Wagary w Filharmonii - Gra MUZYKA!

Koncert edukacyjny - wyłącznie dla szkół i przedszkoli

17 marca 2023 r. godz. 09:00
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Wydarzenia edukacyjne
Bilety 20 zł

 

Inspiracją koncertu jest cykl przygodowych gier video LEGO. O samych klockach i ich popularności nie trzeba pisać gdyż są znane i uwielbiane przez dzieci na całym świecie od kilku pokoleń. Fabuła gier oparta jest na prawdziwych i wszystkim doskonale znanych bestsellerach światowego kina co dodatkowo zwiększa atrakcyjność naszego autorskiego, familijnego pomysłu. Seria zapoczątkowana w drugiej połowie 90 lat obejmuje już kilkanaście odsłon. A więc na ekranie oprócz wielu szalonych i ciekawie przez autorów zaanimowanych przygód, licznych elementów zręcznościowych, pojawia się cała galeria postaci oraz przepiękna filmowa muzyka. Klocki LEGO na scenie to prosty i skuteczny zabieg otwierający wyobraźnię młodego słuchacza, pozwalający szybciej i lepiej zrozumieć czym jest MUZYKA. Bawiąc się klockami na scenie pokazujemy jej poszczególne elementy i łączymy je w całe muzyczne utwory. Koncert to moment gdy fantastyczna, barwna muzyka o wielkiej wartości, będąca do tej pory tłem gry, a wcześniej filmu, wychodzi na plan pierwszy, natomiast głównym aktorem staje się orkiestra symfoniczna w dużej obsadzie.

 

Program koncertu to dźwięki budujące atmosferę takich kinowych hitów, jak:

Gwiezdne Wojny, Indiana Jones, Harry Potter, Batman, Władca Pierścieni, Piraci z Karaibów.

 

Wystąpią:

Orkiestra Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara

Lechosław Nowak – dyrygent, prelegent

 

 

Lechosław Nowak muzyk, dyrygent, edukator muzyczny


Absolwentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi – trębacz (solista), od ponad 25 lat zawodowo związany z Kaliszem i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. Od wielu już lat pracę instrumentalisty w klasycznej orkiestrze łączy także z osobistą muzyczną fascynacją – jazzem. W przestrzeni zarezerwowanej dla pasji i smooth jazzowej muzycznej narracji odnajduje satysfakcję i odskocznię od ‘klasycznej’ codzienności.

Założyciel oraz dyrygent Orkiestry Dętej Filharmonii Kaliskiej oraz lider filharmonicznego big bandu – FK Big Band.

Dyrygent, prelegent koncertów familijnych, koncertów edukacyjnych kameralnych i symfonicznych dla dzieci i młodzieży. Autor i koordynator programów edukacyjnych, koncepcji edukacji muzycznej realizowanej w Filharmonii Kaliskiej w latach 2003 - 2015. Pomysłodawca serii koncertów familijnych pt. Filharmonia po hejnale, cykli edukacyjnych pt. Lekcja z filharmonią, I Ty możesz zostać melomanem. Jako dyrygent i edukator muzyczny współpracujący także na tym polu z Filharmonią Częstochowską (2012 – 2016). Animator życia kulturalnego, pozaszkolnych form edukacji muzycznej, amatorskiego ruchu muzycznego.