przejdź do wersji normalnej (graficznej) | RSS
Polski | Deutsch | English

Górne menu:Boczne menu


XXV Komeda Jazz Festival. YELLOWJACKETS

XXV Komeda Jazz Festival. YELLOWJACKETS

 

Legendarny amerykański zespół fusion - jazzowy, dający energetyczne, niesamowite koncerty. W zespole fenomenalni muzycy, z których większość obok gry w Yellowjackets, zrobiło również kariery solowe. W składzie YELLOWJACKETS absolutnie genialny saksofonista - Bob Mintzer, kultowy pianista Russell Ferrante i "atomowa" sekcja rytmiczna. Wydarzenie wyjątkowe i jednorazowe w Polsce. Russell Ferrante - fortepian
Bob Mintzer – saksofon, Evi
Dane Alderson- gitara basowa
William Kennedy - perkusja
Grająca prawie czterdzieści lat formacja wydała ponad 30 albumów, na których było słychać to samo popjazzowe brzmienie i dźwięki fusion. Znani są również jako znakomita grupa koncertowa. 
W czasie całej swojej kariery zespół był 17 razy nominowany do nagrody Grammy, a dwa razy otrzymał tę statuetkę. Sama nazwa grupy miała kojarzyć się z czymś witalnym, żywiołowym. Muzyka The Yellowjackets, wywodząca się z tradycji fusion, od początku łączyła w sobie wiele różnych stylistycznie elementów (z silnym naciskiem na R&B), dla których wspólnym mianownikiem za każdym razem okazywał się pogodny nastrój oraz lekkość kompozycji. I być może w tym należy upatrywać największej zasługi zespołu, że będąc kontynuatorem nurtu jazz-rock, potrafił przekonać do siebie odbiorców nową propozycją: łączenia dobrego jazzu z elementami muzyki popularnej lat 80-tych. Grupa szybko zyskała uznanie w oczach krytyków, o czym świadczy fakt, że już drugi album zespołu (Mirage A Trois) nominowany był do nagrody Grammy. Jednak dorobek istniejącego do dziś zespołu, z którym współpracowała niezliczona liczba muzyków, to nie tylko liczne nominacje i dwukrotnie zdobyte Grammy, lecz przede wszystkim uznanie milionów fanów.

 

Bilety do nabycia w kasie filharmonii tel. +48 59 842 38 39 oraz na  portalu www.kupbilecik.pl


Copyright © Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk