Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Tomasz Stockinger - recital

Sobota, 22 kwietnia 2017 godz. 18:00

Wieczór kabaretowy z piosenkami polskiego kina przedwojennego
"R
omantyczne i zadziorne, melancholijne i komiczne - piosenki autorstwa legend polskiej literatury muzycznej: Hemara, Tuwima, Warsa, Petersburskiego - wykonywane były naprzemiennie z żydowskimi szmoncesami, przedstawionymi w mistrzowski sposób przez Aktora. Sala zaśmiewała się serdecznie z anegdot i żartów Aktora i razem z nim śpiewała "Już nie zapomnisz mnie", "Na pierwszy znak", czy "Sexappeal". Tomasz Stockinger pokazał, co oznacza bycie przedwojennym amantem i czarowanie kobiet w stylu Humphreya Bogarta - koniecznie w kapeluszu!"

 
Już nie zapomnisz mnie

Recital Już nie zapomnisz mnie to piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Wieczór spędzimy w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego.

Tytuł programu pochodzi od piosenki Już nie zapomnisz mnie, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii Zapomniana melodia z 1938 roku. Koncert  poświęcony  jest twórcom takim jak: Henryk Wars czy Jerzy Jurandot. A jako że wykonawcą jest aktor, oddaje także przez swój recital hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych.

Recital ten jest wiązanką piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych, dobrych lat. Wraca do nas łagodnym uśmiechem, niesłychanym charm'em i przenosi do magicznego dwudziestolecia. Ten program to elegancja i szyk minionych lat, wciąż tak żywo wspominanych.

 

TOMASZ STOCKINGER

Ukończył  PWST w Warszawie  w 1978 r. Od tego czasu nieprzerwanie związany jest z teatrem, kinem, telewizją, a także estradą. Jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. Syn znanego aktora Andrzeja Stockingera kontynuuje również  rodzinne  muzyczne tradycje. W 2005 r.nagrał solową płytę zatytułowaną Melodią wracasz do mnie. Karierę teatralną zaczął w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, którego dyrektorem był Gustaw Holoubek. Później współpracował z innymi warszawskim teatrami: Kwadrat, Scena Prezentacje, Syrena, Roma i Komedia. Najważniejsze filmy: Sto koni do stu brzegów, Bołdyn,  Znachor,  Lata 20-te,30-te, seriale: Dom, Rycerze i rabusie, Pogranicze w ogniu, Zespół  adwokacki i Klan, który  w tym roku wszedł  w 20ty rok emisji. Obecnie aktor występuje w warszawskiej Kamienicy, goszcząc też na wielu innych polskich scenach w repertuarze teatralnym i muzycznym.

 

STEFAN GĄSIENIEC

Kompozytor, aranżer muzyczny, pianista, menedżer kultury.

Wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Od 2007 roku Stefan Gąsieniec pełnił funkcję Dyrektora Artystycznego festiwalu muzycznego Eurosilesia, gdzie Honorowy Patronat nad festiwalem od początku jego istnienia obejmował światowej sławy dyrygent MAESTRO KURT MASUR. Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. Przebudzenie. Koncertuje także jako

pianista w Polsce i za granicą z gwiazdami światowego jazzu takimi jak : Fuasi Abdul Khaliq (USA), Kenny Martin(USA), Daniel Allen (Cuba), Siggy Davis (USA), Nirankar Khalsa (USA), Tony Hurdle (USA) i inni.

Komponował, aranżował i koncertował z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in.: Ewą Bem, Katarzyną Groniec, Olgą Bończyk, Justyną Steczkowską, Krzysztofem Cugowskim, Stanisławem Soyka, Grzegorzem Markowskim, Michałem Bajorem, Maciejem Miecznikowskim,  Januszem Radkiem, Pawłem Kukizem, Mieczysławem Szcześniakiem, Robertem Kudelskim i wieloma innymi.

Program recitalu:

Już nie zapomnisz mnie

 1. W małym kinie - muz. W.Szpilman, sł.L. Starski
 2. Lata dwudzieste, lata trzydzieste - muz. W.Korcz
 3. Powróćmy jak za dawnych lat - muz. H.Wars, sł. J. Jurandot
 4. Jak trudno jest zapomnieć - muz.H.Wars, sł.J. Jurandot
 5. Tyle miłości - muz. H.Wars, sł. K.Tom
 6. Może ty będziesz mą królewną - muz. H.Wars, sł.L.Starski
 7. Taka noc i walc i ty - muz. H.Wars, sł. J. Jurandot
 8. O key ! - muz. H. Wars, sł.E.Schlechter
 9. Tylko z Tobą - muz. H.Wars, sł.J.Nel/ L.Starski
10. Szczęście raz się uśmiecha - muz. H. Wars, sł.E.Schlechter
11. Wspomnij mnie - muz. L.Miaglia, sł.M.Hemar
12. Słomiany wdowiec - muz. J. Schrammel, sł. J. Tuwim
13. Baby, ach te baby - muz. R. Palester, sł. J.Nel
14. Każdemu wolno kochać - muz.E. Schlechter, sł. Z. Karasiński
15. Już nie zapomnisz mnie - muz. H.Wars, sł.L.Starski
16. Na pierwszy znak - muz. H.Wars, sł. J. Tuwim
17. Sex appeal - muz. H.Wars, sł.E.Schlechter
18. Zimny drań - muz. H.Wars, sł.L.Starski, J.Nel
19. Ach, jak przyjemnie - muz. H.Wars, sł.L.Starski
20. Ostatnia niedziela - muz.J.Petersburski, sł. Z.Friedwald
21. Ja mam czas ja poczekam - muz. M.Mierzejewski, sł. E.Schlechter
22. Jak gdyby nigdy nic - muz. F.Scher, sł. J.Ryba 

 

Bilety: 30/25 zł