Pamięci Marka Grechuty

25 lutego 2024 r. godz. 18:00
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Wydarzenia gościnne
Bilety 40/35 zł
KUP BILET

Zapraszamy Państwa na wspaniały koncert poświęcony twórczości jednego z najwybitniejszych artystów nurtu poezji śpiewanej – Marka Grechuty. W programie znajdą się zarówno utwory doskonale znane szerokiej publiczności, jak i dzieła, które dla sporej części słuchaczy będą odkryciem.


 

Wykonawcy:


 Daria Sikorska
 Katarzyna Wołoszyn

 Paulina Fiedotow
 Katarzyna Reichert
 Małgorzata Tęcza – Brzezicka
 Alicja Żurek

 Chór Fantazja przygotowany przez Liliannę Zdolińską

 Maciej Banachowski – Dyrygent

 Orkiestra Słupska Sinfonietta

 

Daria Sikorska – Wokalistka, trener wokalny, pedagog muzyczny. Absolwentka kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej w Słupsku (specjalność nauczycielska). Ukończyła studia wyższe z tytułem magistra na Akademii Sztuki w Szczecinie, kierunek Edukacja Muzyczna w zakresie Sztuki Muzycznej, specjalność: śpiew jazzowy.

Laureatka wielu konkursów i festiwali muzycznych. Wystąpiła w programie ,,Must be the Music" oraz w programie ,,Szansa na sukces" w odcinku poświęconym piosenkom Agnieszki Osieckiej. Jest również miłośniczką utworów Marka Grechuty oraz laureatką Konkursu Grechuta Festival w Świnoujściu, gdzie miała okazję zagrać z kultowym zespołem Anawa.


 

Katarzyna Wołoszyn - wokalistka, trener wokalny, kompozytorka i autorka tekstów , ściśle związana ze słupskim środowiskiem kulturalnym. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W 2019 r. uzyskała tytuł magistra sztuki w dziedzinie wokalistyki jazzowej w klasie Joanny Knitter. Współzałożycielka studia artystycznego Tu Kultura w Słupsku. 
Absolwentka Instytutu Neofilologii Akademii Pomorskiej w Słupsku, kierunek- filologia angielska (translatoryka). 

Od najmłodszych lat uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Słupsku, gdzie uczyła się gry na skrzypcach. 

Wieloletnia członkini Dziecięco-Młodzieżowego Chóru "Fantazja" pod dyr. Lilianny Zdolińskiej. Laureatka nagród na arenie ogólnopolskiej, m.in. na Festiwalu Młodych Talentów Niemen Non Stop w Słupsku w 2012 r., Festiwalu Twórczości Marka Grechuty w Sławnie, I miejsca i nagrody specjalnej w 6. Festiwalu Inspiracje - Interpretacje we Wrocławiu z piosenkami Ewy Demarczyk. 
Od 2014 roku regularnie współpracowała z Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku i dyrygentem Bohdanem Jarmołowiczem, będąc solistką w audycjach muzycznych dla dzieci i młodzieży oraz koncertach wieczorowych: "Legendy Muzyki Pop Symfonicznie", "Kolędy dla każdego" z udziałem legendy polskiej muzyki jazzowej Henryka Miśkiewicza, "Nie pytaj o Polskę",  "Mam tę moc... i inne przeboje dla dzieci", "Sing, Vaiana i inne piosenki z filmów dla dzieci"  i wielu innych. W sumie, wzięła udział w kilkudziesięciu koncertach zorganizowanych przez słupską filharmonię. Oprócz współpracy ze słupskimi filharmonikami, ma na swoim koncie występy z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Sudeckiej, Capellą Bydgostiensis, Słupską Sinfoniettą(projekty: „Dirty Dancing- hity lat 70. I 80. Symfonicznie” oraz „James Bond 007”). 
Współpracowała z artystami, takimi jak: Bohdan Jarmołowicz, Ruben Silva, Michał Marek Ciesielski, Jakub Hajdun, Piotr Słopecki, Maciej Banachowski, Marian Szarmach, Leszek Kułakowski. 

