POLSKA FILHARMONIA SINFONIA BALTICA 
im. Wojciecha Kilara

Bajkowa Niedziela - koncert familijny

Niedziela, 26 stycznia 2020 godz. 12:00

Bajkowa Niedziela
Koncert Familijny
 
Młodzi zagrają z Filharmonią!

Serdecznie zapraszamy na pierwszy koncert familijny z cyklu „Bajkowe niedziele”, podczas którego usłyszą Państwo największe hity z bajek i filmów animowanych (Kraina Lodu, Sing, Vaiana, Pokahontas i wiele innych) w aranżacjach Macieja Banachowskiego. Gościem koncertu będzie młody artysta Michał Krawczun, który zadebiutuje z własną aranżacją. 

W roli solistów wystąpią młodzi, obiecujący wokaliści w towarzystwie Orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara:
Paulina Łaga, reprezentująca Klub 7 Brygady Obrony Wybrzeża,
Kaja Bałyk z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk,
Dominika Knapik- uczennica Szkoły Muzycznej Yamaha, Roksana Kulińska- wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Artystycznej oraz uczestniczka zajęć w „Etiudzie”,
Milena Krumplewska oraz Hanna Kuszińska- reprezentantki Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kępice.
Na scenie filharmonii wystąpi również wokalistka Katarzyna Wołoszyn, która wcieli się w najpopularniejsze postacie z polskich bajek i przygotuje muzycznie debiutujące solistki.
Koncert będzie zorganizowany przy współpracy z Młodzieżową Radą Artystyczną działającą przy Filharmonii, a nad całością przedsięwzięcia czuwać będzie Bogumiła Olejnik - pomysłodawczyni koncertu.  

Maciej BANACHOWSKI /dyrygent, aranżacje/
Michał KRAWCZUN /dyrygent, aranżacja/
Marek ROGALA /słowo o muzyce/