występują:
Monika Witkowska,
Wiktoria Zawadzka/Karolina Januszek,
Omar Karabulut,
Oscar Mafa,
Jarosław Mysona.

Spektakl powstał we współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury, Stowarzyszeniem Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”, Wydziałem Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu, Gawlock Pictures oraz dzięki wsparciu sponsorów.

MECENAT
Spektakl zrealizowany w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Suwałki.

 

 

więcej Poniedziałek, 3 czerwca 2019 godz. 19:00
Stanisław Moniuszko w Słupsku - Inspiracje Moniuszką

Stanisław Moniuszko w Słupsku - Inspiracje Moniuszką

20/(S) zł 

 Już 4 czerwca zapraszamy na koncert pn. "Inspiracje Moniuszką", współorganizowany z Wydziałem Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuki Muaycznej Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. na którym studenci wykonaja własne aranżacje utworów Moniuszki. Całość dopełni występ młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im.Bolesława Krzywoustego w Słupsku oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupska, która przedstawi swoją twórczość literacką na temat kompozytora i jego twórczości oraz poprowadzi koncert.

mgr Przemysław Sysojew – Osiński: przygotowanie; piano

studenci Instytutu Muzyki (III rok SPS; I rok SDS): aranżacja

studenci Instytutu Muzyki: wykonanie

mgr Zdzisław Pawiłojć: gitara basowa

Zapraszamy serdecznie, przyjdźmy i wesprzyjmy naszą wspaniałą młodzież w trudach i staraniach w dążeniu do ukazania piękna muzyki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu promocji kultury w ramach programu "Moniuszko 2019 - Promesa", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

więcej Wtorek, 4 czerwca 2019 godz. 18:00
Z Orkiestrą przez Epoki - Zwieńczenie

Z Orkiestrą przez Epoki - Zwieńczenie

 40/35/30/(S) zł.

Koncert zwieńczający rezydenturę młodego dyrygenta Daniela Sałacińskiego. Tego wieczoru usłyszymy uwerturę Es-dur  Jana Ignacego Paderwskiego, koncert klarnetowy B-dur Karola Kurpińskiego oraz koncert skrzypcowy d-moll Henryka Wieniawskiego. Całość zakończy Symfonia Josepha Haydna.

Solistami tego wieczoru będą: Dominik Jastrzębski /klarnet/ oraz Michał Marcol /skrzypce/. Orkiestrę Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara poprowadzi Daniel Sałaciński.

więcej Piątek, 7 czerwca 2019 godz. 19:00
Stanisław Moniuszko w Słupsku. Halka

Stanisław Moniuszko w Słupsku. Halka

 60 zł.

Na zakończenie sezonu artystycznego 2018/2019 zapraszamy naszą wspaniałą publiczność na niezwykłe wydarzenie w skali ogólnokrajowej. Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara ma przyjemność wystawić najpopularniejszą operę Stanisława Moniuszki - Halkę,w wersji półscenincznej. Na naszej scenie usłyszymy najpiękniejsze głosy polskich oraz zagranicznych scen operowych, absolutną czołówkę solistów w składzie: Jolanta Wagner, Paweł Skałuba, Adam Zaremba, Leszek Skrla, Agnieszka Kozłowska oraz Chór Opery Nova z Bydgoszczy przygotowany przez Henryka Wierzchonia. Całość poprowadzi Maestro Ruben Silva. Nie może Państwa zabraknąć.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu promocji kultury w ramach programu "Moniuszko 2019 - Promesa", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

 

więcej Piątek, 28 czerwca 2019 godz. 18:00