(na)DĘTA FILHARMONIA

Filharmonia po hejnale

19 lutego 2023 r. godz. 12:00
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Koncerty familijne
Bilety dorośli - 25 zł, dzieci - 20 zł
KUP BILET

 

 

Filharmonia po hejnale to nowy cykl koncertów otwartych i ogólnodostępnych (biletowanych) z udziałem zespołów orkiestrowych i solistów adresowany do całych rodzin.

W samych założeniach koncerty, choć odwołujące się do znanej od dawna i kultywowanej przez filharmonie w naszym kraju tradycji poranków muzycznych, to w swej realizacji znacznie wybiegają poza utarte i nieefektywne współcześnie wzorce. Jednym ze sposobów dotarcia do szerszej publiczności jest wyjście z muzyką poza ramy „poważnej” filharmonii.

Nie zdradzając wszystkich szczegółów muzycznego spotkania oczekujemy Państwa na pierwszym koncercie "(na)DĘTA FILHARMONIA" naszego nowego cyklu familijnego. Wraz z sekcją perkusji i dętą obsadą słupskiej orkiestry filharmonicznej zapewniamy, że takiego zadęcia w Słupsku jeszcze nie było. Będzie klasycznie i filmowo, a momentami nawet bajecznie.

Klasyczny wymiar koncertu to przede wszystkim słynne Bolero - Maurice'a Ravela, ukazujące pełną galerie instrumentów i barw orkiestry. Humorystycznie zaaranżowana Habanera – Georgesa Bizeta, porywające i energetyczne Mambo z musicalu West Side Story - Leonarda Bernsteina oraz zawsze pełne temperamentu tanga Astora Piazzolli ten wymiar dopełnią. Jednym słowem, karnawał kończymy tanecznym krokiem, tanecznym krokiem po klasycznych partyturach.

W koncercie nie zabraknie także uwielbianych przez małych i dużych melomanów znanych tematów muzyki filmowej. Wraz z naszymi filharmonikami przyłączymy się do świętowania wspaniałego jubileuszu 30-lecia filmu Disneya „Piękna i Bestia” wykonując suitę najpiękniejszych melodii z tego filmu, a z Piratami z Karaibów i muzyką Hansa Zimmera wypłyniemy na głębokie morze muzycznych doznań.

Zapraszamy!

 

 

Wystąpią:

 

Orkiestra Dęta Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Lechosław Nowak – dyrygent, prelegent

 

 

Lechosław Nowak muzyk, dyrygent, edukator muzyczny


Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi – trębacz (solista), od ponad 25 lat zawodowo związany z Kaliszem i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. Od wielu już lat pracę instrumentalisty w klasycznej orkiestrze łączy także z osobistą muzyczną fascynacją – jazzem. W przestrzeni zarezerwowanej dla pasji i smooth jazzowej muzycznej narracji odnajduje satysfakcję i odskocznię od ‘klasycznej’ codzienności.

Założyciel oraz dyrygent Orkiestry Dętej Filharmonii Kaliskiej oraz lider filharmonicznego big bandu – FK Big Band.

Dyrygent, prelegent koncertów familijnych, koncertów edukacyjnych kameralnych i symfonicznych dla dzieci i młodzieży. Autor i koordynator programów edukacyjnych, koncepcji edukacji muzycznej realizowanej w Filharmonii Kaliskiej w latach 2003 - 2015. Pomysłodawca serii koncertów familijnych pt. Filharmonia po hejnale, cykli edukacyjnych pt. Lekcja z filharmonią, I Ty możesz zostać melomanem. Jako dyrygent i edukator muzyczny współpracujący także na tym polu z Filharmonią Częstochowską (2012 – 2016). Animator życia kulturalnego, pozaszkolnych form edukacji muzycznej, amatorskiego ruchu muzycznego.