Wagary w Filharmonii - Gra muzyka!

 

Inspiracją koncertu jest cykl przygodowych gier video LEGO. O samych klockach i ich popularności nie trzeba pisać gdyż są znane i uwielbiane przez dzieci na całym świecie od kilku pokoleń. Fabuła gier oparta jest na prawdziwych i wszystkim doskonale znanych bestsellerach światowego kina co dodatkowo zwiększa atrakcyjność naszego autorskiego, familijnego pomysłu.

 

Seria zapoczątkowana w drugiej połowie 90 lat obejmuje już kilkanaście odsłon. A więc na ekranie oprócz wielu szalonych i ciekawie przez autorów zaanimowanych przygód, licznych elementów zręcznościowych, pojawia się cała galeria postaci oraz przepiękna filmowa muzyka.

 

Klocki LEGO na scenie to prosty i skuteczny zabieg otwierający wyobraźnię młodego słuchacza, pozwalający szybciej i lepiej zrozumieć czym jest MUZYKA. Bawiąc się klockami na scenie pokazujemy jej poszczególne elementy i łączymy je w całe muzyczne utwory.

 

Koncert to moment gdy fantastyczna, barwna muzyka o wielkiej wartości, będąca do tej pory tłem gry, a wcześniej filmu, wychodzi na plan pierwszy, natomiast głównym aktorem staje się orkiestra symfoniczna w dużej obsadzie.

 

Program koncertu to dźwięki budujące atmosferę takich kinowych hitów, jak:

Gwiezdne Wojny, Indiana Jones, Harry Potter, Batman, Władca Pierścieni, Piraci z Karaibów.

 

Wystąpią:

Orkiestra Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara

Lechosław Nowak – dyrygent, prelegent

Wagary w Filharmonii - Gra