Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Michał Zator

Niedziela, 3 września 2017 godz. 12:00

MICHAŁ ZATOR

Najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który  wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie. Półfinalista piątej edycji programu: Mam Talent. Stypendysta Marszałka Wielkopolski. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie inspirowane muzyką celtycką i literaturą fantasy. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie  otrzymane na Akademii Muzycznej w Poznaniu, która ukończył z wyróżnieniem w klasie Profesor Katarzyny Staniewicz.
Spotkanie z muzycznym światem, o którym opowiada zaliczyć trzeba na pewno do przeżyć wyjątkowych i niezapomnianych.

 

PRZEMYSŁAW WAWRZYNIAK

Jest muzykiem grającym na dudach szkockich, fletach irlandzkich - flażoletach, instrumentach perkusyjnych – bodhran, cajon. Od wielu lat zafascynowany World Music - w szczególności muzyką celtycka ̨- Szkocja-Irlandia, którą wykonuje w tradycyjnych i współczesnych aranżacjach. Występuje w tradycyjnym szkockim stroju - kilcie, co czyni jego koncerty atrakcyjne również wizualnie. Koncertuje jako solista oraz z towarzyszeniem innych instrumentalistów i zespołów, w skład których wchodzi bogate instrumentarium: skrzypce, akordeon, instrumenty perkusyjne, klawiszowe, harfa celtycka, gitara, z towarzyszeniem orkiestr, chórów, organów kościelnych.
Podczas swych podróży do Szkocji odkrył i docenił piękno kultury celtyckiej. Tą pasją dzieli się podczas swych autorskich wieczorów szkockich oraz koncertów edukacyjnych, które prowadzi przy akompaniamencie szkockich dud i fletów irlandzkich - muzyki celtyckiej.
Obecnie współpracuje z Lindsayem Davidsonem - szkockim dudziarzem i kompozytorem oraz Diarmuidem Johnsonem - irlandzkim flecistą i poetą.
Od 2016 działa w Stowarzyszeniu na Rzecz Efektywnych Metod Umuzykalniania – E.M.U.,   którego  celem jest między innymi - popularyzowanie gry na flażolecie oraz wybranych instrumentach muzyki tradycyjnej w oparciu o zapis nutowo-tabulaturowy, jako sprawdzony i efektywny sposób umuzykalniania. Formami popularyzacji są: akcje informacyjne, warsztaty - również z udziałem uznanych muzyków z krajów kultury celtyckiej, kursy adresowane do nauczycieli, animatorów amatorskiego ruchu muzycznego oraz uczniów i indywidualnych miłośników gry, a także koncerty, spotkania i wszelkie działania kreujące postawy muzycznej aktywności z zastosowaniem flażoletu.
 

Koncert odbędzie się w Parku im. Jerzego Waldorffa.

W razie niepogody zostanie przeniesiony do sali Filharmonii.

 

Cykl Garden Party u Karola 2 został sfinansowany ze środków Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego.