Pamięci Agnieszki Osieckiej

2 kwietnia 2022 r. godz. 18:00
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Wydarzenia gościnne
Bilety 30/25 zł
KUP BILET

Tym razem młodzieżowa orkiestra zaprezentuje program złożony z piosenek wybitnej poetki – Agnieszki Osieckiej. Ponadczasowy charakter tekstów artystki w połączeniu z muzyką wybitnych kompozytorów sprawia, że mimo upływu lat utwory są wciąż popularne i dobrze znane polskim słuchaczom. W programie znajdą się zarówno popularne utwory jak: „Wariatka tańczy”, „Damą być”, czy „Okularnicy, jak i mniej znane kompozycje, np. „Melancholie”, czy „Ukradła cyganka kurę”.

 

Podczas koncertu wystąpią solistki:

Aleksandra Cybula - absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku i Akademii Muzycznej w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem). Laureatka wielu festiwali wokalnych, m.in. Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu im. Marka Grechuty. Współpracowała z Polską Filharmonią "Sinfonia Baltica" w Słupsku, Narodowym Teatrem Edukacji we Wrocławiu czy Teatrem Palladium w Warszawie. Na co dzień związana z Słupskim Ośrodkiem Kultury. Absolwentka Chóru ,,Fantazja''.

 

Daria Korowajczyk - wokalistka, trener wokalny, pedagog muzyczny. Jest absolwentką kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej w Słupsku (specjalność nauczycielska). Ukończyła studia wyższe z tytułem magistra na Akademii Sztuki w Szczecinie, kierunek Edukacja Muzyczna w zakresie Sztuki Muzycznej specjalność: śpiew jazzowy. Laureatka wielu Konkursów, Festiwali muzycznych, wystąpiła w programie Must be the Music i w programie ,,Szansa na sukces'' w odcinku z piosenkami Agnieszki Osieckiej.

 

Oraz uczestniczki zajęć wokalnych Studia Piosenki SOK:

 

Karina Hermann - trzecioklasistka, która swoją przygodę z wokalem rozpoczęła w Słupskim Ośrodku Kultury. Obecnie kształci się pod okiem Aleksandry Cybuli. Jest laureatką m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Piosenki J. Przybory i J. Wasowskiego. Występowała w spektaklu muzycznym ,,Tekhelet'' i ,,Baczyński. Tam jest zawsze wiosna''.

 

Katarzyna Reichert - Katarzyna Joanna Reichert urodzona w Słupsku. W roku 2008 wraz z dołączeniem do Zespołu Artystycznego Marzenie rozpoczęła się jej przygoda z sztuką. W późniejszych latach grywała na scenie w Ośrodka Teatralnego Rondo, z którego przeniosła się do Nowego Teatru im. Witkacego, gdzie można ją było zobaczyć w spektaklach: „Romeo i Julia” oraz w „Panu Tadeuszu”. Do dziś możemy ją zobaczyć w roli Zosi. W 2021 roku zdobyła 1 miejsce w Eliminacjach Wojewódzkich 66 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Obecnie dba o swój rozwój artystyczny pod skrzydłami instruktorów Klubu Kwadrat, gdzie w przyjaznej dla siebie przestrzeni  rozwija swoje artystyczne umiejętności. Umiejętności wokalne szlifuje pod okiem Darii Korowajczyk. Występowała między innymi z orkiestrą Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara w Słupsku , oraz ze Słupską Sinfoniettą.

 

Słupską Sinfoniettę poprowadzi Maciej Banachowski, który jest autorem wszystkich aranżacji.

 

Maciej Banachowski to pochodzący ze Słupska dyrygent i aranżer . W roku 2015 ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku - w klasie gitary klasycznej. W tym samym roku podjął studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie dyrygentury prof. Bohdana Jarmołowicza, które ukończył z oceną bardzo dobrą.

Od pięciu lat prowadzi młodzieżową orkiestrę „Słupska Sinfonietta”, której jest założycielem. Zespół realizuje zarówno programy rozrywkowe, jak i poważne. W jego wykonaniu można było usłyszeć między innymi balladę na flet i orkiestrę Carla Reinecke op.288 ( zinstrumentowaną przez Macieja Banachowskiego), Bolero Mauricea Revela, V symfonię c-moll Ludviga van Beethovena, VIII symfonię h-moll Franza Schuberta, a także utwory Karola Szymanowskiego, Wojciecha Kilara i Stanisława Moniuszki. Atrakcyjność programów i wysoki poziom wykonań sprawiają, że koncerty Słupskiej Sinfonietty cieszą się bardzo dużą popularnością. Orkiestra występuje również ze znanymi solistami - m.in. z uznanym pianistą - Hubertem Salwarowskim.

Maciej Banachowski współpracuje również – jako dyrygent – z Polską Filharmonią „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara w Słupsku oraz z innymi filharmoniami na terenie całego kraju. Ponadto, jako aranżer, podejmował współpracę z wieloma instytucjami na terenie Polski (między innymi Filharmonią Pomorską, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica oraz Operą Nova.

W r. 2018 otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną – najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Marszałka Województwa Pomorskiego – za wyjątkowo twórczy rok: poprowadzenie 10 koncertów symfonicznych młodzieżowej orkiestry Słupska Sinfonietta, napisanie ponad 100 aranżacji oraz dokonanie instrumentacji 15 pieśni Mieczysława Karłowicza na orkiestrę symfoniczną i mezzosopran.

W roku 2019 otrzymał również Nagrodę Prezydenta Miasta Słupska I stopnia ,,za nieustającą pasję do muzyki, za konsekwencję w animowaniu sceny muzycznej, a także za zaangażowanie w prowadzenie Słupskiej Sinfonietty i kreowanie wydarzeń artystycznych na najwyższym poziomie”.

Dyplom magisterski, który odbył się z orkiestrą słupskich filharmoników, zdał na ocenę celującą dyrygując między innymi zinstrumentowanymi przez siebie pieśniami Mieczysława Karłowicza. W roku 2021 został stypendystą Marszałka województwa Pomorskiego w dziedzinie kultury.

 

Organizatorem wydarzenia jest Słupski Ośrodek Kultury