Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
  •  

     

Koncert symfoniczny (laureata X Międzynarodowego Konkursu im. G. Fitelberga)

Piątek, 16 listopada 2018 godz. 19:00

Z przykrością informujemy, że koncert symfoniczny został odwołany.

 

Zwrot gotówki za zakupione bilety w kasie filharmonii do dnia 30.11. 2018 r.

Słupska publiczność będzie miała okazję zobaczyć zdolności dyrygenckie Marka Wroniszewskiego, laureata prestiżowego, dyrygenckiego konkursu (http://fitelbergcompetition.com/pl/). Wraz z solistą, Dominikiem Wroniszewskim (obój) zaprowadzi on słupską publiczność w podróż do czasów przełomu XVIII-XIX wieku i mistrzów muzyki klasycznej. W programie: G. Rossini Uwertura do op. „Cyrulik Sewilski”, J. Haydn Koncert obojowy C-dur, D. Cimarosa Koncert obojowy c-moll oraz A.Dworzak VIII Symfonia. 

---

Marek Wroniszewski

Kierownik orkiestry i Asystent dyrygenta w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus. Współpracuje z wybitnymi dyrygentami, m. in. Michaił Jurowski (m.in. nagranie i współczesne światowe prawykonanie opery Antona Rubinsteina ,,Mojżesz”), Gabriel Chmura, Mirosław Jacek Błaszczyk, Tadeusz Kozłowski, Andrzej Boreyko, Piotr Gajewski. Półfinalista i laureat nagród dla najlepszego polskiego uczestnika na X Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach oraz finalista VI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów w Białymstoku. Współpracuje z Filharmonią Śląską, Filharmonią Świętokrzyską, Orkiestrą symfoniczną Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, Orkiestrą Symfoniczną w Zamościu, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. W 2016 roku wraz z orkiestrą Capella Thoruniensis nagrał płytę z utworami Artura Banaszkiewicza. Studia z Dyrygentury symfoniczno - operowej rozpoczął w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w której otrzymał licencjat w klasie prof. Elżbiety Wiesztordt, następnie ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie kształcił się w klasie prof. Mirosława Jacka Błaszczyka. Posiada także tytuły magistra sztuki w specjalności fortepian i fagot, uzyskane w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, z którą obecnie jest związany jako dyrygent i pianista kameralista. W 2017 roku został uhonorowany Medalem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków ,,Za zasługi dla muzyki polskiej”.

---

Dominik Wroniszewski

Młody utalentowany instrumentalista, absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej, kameralista oraz muzyk solowy. Pierwszy oboista Filharmonii Koszalińskiej, drogę zawodową rozpoczął już podczas studiów. Obecnie współpracuje z wieloma krajowymi instytucjami i zespołami jak choćby Polska Orkiestra Radiowa w Warszawie, Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie, Polska Filharmonia Bałtycka, Filharmonia Pomorska, Capella Bydgostiensis, Filharmonia Gorzowska, Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Opera na Zamku w Szczecinie i wiele innych. Był uczestnikiem wielu zagranicznych tournée do Niemiec, Szwajcarii, USA i Chin, grając w wielu ważnych salach koncertowych takich jak choćby Musikverein w Wiedniu, czy Kölner Philharmonie. Brał udział w prestiżowych festiwalach m.in. Festspiele Mecklenburg-Vorpommern, Sommets Musicaux de Gstaad, Sopot Classic i Szalone Dni Muzyki w Warszawie. Jako solista występował z koncertami w Filharmonii Pomorskiej i Filharmonii Koszalińskiej. Jako muzyk orkiestrowy brał też udział w nagraniu płyty dla prestiżowej Sony Classical.

---

 

Ceny biletów: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 25 zł (grupowy)