przejdź do wersji normalnej (graficznej) | RSS
Polski | Deutsch | English

Górne menu:Boczne menu


Koncert Charytatywny Olgi Bończyk

Koncert charytatywny pani OLGI BOŃCZYK dedykowany osobom dorosłym
z niepełnosprawnością intelektualną i wieloraką.

 

Fundacja PRZYSTAŃ chce utworzyć pierwsze w Słupsku Przedsiębiorstwo Społeczne, w którym Ci młodzi ludzie znajdą pracę i miejsce usamodzielnienia. Zbierają środki na remont budynku użyczonego im przez Urząd Miasta Słupsk.

W koncercie wystąpi podopieczna Fundacji, Aleksandra Danielewicz – laureatka programu „Jaka to melodia” oraz panowie Zbigniew i Piotr Gach - fortepian i wiolonczela.

Koncert poprowadzi pan Marek Rogala.

Bilety w formie zaproszeń będą rozprowadzane przez Stowarzyszenie PRZYSTAŃ.

Szczegóły na FB Cegiełka na PRZYSTAŃ dla niepełnosprawnych.

Olga Bończyk

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, szerszej publiczności znana głównie z najbardziej popularnych seriali, „Na dobre i na złe”, czy „Barwy szczęścia”. Obecnie można ją oglądać także w kilku warszawskich spektaklach: „”Za rok o tej samej porze”, “Ptaszek” „Pomalu, a jeszcze raz!”, „Zdobyć Utrzymać Porzucić”, „Rozstania i Powroty”, „Pozory mylą” „O Co Biega?”, „Cudowna terapia”. Olga Bończyk jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu; już od czasów studenckich zajmowała się śpiewaniem. Przez wiele lat współpracowała z zespołem „Spirituals Singers Band”, z którym zdobyła wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą. Jej występy bardzo często łączą umiejętności sceniczne z wokalnymi. Talentem wokalnym aktorka zachwyciła podczas trzeciej edycji programu „Jak oni śpiewają”, w której dała prawdziwy popis umiejętności wokalnych, zmagając się z wielkimi przebojami w różnych klimatach muzycznych od intrygującej barwy głosu, przez niezaprzeczalny wdzięk, temperament i kulturę muzyczną, po aktorskie środki ekspresji. To pewne – na polskiej estradzie nie ma osoby, która śpiewa z takim feelingiem. Artystka od lat udowadnia, że jej talent muzyczny i wokalne umiejętności to wartość dodana do jej aktorskiego zawodu. Starannie dobiera repertuar do swoich koncertów i próbuje zaprzeczać teorii, że każdy aktor jedynie „gra, że śpiewa”.

Od wielu lat Olga Bończyk w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy. W 2011 roku artystka wydała płytę „Listy z daleka” na której znalazły się najpiękniejsze piosenki Kaliny Jędrusik. Album nagrany został z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Ostatnią dumą artystki jest autorska płyta „PIATA RANO” (2013), której producentem muzycznym jest Krzysztof Herdzin. Połączenie doskonałego warsztatu aktorskiego, umiejętności interpretatorskich oraz pięknego głosu artystki sprawia, że koncerty w jej wykonaniu to prawdziwa uczta muzyczna dla słuchaczy. Współpraca z Włodzimierzem Korczem zaowocowała kolejnym albumem z kolędami Włodzimierza Korcza w wykonaniu Alicji Majewskiej, Zbigniewa Wodeckiego i Olgi Bończyk.

W 2019 roku wzięła udział na 56. KFPP w Opolu w Koncercie Premier z nowym singlem „Więcej niż Kochanek”, który jest zapowiedzią nowej płyty.

 

 

 


Copyright © Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk