Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
  •  

     

Muzyka Latynoamerykańska

Niedziela, 10 marca 2019 godz. 12:00

Spotkaniu Orkiestry Sinfonia Baltica dyrygowanej przez Rubena Silvę ze słupskimi rodzinami towarzyszyć będą rytmy muzyki latynoamerykańskiej. Specjalnie dla Państwa zaprosiliśmy ponownie parę tancerzy: Karolinę Smolińską wraz z Tomaszem Smolińskim, którzy zaprezentowali już nam swe mistrzowskie zdolności w na początku tego roku! Zdjęcia z tego niezapomnianego koncertu są dostęne w naszej galerii: https://www.filharmonia.sinfoniabaltica.pl/filharmonia/galeria-2/karnawal-wiedenski-11012019/

Autorskie słowo o muzyce przedstawi Beata Górecka.

---

Tomasz:
Tomasz Smoliński jest tancerzem najwyższej polskiej klasy tanecznej „A” w tańcach standardowych, wielokrotnym zdobywcą najwyższych miejsc na Turniejach Tańca Towarzyskiego. Swoje pierwsze kroki w świecie tanecznym stawiał w Klubie Tańca Sportowego „Power Dance”, następnie przez długi czas był związany z Klubem Tańca Sportowego „Focus” w Olsztynie. Był członkiem Federacji Tańca Sportowego, Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz członkiem World Dance Sport Federation. Uczestnik wielu szkoleń tak z zakresu tańców standardowych jak i latynoamerykańskich, prowadzonych przez utytułowanych szkoleniowców z Polski i ze Świata, w tym z Włoch, Wielkiej Brytanii, czy Litwy.    
 
Karolina:
Karolina Smolińska jest tancerką najwyższej polskiej klasy tanecznej "A" w tańcach standardowych oraz dyplomowanym instruktorem tańca sportowego. Pochodzi z Olsztyna, gdzie w wieku zaledwie kilku lat rozpoczęła swoją przygodę z tańcem w Klubie Tańca Sportowego "Power Dance", a później "Muza". W roku 2009 zaczęła reprezentować Klub Tańca Sportowego "Jantar" w Elblągu zarówno w tańcu indywidualnym jak i w formacji tanecznej, z którą wielokrotnie zdobywała tytuł Mistrza Polski Formacji Standardowych, a w 2010 roku grupa zdobyła Mistrzostwo Świata w tej kategorii. W roku 2014 Karolina zatańczyła swoje ostatnie zawody w Braunschweig i skupiła się na nauczaniu tańca. W czasie swojej kariery tanecznej występowała na parkietach zarówno rodzimych jak i światowych, np. na Międzynarodowym Festiwalu Tańca "Évry" w Paryżu czy World Games na Tajwanie. Aktualnie jest instruktorką i współwłaścicielką szkoły tańca "Muza Dance".
---