Bajka edukacyjno - muzyczna "Zupa koncertowa"

Koncert familijny

26 marca 2023 r. godz. 12:00
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Koncerty familijne
Bilety 25/20 zł
KUP BILET

 

Melodyjka, Rytmiczek, Harmoniczka i Altówek, czyli czworo świeżo zaprzyjaźnionych muzyków, kłóci się ze sobą o to, kto z nich jest najważniejszy. Gdy spostrzegają dzieci, wstydzą się swojego zachowania, przepraszają je i chcą zrobić coś jeszcze, co sprawi, że dzieciom będzie miło. W końcu postanawiają ugotować zupę koncertową. Jednak to zadanie nie będzie łatwe i pojawi się poważna przeszkoda. Wszystko, okraszone piosenkami, muzyką instrumentalną, zabawnymi sytuacjami, ale także sporą porcją łatwo przyswajalnej wiedzy muzycznej, dobrze się kończy. 

 

Iwona Przybysławska - obój

 

Iwona Przybysławska jest absolwentką Liceum Muzycznego w ZPSM im. G. Bacewicz w Koszalinie, gdzie rozpoczynała naukę gry na oboju. W 1998 roku z bardzo dobrą oceną ukończyła Wydział Instrumentalny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie oboju prof. Krzysztofa Wroniszewskiego. W tym samym roku ukończyła też studium pedagogiczne. Jeszcze będąc licealistką grała w pierwszej obsadzie zespołu instrumentalnego w musicalu pt. „Fatamorgana” skomponowanego i dyrygowanego przez Adama Sztabę. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich podnosząc swoje kwalifikacje w zakresie gry na oboju. Iwona Przybysławska współpracowała z licznymi orkiestrami symfonicznymi, kameralnymi i operowymi w Polsce, z którymi grała w kraju i za granicą, między innymi w Niemczech, Norwegii, na Litwie i w Estonii. Wielokrotnie występowała z koncertami solowymi z Filharmonią Koszalińską oraz z Polską Filharmonią "Sinfonia Baltica” w Słupsku. Stale współpracuje z kompozytorką i dyrygentką, dr hab. Moniką Zytke, realizując z nią liczne projekty, m.in. ścieżkę dźwiękową do spektaklu „Dziady” Adama Mickiewicza wystawianego przez Nowy Teatr w Słupsku. Uczestniczyła w nagraniu wielu płyt z Polską Filharmonią "Sinfonia Baltica”w Słupsku oraz z Filharmonią Koszalińską.  Zatrudniona jest w Filharmonii Koszalińskiej I w Polskiej filharmonii “Sinfonia Baltica” w slupsku na stanowisku solistki oboistki, w których gra  również na rożku angielskim. Wraz z flecistką, Joanną Antolak-Bielak i gitarzystką, Anną Kabacińską, tworzy zespół kameralny „Triada”, od lat cieszący się dużym powodzeniem u publiczności prezentując różnorodną muzykę. Od wielu lat bierze udział w koncertach umuzykalniających dla dzieci i młodzieży. Ma na swoim koncie występy w realizacjach takich, jak m.in.:, „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, czy też w bajkach umuzykalniających Macieja Śmietańskiego; „Zupa koncertowa”, „Turystka ze Szkocji”, „Wędrówki Artystki Mrówki”, i innych, w których z uwagi na swoje predyspozycje aktorskie grała zazwyczaj główne role.

 

Jowita Michałowska - fortepian


Jowita Michałowska to absolwentka wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii  Muzyki i Rytmiki w 2004 na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Nauczyciel improwizacji fortepianowej, kształcenia słuchu, rytmiki i techniki ruchu i tańca w ZPSM im. G. Bacewicz w Koszalinie. Przez 15 lat prowadziła własny zespół taneczny oraz warsztaty występując w Polsce i za granicą. Prowadzony przez nią zespół Rytmiki został uhonorowany m.in.: tytułem Talentu Roku 2019 Marszałka Województwa zachodniopomorskiego i Pucharem Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich. Na co dzień z pasji komponuje, gra i śpiewa własne kompozycje. 

 

Maciej Śmietański - altówka

 

Maciej Śmietański urodził się w 1973 roku w Gdańsku. W 1999 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie altówki Agnieszki Czupryńskiej. Będąc jeszcze w szkole muzycznej II stopnia wygrał pierwszą edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Wokół Witolda Lutosławskiego” w Białymstoku. Obecnie pracuje na stanowisku lidera grupy altówek w Filharmonii Koszalińskiej i nauczyciela gry na altówce w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie. W przeszłości pracował w orkiestrze Opery Nova w Bydgoszczy. W środowisku lokalnym udziela się jako konferansjer koncertów kameralnych, oraz członek kwartetu smyczkowego „Aremvee”, dla którego pisze aranżacje i komponuje własne utwory. Jako solista występował z dyrygentami, Mieczysławem Nowakowskim i Bartoszem Żurakowskim, a także z zespołem muzyki dawnej, „Capelą Toruniensis”. Od 20 lat jedną z głównych aktywności Macieja Śmietańskiego jest działalność muzyczno-edukacjna. Na potrzeby tej właśnie działalności napisał 9 bajek z muzyką i instrumentami w rolach głównych, które z dużym powodzeniem wystawia w przedszkolach i szkołach podstawowych, a także na estradzie Filharmonii Koszalińskiej. Są to: „W ogrodzie Pani Muzyki”, Wędrówki Artystki Mrówki”, „Leśna opera”, „O Panu Hałasińskim”, „Pokłócone instrumenty”, „Zupa koncertowa”, „Gama – nadzwyczajna dama”, „Bajka o Nutojadzie”, „Turystka ze Szkocji”. Chociaż bajki te adresowane są do dziecięcej widowni, jednak ich żartobliwy charakter sprawia, że i dorośli widzowie dobrze się na nich bawią. 
      

Marcin Orłowski - skrzypce

 

Urodzony w 1987 roku w Szczecinie. W 2011 ukończył Akademię Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie skrzypiec prof. Michała Grabarczyka. Od tego samego roku został artystą Filharmonii Koszalińskiej gdzie pracuje do dziś. Od 2009 roku stale współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie. Czynnie uczestniczy w licznych projektach kameralnych na terenie miasta Koszalina oraz w Kołobrzegu.