Nieustannie kształci swój warsztat wokalny, a teraz także poszerza swoją wiedzę nauczycielską na temat nowoczesnych technik budowania głosu. Do tej pory wzięła udział w warsztatach i kursach prowadzonych przez takie osobistości jak: Urszula Dudziak, Lilianna Zdolińska, prof. Elżbieta Wtorkowska, Joanna Knitter, Krzysztof Wojciechowski, Hanna Woźniak, Mieczysław Szcześniak, Sonia Lachowolska, Katarzyna Groniec, Elżbieta Goetel, Jacek Borkowski, Joanna Trzepiecińska, Bogdan Hołownia, Ewa Szwajlik. 
Oprócz warsztatów wokalnych, prowadzi liczne zajęcia umuzykalniające dla dzieci i młodzieży, gdzie zwraca szczególną uwagę na pokonanie tremy, otwarcie na improwizację i kreatywne tworzenie własnych kompozycji. 
W maju 2021 r. miał premierę debiutancki singiel Katarzyny Wołoszyn ps. katya, pod tytułem Alive, wydany pod szyldem niezależnej wytwórni Niebieski Label, dystrybuowany przez Agora Digital Music. 


 

Paulina Fiedotow – Na co dzień jest nauczycielką angielskiego, ale śpiewa odkąd pamięta i czuje muzykę całą sobą. Kocha improwizować, ciągle szkoli swoje umiejętności wokalne, oraz tworzy i dzieli się muzyką z innymi. Brała udział w różnych warsztatach wokalnych między innymi z Elżbietą Zapendowską, Natalią Lubrano, Natalią Sikorą, Joanną Knitter, Agnieszką Łabudą-Wiatr, Agą Zaryan, Kubą Kawalcem, Julitą Zielińską oraz Anną Marią Mbayo. Śpiewała w chórze na koncertach „Tribute To” i „Koncercie Muzyki Filmowej” w różnych miastach w Polsce organizowanych przez firmę Royal Concert z takimi gwiazdami jak Justyna Steczkowska, Andrzej Piaseczny, Anna Wyszkoni, Kasia Kowalska, Kasia Cerekwicka, Małgorzata Walewska, Krzysztof Cugowski, Janusz Radek, Igor Herbut, Kasia Moś, Ryszard Rynkowski i Halina Mlynkowa.

W zeszłym roku zajęła I miejsce w XII Powiatowym Przeglądzie Poezji Śpiewanej w Damnicy oraz GRAND PRIX w X Pomorskim Konkursie Wokalnym „W polskiej tonacji, czyli pieśni i piosenki do słów Agnieszki Osieckiej” w Miastku. W tym roku zajęła III miejsce oraz nagrodę specjalną w XXIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jezierzycach. Przez jakiś czas była częścią chóru Music Everywhere z Gdańska, a od wielu lat udziela się w chórach Kantele oraz Academia Musica ze Słupska. Ponadto, bierze regularnie udział w Jam Sessions w Szczecinie i Słupsku, śpiewając w różnych gatunkach muzycznych: jazz, blues, metal, ambient, pop czy rock. Od czasu do czasu lubi śpiewać ludowe pieśni słowiańskie. Od końcówki 2022 roku uczęszcza na zajęcia wokalne do studia „Tu Kultura” w Słupsku, które prowadzi Katarzyna Wołoszyn. Jest w trakcie przygotowywania własnego recitalu.


 

Katarzyna Reichert - urodziła się 18.03.2001 r. w Słupsku. W roku 2008 wraz z dołączeniem do Zespołu Artystycznego Marzenie rozpoczęła się jej przygoda ze sztuką. W późniejszych latach grywała na scenie Teatru Rondo i Nowego Teatru im. Witkacego, gdzie można było ją zobaczyć w spektaklach: „Romeo i Julia” oraz „Pan Tadeusz” jako Zosia. W 2021 roku zdobyła 1 miejsce w Eliminacjach Wojewódzkich 66 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, natomiast rok później zdobyła 1 miejsce w Eliminacjach Powiatowych 67 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, gdzie zaprezentowała swój debiutancki monodram pt. „Stawać się”, który miał swoją “ drugą” premierę w październiku w 2022 roku w Klubie Kwadrat. Monodram został także wystawiany w GCKiB w Czarnej Dąbrówce i ponownie w Ośrodku Teatralnym Rondo. W grudniu 2022 roku występowała w spektaklach teatralnych dla dzieci.

