Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Koncert sylwestrowy

Niedziela, 31 grudnia 2017 godz. 20:00

Wykonawcy:

Sonia Warzyńska - sopran

Tomasz Tracz - tenor

Bohdan Jarmołowicz - dyrygent

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica

 

W programie przeboje z oper, operetek i musicali.

 

Sonia Warzyńska

Swoją edukację artystyczną rozpoczęła w wieku 7 lat grając na skrzypcach. W 2014r. ukończyła w wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr hab. Marii Seremet.

Debiutowała w 2014r. jako Zuzanna w „Weselu Figara” W.A.Mozarta na deskach Opery Krakowskiej. Niedługo później wystąpiła we Wrocławiu jako Hanna Glawari w operetce „Wesoła wdówka” F.Lehára. Można ją było również usłyszeć w Teatrze Wielkim w Poznaniu w roli Dydony w operze Henry’ego Purcella pt. „Dydona i Eneasz” pod batutą Paula Esswooda. W jej repertuarze znajduje się ponadto rola Giulietty z opery „Capuleti e i Montecchi” V.Belliniego, Paminy z „Czarodziejskiego fletu” W.A.Mozarta, Night i Nymph z „Fairyqueen” H.Purcella oraz tytułowa partia z „Rodelindy” G.F.Händla.

Wielokrotnie w Polsce i za granicą wykonywała solowe partie sopranowe w mszach, oratoriach i kantach, jak choćby, w „Requiem d-moll” i „Mszy c-moll” W.A.Mozarta, „Mszy nelsońskiej” J.Haydna, „Oratorium na Boże Narodzenie” C.Saint-Saënsa, czy „Requiem” G.Fauré.

Zajmuje się również wykonawstwem muzyki operetkowej. Począwszy od wspomnianej już wcześniej „Wesołej Wdówki” bardzo często śpiewała koncerty operetkowe m.in. w Filharmonii Bałtyckiej, wcielając się w takie role jak Adela z „Zemsty nietoperza” J.Straussa, „Giuditta” F.Lehára, czy Sylvia Varescu z „Księżniczki czardasza” I.Kálmána.

Niejednokrotnie występowała na festiwalach w Polsce i za granicą. Brała udział w takich festiwalach jak: „Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej”, „Muzyka w Starym Krakowie”, „Festiwal Wiolinistyczny” w Częstochowie czy „Estivales en Puisaye” we Francji.

Laureatka nagrody specjalnej za najlepszą interpretację arii klasycznej na „III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perottiego” w Ueckermünde (Niemcy), II nagrody na „VI Ogólnopolskim Konkursie Pieśni i Arii im. Karola Kurpińskiego” we Włoszakowicach, II nagrody na „VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Impressio Art” w Sopocie oraz wyróżnienia na „XVI Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari” w Nowym Sączu. Zajęła również 1. miejsce na 52. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Antonina Dvoraka w Karlovych Varach.

 

Doskonaliła swe umiejętności podczas kursów mistrzowskich i warsztatów wokalnych prowadzonych przez m.in. Rudolfa Piernaya, Helenę Łazarską, Ryszarda Karczykowskiego, Matjaža Robavsa, Mariusza Kwietnia, Paula Esswooda, Rosemarie Landry, Piotra Kusiewicza oraz Jerzego Artysza.

 

Tomasz Tracz

Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 2008/2009 był stypendystą Universität für Musik und darstellende Kunst w Graz. Doskonali swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem Kazimierza Myrlaka. Finalista I Konkursu Międzynarodowego im. Haliny Halskiej-Fijalkowskiej.
I wyróżnienie na Festiwalu Młodych Talentów "Bursztynowe mikrofony”.
Nagroda Specjalna na X Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju.
Finalista II Konkursu Międzynarodowego im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju.
Laureat I nagrody International Festival & Contest w Pesaro
 
W repertuarze artysty znajdują się partie:
Don Basilio i Don Curzio z Wesela Figara W. A. Mozarta
Don Ottavio z Don Giovanniego W. A. Mozarta
Ferrando z Cosi fan tutte W. A. Mozarta
Tamino i Monostatos z Czarodziejskiego fletu W. A. Mozarta
Dorvil z Jedwabnej drabinki G. Rossiniego
Nemorino z Napoju Miłosnego G. Donizettiego
Ismaele i Abdallo z Nabucco G.Verdiego
Alfred i Gaston z Traviaty G. Verdiego
Toby z Robinsona Crusoe J. Offenbacha
Jontek z Halki St. Moniuszki
Dzidzi z Hrabiny St. Moniuszki
Damazy ze Strasznego Dworu St. Moniuszki
Remendado z Carmen G. Bizeta
Orlofsky z Zemsty Nietoperza J. Straussa
Ottokar z Barona Cygańskiego J. Straussa
Stach z Cudu mniemanego, czyli Krakowiacy i Górale W. Bogusławskiego i J. Stefaniego
Sasza z Skrzypka na dachu J. Bock
Prześladowca z Korczaka Ch. Williama
Elpenor z Poiesis P. Zycha
 
Współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Śląską w Bytomiu, Operą Novą w Bydgoszczy, Teatrem Muzycznym w Poznaniu i Gliwicach oraz z agencjami muzycznymi w kraju i zagranicą.
 
Bilety: 130 zł