Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Mistrzowie muzyki - Koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica 2

Piątek, 10 listopada 2017 godz. 19:00

MISTRZOWIE MUZYKI

Koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica

Program:

Ignacy Jan Paderewski - Koncert fortepianowy a-moll op.17

Ignacy Feliks Dobrzyński - II Symfonia c-moll op.15

 

Wykonawcy:

Bohdan Jarmołowicz - dyrygent

Jakub Kuszlik - fortepian

Laureat II Nagrody X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy w 2016 roku

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica

 

Jakub Kuszlik

Jest studentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof.Katarzyny Popowej-Zydroń. Swoje  umiejętności doskonalił  także  na  warsztatach prowadzonych przez m. in. Arie Vardi, Kevina Kennera, Bernda Goetzke, Bruno Canino.
Jego największym osiągnieciem jest II nagroda na X Międzynarodowym Konkursie im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (otrzymał również liczne nagrody specjalne, m. in. za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina oraz za najlepsze wykonanie utworu I. J. Paderewskiego w finale konkursu). Jest także laureatem licznych konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich (m. in. Międzynarodowego Konkursu "Artur Rubinstein im memoriam" w Bydgoszczy, Międzynarodowego Konkursu im. M. Moszkowskiego w Kielcach, Konkursu Pianistycznego im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej w Płocku).
W 2015 r. otrzymał tytuł laureata Estrady Młodych oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego na 49. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Występował także na 71. Międzynarodowym Festiwalu im. Fryderyka Chopina w Dusznikach Zdrój.
Jakub Kuszlik występował w Polsce i poza jej granicami, m. in. w Japonii, Niemczech, we Włoszech, w Grecji, w Norwegii, na Islandii. Współpracował także z baletem dworskim Cracovia Danza.
Wielokrotnie otrzymywał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; jest także stypendystą Fundacji im. Czartoryskich oraz honorowym stypendystą fundacji Pro Musica Bona.

 

Bilety: 30/25 zł

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego