Piotr JędrzejczykKarolina NowotczyńskaKamil Lewandowski

Rozważni i romantyczni - koncert dyplomowy

7 kwietnia 2017 r. godz. 19:00
Bilety 30/25 zł

ROZWAŻNI  I  ROMANTYCZNI

Podczas pierwszego kwietniowego koncertu symfonicznego zaprezentujemy utwory kompozytorów okresu romantyzmu. Pierwszą część koncertu wypełni VIII Symfonia h-moll, zwana Niedokończoną Franciszka Schuberta. W drugiej części usłyszymy dwa dzieła: jedyny koncert skrzypcowy, jaki skomponował Felix Mendelssohn-Bartholdy, oraz jedną część – Uwerturę – tryptyku z opusu 52 Roberta Schumanna.

Wykonanie powyższych kompozycji będzie sprawdzianem umiejętności dyrygenckich dwóch studentów: Kamila Lewandowskiego z Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy i Piotra Jędrzejczyka kończącego Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, dla których koncert będzie koncertem dyplomowym. Solową partię skrzypcową  w Koncercie Mendelssohna wykona Karolina Nowotczyńska.

Koncert zrealizowany we współpracy z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy  i Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki  w Gdańsku.

Franciszek Schubert - VIII Symfonia h-moll Niedokończona

przerwa

Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert skrzypcowy e-moll op.64

Robert Schumann - Uwertura

Wykonawcy:

Karolina Nowotczyńska - skrzypce

Kamil Lewandowski - dyrygent

Piotr Jędrzejczyk - dyrygent

Orkiestra Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" w Słupsku

Piotr Jędrzejczyk — kompozytor, dyrygent i aranżer, student klasy dyrygentury symfoniczno-operowej prof. dr hab. Elżbiety Wiesztordt-Sulecińskiej oraz kompozycji prof. dr. hab. Krzysztofa Olczaka w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku; od listopada 2015 roku dyrektor artystyczny i dyrygent Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej. Jest beneficjentem dwóch Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dwóch Stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego oraz czterokrotnie Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku dla Najlepszych Studentów. W 2015 roku za działalność twórczą otrzymał Nagrodę Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury oraz został nominowany do prestiżowej nagrody ProJuvenes, a w maju ubiegłego roku był finalistą konkursu Czerwonej Róży 2016, jako najlepszy student Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest też laureatem pierwszych nagród na licznych konkursach kompozytorskich.

Kamil Lewandowski (ur.1992r.) po ukończeniu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Toruniu rozpoczął studia w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie klarnetu, a od 2014r. również w klasie dyrygentury.  Od 2012r. roku jest klarnecistą Orkiestry Wojskowej w Toruniu a od czerwca 2016r. pełni również rolę tamburmajora oraz dyrygenta tejże orkiestry.  W ciągu kilku miesięcy pod jego batutą orkiestra dała około 30 koncertów, m. in. podczas Konkursu Orkiestr Wojskowych - Świeradów Zdrój 2016. Uczestniczył w wielu kursach prowadzonych przez znakomitych klarnecistów – prof. Jean-Marc Fessard (Conservatoire Royal de Bruxelles), prof., Mieczysław Stachura (AM Wrocław) oraz dyrygentów - Zsolt Nagy (Węgry), Janusz Przybylski (Polska). Od 2015r. spełnia się również jako pedagog klasy klarnetu w Szkole Muzycznej.

Karolina Nowotczyńska, od września 2013, pełni funkcję koncertmistrza Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Jest absolwentką absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Krystyny Jureckiej, którą ukończyła z wyróżnieniem. W latach 2012/2013 była także studentką Accademia Santa Cecilia w Bergamo w klasie prof. Pavla Vernikova i prof. Igora Volochina. Obecnie jest w trakcie studiów doktorackich w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Konstantego Andrzeja Kulki, a także w Wagner Conservatory w Wiedniu w klasie prof. Igora Petrushevskiego. Karolina Nowotczyńska prowadzi aktywną działalność koncertową. W 2015 roku wystąpiła wraz Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku pod batutą prof. Zygmunta Rycherta na koncercie najlepszych dyplomantów, a 13 maja reprezentowała Uczelnię na Koncercie Roku 2015 jako najlepsza dyplomantka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ze względu na wysoki dorobek artystyczny Karolina Nowotczyńska została zaproszona do Iranu, gdzie w sierpniu 2016 roku prowadziła kursy mistrzowskie dla studentów dwóch instytutów muzycznych w Teheranie i Tabriz.

Bilety: 30/25 zł