Teatr Impresaryjny

Teatr Impresaryjny powstał w kwietniu 1992 roku w wyniku przekształcenia słupskiego Teatru Dramatycznego i działał w strukturach Państwowej Orkiestry Kameralnej do roku 2005, czyli do chwili powołania nowej, odrębnej instytucji teatralnej. W wyniku zaistniałych zmian TI nie posiadał  zespołu aktorskiego i  była miejscem prezentacji spektakli teatralnych scen z całego kraju. Oprócz spektakli dla dzieci i młodzieży, goszczącymi w ramach edukacji teatralnej, zapraszano  wyłącznie zawodowe zespoły teatralne przedstawiające różne formy działalności scenicznej od teatru klasycznego i teatru tańca po przedstawienia awangardowe.

Do roku 2005  na scenie Teatru Impresaryjnego zaprezentowały się m.in. warszawskie teatry: Rampa, Ateneum, Powszechny, Syrena, Nowy, Na Woli, Scena Prezentacje, Videoteatr Poza oraz Teatr Stary i Teatr STU z Krakowa, Polski Teatr Tańca - Balet Poznański Ewy Wycichowskiej i Teatr Ósmego Dnia z Poznania, Śląski Teatr Tańca z Bytomia, Battery Dance Company z Nowego Jorku, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Teatr Muzyczny w Gdyni, Teatr im. Witkacego w Zakopanem, Teatr Ekspresji Wojciecha Misiuro i wiele, wiele innych. Gościliśmy także znanych aktorów-monodramistów, wśród nich m.in.: Annę Chodakowską, Krystynę Jandę, Dorotę Stalińską, Joannę Żółkowską, Andrzeja i Mikołaja Grabowskich, Jana Peszka, Wojciecha Pszoniaka, Jerzego Stuhra, Jerzego Zelnika, Edwarda Żentarę.

Artystyczna kawiarnia Samba działająca we foyer instytucji była miejscem spotkań z artystami estradowymi, kabaretami i kameralnymi zespołami muzycznymi. Teraz jako scena wykorzystywana jest sporadycznie.

28 czerwca decyzją Rady Miasta Słupska zmieniono nazwę instytucji z Państwowej Orkiestry Kameralnej i Teatru Impresaryjnego na Polską Filharmonię Sinfonia Baltica w Słupsku.

Teatr Impresaryjny
Teatr Impresaryjny
Teatr Impresaryjny