II Festiwal Wojciecha Kilara

II Festiwal Wojciecha Kilara to przybliżenie słuchaczowi postaci kompozytora Wojciecha Kilara, który jest patronem PFSB w Słupsku, a także promocja muzyki polskiej. W jego ramach odbędą się trzy koncerty symfoniczne, z których dwa zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas pierwszego koncertu zostały przedstawione: II Koncert Fortepianowy (solo na fortepianie Mikołaj Sikała) oraz Mała Uwertura, Orawa oraz Suita z filmu Pan Tadeusz, orkiestrę poprowadził Marek Wroniszewski.

Natomiast drugi koncert to muzyka oratoryjna: Choralvorspiel oraz V Symfonia „Adwentowa”. W Symfonii mogliśmy usłyszeć niesamowity chór 441 Hz, a orkiestrę poprowadził Alexander Humala.

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca"

II Festiwal Wojciecha Kilara