Obecnie dba o swój rozwój artystyczny pod skrzydłami instruktorów Klubu Kwadrat, gdzie w przyjaznej dla siebie przestrzeni rozwija swoje artystyczne umiejętności. Jesienią 2021 roku rozpoczęła doskonalenie swoich umiejętności wokalnych. Kształci się w śpiewie rozrywkowym pod kierunkiem Darii Korowajczyk oraz w śpiewie klasycznym pod kierunkiem Natalii Łęt.

Nawiązała również współpracę z młodzieżową orkiestrą symfoniczną – Słupską Sinfoniettą, z którą występowała w charakterze solistki na kilku koncertach – między innymi koncercie zaduszkowym, koncercie charytatywnym na rzecz słupskiego hospicjum, czy koncercie Pamięci Agnieszki Osieckiej. We wrześniu 2021 roku jako solistka wzięła udział w spektaklu muzycznym Tekhelet, do którego współtworzyła również choreografię. W grudniu 2021 była solistką koncertu mikołajkowego orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku. W grudniu 2022 roku wystąpiła w teledysku do utworu Oj w lesie, w lesie zespołu Dobre Sobie.

We wrześniu 2023 roku we współpracy ze Słupską Sinfoniettą miał premierę spektakl muzyczny w którym zadebiutowała jako reżyser. Spektakl opowiadał o losach Agnieszki Osieckiej.

Ponadto zajmuje się innymi dziedzinami sztuki, jak np. grafika komputerowa. W ciągu dwóch ostatnich lat stworzyła wiele okładek do wydań nutowych (np. Walt Disney Przedstawia, czy Patrick`s Hat Symfonicznie). W 2023 roku została zaangażowana do montowania filmów wykorzystanych w Koncercie Muzyki Filmowej w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku. W wolnych chwilach zajmuje się również projektowaniem i wykonywaniem strojów scenicznych.

Małgorzata Tęcza – Brzecicka – Od młodych lat bierze udział w różnych warsztatach i konkursach. Po kilkuletniej przerwie zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu do szkoły muzycznej Yamaha. Aktualnie pracuje pod czujnym uchem wokalistki Darii Sikorskiej w Słupskim Ośrodku kultury.

Brała udział w festiwalu Marka Grechuty w Sławnie, a także w warsztatach "Cześć poezjo", gdzie mogła zaprezentować własną interpretację wybranego wiersza. Jako nauczyciel zaraża swoją pasją najmłodszych, a to wszystko harmonijnie łączy z troskliwym wychowywaniem swoich synków.


 

Alicja Żurek - Już od najwcześniejszych lat, jej niezwykły talent został zauważony przez nauczycielkę muzyki. Zaczęła swoją muzyczną podróż w szkole muzycznej Yamaha, gdzie odkrywała tajniki gry na keyboardzie i uczyła się śpiewu. W chwili obecnej doskonali swoje umiejętności wokalne pod czujnym okiem wokalistki Darii Sikorskiej w Studio Piosenki SOK.

Wielokrotne udziały w konkursach zaowocowały nie tylko licznymi nagrodami, ale także  wyróżnieniami. Najbardziej pamiętane to z pewnością zdobycie I miejsca w prestiżowym konkursie More Than Words w Gdańsku, zwycięstwo na 30. Festiwalu Piosenki Dziecięcej Minivocal oraz triumf w Gminnym Konkursie Koled i Pastoralek "Kolędować malemu", gdzie zdobyła Grand Prix.

Bierze czynny udział w wydarzeniach, spektaklach  i warsztatach organizowanych przez Słupski Ośrodek Kultury.