TANGO VABANK

3 czerwca 2023 r. godz. 19:00
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Wydarzenia gościnne
Bilety 150 zł

 

"Szanowni Państwo, Droga Publiczności,

z przyczyn niezależnych od organizatora, koncert zaplanowany nas dzień 3 czerwca 2023 / TANGO VABANK - Anna Dereszowska & Gang Tango jest odwołany.
Niebawem poinformujemy Państwa o nowej dacie koncertu. Osoby chcące zwrócić bilet zakupiony w Filharmonii, zapraszamy do kasy Filharmonii.

Bardzo dziękujemy za wyrozumiałość i ponownie zapraszamy na koncert w nowym terminie.

Z pozdrowieniami
Organizator"

 

Po zwrot pieniędzy za bilety (w takiej formie, w jakiej zostały one zakupione: karta lub gotówka) zapraszamy do kasy Filharmonii do dnia 30 maja 2023 r. 

 

 

Artyści zapraszają Państwa w zmysłową, pełną namiętności i pasji podróż, opowiedzianą najpiękniejszymi tangami świata - TANGO SHOW.

W zmysłowym tangu, spotkają się tej nocy niezwykła kobieta - Anna Dereszowska - śpiew oraz  Gang Tango.

W taktowym rytmie milongi poprowadzą nas mistrzowie: Anna Iberszer oraz Piotr Woźniak /pokaz tanga/.

 

Specyficzny styl kompozytorski tzw. tango nuevo, był w dużej mierze wykreowany przez samego mistrza tego gatunku - Astora Piazzollę w którym wiodącą - koncertującą rolę grały wirtuozowsko potraktowane bandoneon i skrzypce, a fortepian i kontrabas podkreślały charakterystyczną, tangową rytmikę, czyniącą - obok nostalgicznego brzmienia bandoneonu – utwory tangowe tak dobrze rozpoznawalnymi. Potężny ładunek emocjonalny, oryginalna harmonia i rytm tej muzyki a także jej wyrafinowanie wpływają zapewne na jej niespotykaną popularność, choć przed wykonawcami stawiają wysokie wymagania.

Program koncertu, to najsłynniejsze tanga polskie Szpilmana, Petersburskiego, Mullera oraz tanga świata Piazzolli, Gade, Gardela i wielu innych.

Wszystkie utwory w nowych i niezwykle żywiołowych interpretacjach GANG TANGO.

Wykonawcy, to uznani wirtuozi i znawcy tanga koncertujący na całym świecie.

 

OBSADA:

Anna Dereszowska - śpiew

Anna Iberszer i Piotr Woźniak - mistrzowie tanga /show/

oraz

Gang Tango:

Grzegorz Lalek - skrzypce 

Piotr Kopietz - bandoneon 

Mirosław Feldgebel - fortepian

Sebastian Wypych - kontrabas, kierownictwo 

 

 

PROGRAM :

Libertango / Astor Piazzolla

Por Una Cabeza / Carlos Gardel

To ostatnia niedziela / Jerzy Petersburski

Jalousie / Jacob Gade

Pójdę na stare miasto / Władysław Szpilman 

Tango Vabank / Henryk Kuźniak

Straciłam serce Twe / Władysław Szpilman

Już nigdy / Jerzy Petersburski

La Cumparsita / Gerardo Matos Rodriguez

Odrobinę szczęścia w miłości / Jerzy Petersburski

Oblivion / Astor Piazzolla

W małym kinie / Władysław Szpilman

Decarissimo / Astor Piazzolla

Adios Nonino / Astor Piazzolla

Tango Milonga / Jerzy Petersburski

Escualo / Astor Piazzolla

Maria de Buenos Aires / Astor Piazzolla

 

Czas trwania koncertu - ok. 2 godz.


 
GANG TANGO 

Światowej klasy zespół tangowy założony w 2015 roku przez kontrabasistę Sebastiana Wypycha. To jeden z niewielu zespołów tangowych nawiązujący stylem gry do dawniej istniejących w Argentynie 'Orquesta Tipica’ oraz czerpiący inspiracje bezpośrednio z oryginalnego zespołu Astora Piazzolli – Quinteto Tango Nuevo, ale także nawiązujący stylistycznie do zespołów tangowych przedwojennej Warszawy. Na program GANG TANGO składa się przede wszystkim twórczość Astora Piazzolli, ale także tanga okresu międzywojennego Henryka Warsa, Władysława Szpilmana, Jerzego Petersburskiego i innych wybitnych kompozytorów tego gatunku – Carlosa Gardela, Gerardo Matosa Rodrigueza, czy Jacoba Gade. 

