Koncert familijny ŚPIEWAJĄCA LOKOMOTYWA

26 maja 2024 r. godz. 12:00
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Koncerty familijne
Bilety 35 (dorośli)/30 (dzieci) zł
KUP BILET

 

Złożony z najpiękniejszych wierszy Juliana Tuwima, opatrzonych muzyką Piotra Salabera, koncert familijny na czworo śpiewających aktorów, orkiestrę symfoniczną i śpiewającego dyrygenta gościł już na estradach filharmonii Wrocławskiej, Pomorskiej, Świętokrzyskiej i wielu, wielu innych. Tym razem artyści zawitają do Słupska, aby przedstawić młodym słuchaczom muzyczne widowisko bazujące na tekstach jednego z najczęściej czytywanych polskich poetów dla dzieci. Śpiewający dyrygent Piotr Salaber błyskawicznie nawiąże kontakt z publicznością, zadając związane z muzyką zagadki i prezentując poszczególne instrumenty. O doskonałą zabawę zadbają także aktorzy: Andrzej Walden, Aleksandra Lis, Mariola Kurnicka oraz Bogdan Smagacki. Będzie to rozrywka dla całej rodziny!


 

Wystąpią:

Piotr Salaber - śpiewający dyrygent
Andrzej Walden
Aleksandra Lis
Mariola Kurnicka
Bogdan Smagacki

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

 

PIOTR SALABER, kompozytor, pianista i dyrygent.

Profesor sztuk muzycznych. Dziekan Wydziału Dyrygentury, Jazzu, Muzyki Kościelnej i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie prowadzi również klasę kompozycji muzyki filmowej i teatralnej.

Wykładał muzykę filmową w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz gościnnie w Vancouver na University of British Columbia.

Warsztat kompozytorski doskonalił pod kierunkiem jednego z największych kompozytorów XX w. - Karlheinza Stockhausena podczas kursów mistrzowskich w Kuerten koło Kolonii.

Autor muzyki do ponad 130 spektakli teatralnych, piosenek, programów radiowych, telewizyjnych, trzech filmów kinowych, dokumentalnych i dwóch seriali TV. W swoim dorobku kompozytorskim ma również mszę – Missa Mundana, cykl pieśni do tekstów Ernest Brylla i oratorium Non Omnis Moriar.

Jest laureatem Amadeusza – nagrody kompozytorskiej Teatru Polskiego Radia 2017, Honorowej Perły Polskiej Gospodarki w dziedzinie Kultury (2017), w 2021 r. odsłonił swój autograf w Bydgoskiej Alei Autografów, a w 2021 r. w I LO im. C. K. Norwida w Bydgoszczy jednej z sal nadano jego imię.

Komponował muzykę dla najważniejszych teatrów w Polsce – Ateneum w Warszawie, Rosji - Bolshoi Drama Theater w Petersburgu, Teatru Sovremennik w Moskwie a także w Paryżu, Vancouver i w Teatrze Narodowym w Taichung na Tajwanie.

Operetka z jego muzyką w Teatrze Narodowym w Budapeszcie zdobyła Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim 2014.

W warszawskim Teatrze 6 Piętro można obecnie oglądać zrealizowany w gwiazdorskiej obsadzie spektakl Ożenek z jego muzyką.

Dyryguje wszystkimi nagraniami swojej muzyki teatralnej i filmowej.

Koncert Śpiewająca Lokomotywa, złożony z najpiękniejszych wierszy Juliana Tuwima, opatrzonych muzyką Piotra Salabera na troje śpiewających aktorów, orkiestrę symfoniczną i śpiewającego dyrygenta doczekał się dwóch realizacji płytowych, został wydany również na winylu, gościł na estradach filharmonii Wrocławskiej, Pomorskiej, Świętokrzyskiej i wielu, wielu innych.