POLSKA FILHARMONIA SINFONIA BALTICA 
im. Wojciecha Kilara

Bajkowa Niedziela z okazji Dnia Kobiet

Niedziela, 8 marca 2020 godz. 12:00

Dzień Kobiet z Filharmonią!

Serdecznie zapraszamy na drugi koncert familijny z cyklu "Bajkowe niedziele", podczas którego wspólnie uczcimy Dzień Kobiet. Repertuar dostosowaliśmy dla tej młodszej i tej dojrzałej Kobiety. Usłyszą Państwo takie hity jak My Girl The Tempations, A Natural Woman Arethy Franklin, czy największe dziecięce przeboje Majki Jeżowskiej w aranżacjach Jarosława Nyca przy akompaniamencie Filharmonic Band. Solistką koncertu będzie Anna Chodyna, utalentowana ustecka piosenkarka. Gościnnie wystąpią: muzykująca Rodzina Sochaczewskich; Ala Puchalik oraz Karolina Leszczyńska. Nie zabraknie wspólnej zabawy, animacji oraz konkursu z nagrodami w rytmie bajkowych hitów.

Zespół Filharmonic Band powstał z incjatywy klarnecisty Jarosława Nyca. Jego skład tworzą muzycy związani z Polską Flharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku, których połączyła wspólna pasja do muzyki. Grupa wykonuje bardzo różnorodny repertuar. Składają się na niego utwory klasyczne, a także przeboje muzyki popularnej: filmowej, jazzowej, popowej i rockowej.

 

Anna Chodyna

Absolwentka Studium Piosenkarskiego w Poznaniu i Akademii Pomorskiej w Słupsku. Zdobywczyni Złotego Samowara w XXV Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Wystąpiła w Opolu w koncercie Debiuty’91. Z powodzeniem brała udział w popularnych programach radiowych i telewizyjnych: „Śpiewać każdy może”, „Szansa na sukces” oraz w finale konkursu programu I Polskiego Radia „Mikrofon dla wszystkich”. Laureatka programu telewizyjnego, prowadzonego przez Zbigniewa Wodeckiego „DROGA DO GWIAZD”. Przez lata reprezentowała region słupski w całej Polsce, współpracując z Orkiestrą Koncertową Wojska Polskiego im. Stanisława Moniuszki z Warszawy. W latach 2013 – 2018 współpracowała również jako aktorka i wokalistka ze słupskim kabaretem DKD. Od wielu lat występuje z zespołem, w którego skład wchodzą muzycy słupskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara.

 

Jarosław Nyc

Klarnecista, saksofonista i aranżer. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureatem ogólnopolskich konkursów klarnetowych i zespołów kameralnych. Pracuje w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku na stanowisku klarnecisty, w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. oraz w Katedrze Sztuki Muzycznej AP w Słupsku w charakterze nauczyciela gry na klarnecie i saksofonie. Współpracuje również z GCKiP w Kobylnicy, gdzie prowadzi założoną przez siebie zawodową orkiestrę i zespół Kobylnica. Jarosław Nyc wielokrotnie koncertował w słynnych salach koncertowych w Polsce i Europie. Brał udział w sesjach nagraniowych, których efektem były wydawane później płyty CD i DVD.

 

Artur Elert

Jest związany z muzyką od najmłodszych lat. Jego rodzice są muzykami grającymi w Państowej Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Skończył liceum muzyczne oraz Akademię Muzyczną z wynikiem bardzo dobrym. Jeszcze na studiach koncertował z największymi instytucjami muzycznymi Pomorza, również jako solista. W czasie nauki pozytywnie przeszedł egzaminy wstępne do Orkistry Sinfonia Iuventus w Warszawie, oraz Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, w której pracuje do dziś.

 

Grzegorz Karaś

Ukończył studia na klarnecie w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof.Andrzeja Pietrasa. Współpracował z Filharmonią Świętokrzyską i Polską Filharmonią „Sinfonia Baltica'', biorąc udział w koncertach i nagraniach płyt. Członek zespołu rozrywkowego „Pop Classic Trio” i orkiestry big – bandowej „Button Band” oraz współpracownik innych projektów muzycznych jako klarnecista i saksofonista. Pracuje jako nauczyciel klarnetu w Państwowej Szkole Muzycznej w Słupsku. Wraz z uczniami bierze czynny udział w koncertach edukacyjnych propagując muzykę klasyczną i rozrywkową w mieście i w regionie. Gra w orkiestrze rozrywkowej Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, a także uczy dzieci, młodzież i dorosłych gry na saksofonie.

 

Wiesław Helinski

Jest muzykiem perkusistą z ponad czterdziestoletnim stażem zawodowym. Gra w orkiestrach, uprawia kameralistykę, występuje solo i jest nauczycielem gry na instrumentach perkusyjnych. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Artystycznie związany z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara, Państwową Szkoła Muzyczną I i II st. im. J.I.Paderewskiego w Słupsku i Akademią Pomorską w Słupsku. Za osiągnięcia w pracy artystycznej i za działalność na rzecz upowszechniania kultury muzycznej odznaczony został Srebrnym Krzyżem Zasługi w 1997 r. i Złotym Krzyżem Zasługi w 2002 r.. W 2006 r. otrzymał Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pełną oddania pracę pedagogiczną. W 2012 r. odznaczony został Medalem Złotym za długoletnią służbę. Także w 2012 r. za długoletnią i wzorową pracę artystyczną na rzecz słupskiej filharmonii i Miasta Słupska otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Słupska. Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymał w 2016 r. Medal Komisji Edukacji Narodowej.Otrzymał także Medal 25-lecia Słupskiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego oraz Medal za zasługi dla upowszechniania kultury muzycznej w Słupsku.

 

Maciej Młóciński

Absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie kontrabasu. Jednocześnie jego pasją jest granie na gitarze basowej, której możliwości odnajduje w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Występuje w licznych składach muzycznych - jazzowych, popowych, bluesowych, folkowych, rockowych, również jako muzyk sesyjny. Posiada umiejętności aranżacyjne, które wykorzystuje przy różnych projektach. Wiedza na temat możliwości instrumentów smyczkowych, bardzo dobra znajomość harmonii muzycznej oraz zmysł improwizacyjny pozwalają mu na aranżowanie muzyki na różne składy instrumentacyjne. Gościł na wielu scenach polskich, występował w licznych krajach Europy (m.in. Litwa, Finlandia, Hiszpania, Niemcy, Rosja, Turcja) oraz Brazylii, Peru i Stanach Zjednoczonych.

 

Zenon Terefenko

Akordeonista, tubista, pianista. Nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Słupsku w klasie akordeonu i tuby. Grywa z zespołami muzyki rozrywkowej, klasycznej, orkiestrą Sinfonia Baltica. Współpracuje z bratem prof. Dariuszem Terefenko, wykładowcą jazzu i teorii muzyki w uczelni muzycznej Eastman School of Music w Rochester, USA. W 2018 roku wspólnie z nim oraz kompozytorem Marcelo Magalhães Pinto nagrali i wydali w Brazylii płytę „ Impressoes”