Koncert familijny JAŚ I MAŁGOSIA

3 grudnia 2023 r. godz. 12:00
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Koncerty familijne
Bilety 25 (dorośli)/20 (dzieci) zł
KUP BILET

 

Któż nie zna bajki o Jasiu i Małgosi? Wspaniały polski tekst autorstwa Jana Brzechwy ilustrowany przez 3 instrumenty dęte: flet (Joanna Antolak-Bielak), obój (Iwona Przybysławska) i trąbkę (Jakub Szynal) jest ciekawą muzyczną przygodą dla całej rodziny. Dzieci nie będą wyłącznie słuchaczami - nauczą się również piosenki, którą na zakończenie wykonają wspólnie z muzykami. Z pewnością chętnie też zatańczą do rytmu utworu La Cucaracha. Posłuchajmy więc raz jeszcze tej bajki z morałem, który uczy, by nie sięgać po cudze rzeczy i pokazuje, jak dobro wygrywa ze złem.

 

Wystąpią: 

Joanna Antolak-Bielak - flet

Iwona Przybysławska - obój

Jakub Szynal - trąbka

 

Joanna Antolak-Bielak - studia muzyczne ukończyła na Wydziale Instrumentalnym w kl. fletu poprzecznego prof. K. Langmana w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. W trakcie studiów swoje umiejętności doskonaliła na kursach u polskich flecistów: J. Mrozika, A. Wierzbińskiego, G. Olkiewicza, Urszuli Janik, E Dastych -Szwarc i Barbary Świątek-Żelazny.

Po ukończeniu studiów podjęła pracę w Filharmonii Koszalińskiej na stanowisku flecistki - solistki oraz w ZPSM w Koszalinie, prowadząc klasę fletu do 2003r.W tym tez roku otworzyła klasę fletu w Państwowej Szkole Muzycznej Białogardzie, gdzie nadal pracuje.

Swoją edukację muzyczną uzupełniała na Mistrzowskich Kursach Fletowych u wirtuozów tego instrumentu oraz wybitnych pedagogów: Petera Lukasa Grafa, Jąnosa Balinta, Trevora Wye"a, Michaela Koflera, Christiana Chereta oraz w klasie flauto traverso M. Wojciechowskiej.

Gościnnie występowała z Orkiestrą Kameralną w Płocku, Sinfonią Baltica w Słupsku, Operą w Szczecinie. Odbyła tournee z Operą Wrocławską po Wielkiej Brytanii, Operą Polską po Norwegii, Szwajcarii, Szwecji oraz z Opera z Verony w Niemczech.

W 1999r.nagrała płytę "Shomer" z Moniką Zytke.

W latach 2008-2010 była inicjatorką Letnich Warsztatów Fletowych będąc jednocześnie dyrektorem artystycznym i wykładowcą wraz z Urszula Janik, Elżbietą Woleńską, Łukaszem Długoszem i Cezarym Traczewskim.

Od 1999 r. gra w zespole kameralnym Triada wraz z siostrą oboistką i gitarzystką, z którymi nagrała płytę dla Radia Koszalin i Głosu Koszalińskiego.

 

Iwona Przybysławska jest absolwentką Liceum Muzycznego w ZPSM im. G. Bacewicz w Koszalinie, gdzie rozpoczynała naukę gry na oboju. W 1998 roku z bardzo dobrą oceną ukończyła Wydział Instrumentalny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie oboju prof. Krzysztofa Wroniszewskiego. W tym samym roku ukończyła też studium pedagogiczne. Jeszcze będąc licealistką grała w pierwszej obsadzie zespołu instrumentalnego w musicalu pt. „Fatamorgana” skomponowanego i dyrygowanego przez Adama Sztabę. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich podnosząc swoje kwalifikacje w zakresie gry na oboju. Iwona Przybysławska współpracowała z licznymi orkiestrami symfonicznymi, kameralnymi i operowymi w Polsce, z którymi grała w kraju i za granicą, między innymi w Niemczech, Norwegii, na Litwie i w Estonii. Wielokrotnie występowała z koncertami solowymi z Filharmonią Koszalińską oraz z Polską Filharmonią "Sinfonia Baltica” w Słupsku. Stale współpracuje z kompozytorką i dyrygentką, dr hab. Moniką Zytke, realizując z nią liczne projekty, m.in. ścieżkę dźwiękową do spektaklu „Dziady” Adama Mickiewicza wystawianego przez Nowy Teatr w Słupsku. Uczestniczyła w nagraniu wielu płyt z Polską Filharmonią "Sinfonia Baltica”w Słupsku oraz z Filharmonią Koszalińską.  Zatrudniona jest w Filharmonii Koszalińskiej I w Polskiej filharmonii “Sinfonia Baltica” w slupsku na stanowisku solistki oboistki, w których gra  również na rożku angielskim. Wraz z flecistką, Joanną Antolak-Bielak i gitarzystką, Anną Kabacińską, tworzy zespół kameralny „Triada”, od lat cieszący się dużym powodzeniem u publiczności prezentując różnorodną muzykę. Od wielu lat bierze udział w koncertach umuzykalniających dla dzieci i młodzieży. Ma na swoim koncie występy w realizacjach takich, jak m.in.:, „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, czy też w bajkach umuzykalniających Macieja Śmietańskiego; „Zupa koncertowa”, „Turystka ze Szkocji”, „Wędrówki Artystki Mrówki”, i innych, w których z uwagi na swoje predyspozycje aktorskie grała zazwyczaj główne role.

 

Jakub Szynal - I trębacz Filharmonii Koszalińskiej, aranżer, kompozytor i nauczyciel trąbki. Ukończył szkołę muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, w klasie trąbki u mgra Bogdana Gizeli oraz Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku u prof. Szymona Pawłowskiego i dra Kamila Kruczkowskiego. Szkolił się na kursach mistrzowskich u najwybitniejszych trębaczy m.in. : Siergiej Nakariakov, Gabor Boldoczki, Otto Sauter, Andrew Balio, Andriy Ilkiv.

Na swoim koncie ma kilka nagród m.in.: - Dyplom dla Najlepszego Solisty I Festiwalu Orkiestr Dętych w Szczecinie, - Grand Prix na Ogólnopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Wąbrzeźnie z Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Świecie. Występ jako solista – w wirtuozowskim utworze „Tribute to Harry James”, - I miejsce w XVIII Konkursie Orkiestr Dętych o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Aleksandrowie Kujawskim. Z Orkiestrą Dętą OSP Aleksandrów Kujawski - występ jako solista. - III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Twórców Muzyki Elektronicznej CEMF (Cekcyn Electronic Music Festival) w ramach IX edycji CEMF, Często zapraszany przez zespoły rozrywkowe na różnego rodzaju festiwale, trasy koncertowe m.in. po Francji, Rosji, Ukrainie, Niemczech i Polsce. Ma na swoim koncie nagranych kilkanaście płyt, jako muzyk sesyjny, w tym swój autorski album "7w1" w aranżacji na różne rodzaje trąbek.