Kompilacja tang polskich i argentyńskich w repertuarze zespołu, nawiązuje do kolebki i wzoru stylu, czyli tanga argentyńskiego, ale także odnosi się i pielęgnuje ogromny dorobek twórczości tangowej kompozytorów polskich okresu międzywojennego. Pisywali je zarówno autorzy muzyki lekkiej, jak i kompozytorzy muzyki poważnej. Mówi się o około 3500 tang polskich z tego okresu, pisywanych często przez kompozytorów polskich żydowskiego pochodzenia.

Jeden z najwybitniejszych poetów tanga – Enrique Santos Discépolo nazwał tango smutną myślą, którą się tańczy, dlatego GANG TANGO współpracuje z najwybitniejszymi mistrzami, tancerzami tanga oraz czołowymi solistami światowej sceny muzycznej; wokalistką - Yasmin Levy, śpiewaczką – Susanna Moncayo, skrzypkiem – Robym Lakatosem, a także polskimi gwiazdami; KAYAH, Anią Karwan, Lalą Czaplicką, Kasią Cerekwicką, Stanisławem Soyką, czy Kubą Badachem.

Artyści Gang Tango występują na największych festiwalach tanga w Polsce i za granicą oraz na najwiekszych i najbardziej prestiżowych scenach świata.

 

ANNA DERESZOWSKA

Anna Dereszowska jest polską aktorką. Urodziła się 7 stycznia 1981 roku w Mikołowie.W 2003 ukończyła studia na Akademii Teatralnej w Warszawie.  W roku ukończenia studiów rozpoczęła współpracę z Teatrem Dramatycznym, a następnie ze Studiem Buffo i Teatrem Syrena. Pierwszy raz na deskach teatralnych wystąpiła natomiast już rok wcześniej, występując w spektaklu Rewizor w reż. Andrzeja Domalika.  Na ekranie zadebiutowała natomiast w 1997 roku, grając epizodyczną rolę w serialu Klan. Pod koniec studiów otrzymała angaż do serialu Złotopolscy. W kolejnych latach pojawiała się w coraz większej liczbie produkcji telewizyjnych. Można ją było oglądać, między innymi, w: Graczykowie, czyli Buła i spóła, Samo życie, Lokatorzy, Sfora, Pensjonat pod różą i Boża podszewka II.  Na dużym ekranie zadebiutowała w 2003 roku w filmie Zróbmy sobie wnuka, a dwa lata później została aktorką dubbingową. Dzięki charakterystycznemu głosowi kobieta zaczęła otrzymywać wiele ofert współpracy właśnie w tym gatunku. Do tej pory użyczyła swojego głosu w kilkudziesięciu produkcjach filmowych oraz jest lektorką e-booków.  2007 rok był dla aktorki bardzo pracowity - zagrała aż w czterech filmach i serialach - w Świadku koronnym, Testosteronie, Tajemnicy twierdzy szyfrów oraz Odwróconych. Największą popularność w tym czasie przyniosła jej rola w komedii Lejdis, za rolę w której otrzymała swoją pierwszą nominację do nagrody Złota Kaczka w kategorii „Najlepsza aktorka”. Dereszowską najczęściej można był zobaczyć na ekranach telewizorów. Najbardziej znane seriale z jej udziałem to: M jak Miłość, Klub szalonych dziewic, Na dobre i na złe, Prawo Agaty, Przyjaciółki iBarwy szczęścia.  Kariera serialowa nie ograniczyła jej działalności filmowej. Aktorka bardzo często zapraszana jest to współpracy zarówno przy komediach, jak i dramatach. Produkcje z jej udziałem często okazują się kinowymi hitami. Dereszowska wystąpiła w:takich filmach jak: Dzień dobry, kocham Cię!, Słaba płeć?, Anatomia zła, Kobiety bez wstydu, Porady na zdrady. Zagrała też u Patryka Vegi w filmie Pitbull. Niebezpieczne kobiety. W 2020 roku zagrała aż w trzech serialach: Mama Komisarz, Echo serca i Tajemnica zawodowa. Aktorka może się pochwalić umiejętnościami wokalnymi. W 2010 roku zwyciężyła na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, natomiast rok później wydała debiutancką płytę zatytułowaną Już nie zapomnisz mnie. Trzy lata później ukazał się jej drugi album –Tango va banque – tanga filmowe. Anna jest jest chętnie zapraszaną gwiazdą do różnego rodzaju programów telewizyjnych. Brała udział w programach Ranking gwiazd, Mali giganci, Twoja twarz brzmi znajomo. W 2019 roku uczestniczyła w programieStarsza pani musi fiknąć. Kilkakrotnie była też zapraszana do show Kuby Wojewódzkiego

 

Organizator:

Best Art Concept / Sebastian Wypych