Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Sopranissimo

Piątek, 13 października 2017 godz. 19:00

SOPRANISSIMO to trzy śpiewaczki operowe, które własny talent, pracowitość i umiejętności połączyły w niezwykły muzyczny koktajl - urody, pasji i przyjaźni. W pierwszej części wieczoru wokalistki zaprezentują się w repertuarze operowo-operetkowym. Drugą część koncertu wypełnią utwory o lżejszym charakterze. Orkiestrę Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica poprowadzi jej dyrektor BOHDAN JARMOŁOWICZ.

To wyjątkowe trio tworzą: Agnieszka Adamczak-Hutek, Joanna Horodko i Agnieszka Sokolnicka. Każda z nich ma na swoim koncie znaczące sukcesy i pokaźny dorobek artystyczny.

Agnieszka ADAMCZAK-HUTEK laureatka konkursu Hans Gabor Belvedere w Wiedniu. Występowała na polskich scenach operowych m.in. w Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Poznaniu oraz na międzynarodowych m.in. w Opernhaus Zurich i Opera de Oviedo. Wystęuje w warszawskim Och- Teatrze u boku Krystyny Jandy w spektaklu Maria Callas Masterclass Terrence McNally.

Joanna HORODKO laureatka i finalistka konkursów wokalnych m.in: Passau, Sycylia. Solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu, śpiewała na scenach teatrów muzycznych i oper w Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku, Szczecinie, Lublinie, Poznaniu, a także Austrii, Holandii, Belgii i Niemiec.

Agnieszka SOKOLNICKA wielokrotnie występowała w teatrach w kraju i za granicą m.in. Poznań, Szczecin, Łódz, Lübeck, Braunschweig, Palermo, Lucca, Livorno, Pisa, Rawenna. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Kammeroper Schloss Rheinsberg. 

 

Bilety: 40 zł