Luna Voices

Złota Era Hollywood

11 czerwca 2021 r. godz. 17:30
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Wydarzenia PFSB im. Wojciecha Kilara
Bilety 50/45/40 zł
KUP BILET

Zapraszamy na niezwykłą wyprawę do świata wielkiego kina!!!

Złoty okres hollywoodzkiej „fabryki snów” to epoka wielkich filmów, legendarnych kreacji aktorskich oraz niezapomnianych melodii. Przedstawimy najwspanialsze i najbardziej magiczne momenty złotych czasów amerykańskiego kina – od epoki charlestona szalonych lat 20. po erę technikoloru i słynnych musicali. W repertuarze znalazły się utwory, które wykonywały takie gwiazdy, jak Pola Negri, Marlena Dietrich, Marilyn Monroe, Fred Astaire,  czyli takie filmowe hity jak „Night and Day”, „Singing in The Rain", „I wanna be loved by you” , „Moon River”. 

Złota Era Hollywood miała swoją premierę w noc sylwestrową 2016/17 w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie - Zdroju , artystki wystąpiły również w 2017 roku na najbardziej prestiżowych scenach w Polsce m.in w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, na  Festiwalu Złota Tarka w Iławie, oraz w wersji symfonicznej programu  z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej podczas Letniej Serenady w Wałbrzychu, wzbudzając za każdym razem wielki entuzjazm i aplauz publiczności. W roku 2018 nagrały utwór w Polskim Radio, który pojawi się w wydawnictwie „Jazz a’la moderne”, na którym pojawią się znamienici goście m.in. Mieczysław Szcześniak, Urszula Dudziak i inni.

Za aranżacje utworów Złotej Ery Hollywood odpowiadają basista, kompozytor i aranżer Filip Torres, występujący wraz z Jose Torresem i Havana Dreams oraz kompozytor Grzech Piotrowski. 

Złota Era Hollywood to niepowtarzalny koncert, gdzie artystki Luna Voices dzięki swojej wszechstronności oscylują wokół formy, bawią się gatunkami, mieszają jazz, i swing z elementami muzyki klasycznej, doprawiając to wszystko wspaniałym wizerunkiem scenicznym oraz choreografią. Jest to wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju program !

Wokalistki Luna Voices kochają jazz, musical, muzykę klasyczną, filmową i współczesne standardy muzyki rozrywkowej, występowały jako solistki na wielu scenach polskich i zagranicznych, a  swoje ensamble’owe doświadczenie zdobywały śpiewając w prestiżowym Chórze NFM, z którym koncertowały na całym świecie m.in. w Royal Albert Hall na BBC PROMS 2015, Gewandhaus, Wiener Philharmonie, Schleswig -Holstein Festiwal, pracując jednocześnie nad wokalnymi szlifami z tak  uznanymi dyrygentami jak Paul McCreesh, Giovanni Antonini, Krzysztof Penderecki, Łukasz Borowicz, Bob Chillcott, Jacek Kasprzyk i wielu innych. Wraz z chórem brały udział w nagraniach docenionych przez światową krytykę ( Płyta Seed of Stars została entuzjastycznie przyjęta przez  BBC radio 3 i Classic Fm w Wielkiej Brytanii, nagrody BBC Music Awards i Diapason D’Or za nagrania z Gabrieli Consort & Players oraz statuetkę Fryderyk 2017 za płytę De Profundis w kategorii muzyka chóralna).

Zespół Luna Voices tworzą: Natalia Kiczyńska, Karolina Pasierbska, Monika Kuczera

 

Orkiestrę Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara poprowadzi Filip Torres.

 

Filip Torres - polski basista, kompozytor, aranżer i dyrygent. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, na wydziale Kompozycji i Aranżacji Jazzowej. Na codzień współpracuje z zespołami Mesajah, Jose Torres & Havana Dreams, Torres Brothers i Q Ya Vy. Kierownik muzyczny programów telewizyjnych: Paranienormalni Tonight, Od Opola do Opola, Przyjaciele na zawsze, Róże Gali 2015, Uroczysta Gala Szlachetnej Paczki, Benefis Agnieszki Radwańskiej. Jako aranżer współpracował przy takich festiwalach jak: KFPP Opole, Festiwal jazzu tradycyjnego Złota Tarka, Festiwal filmów historycznych i wojennych Złote Walkirie, Primavera Salsa Open. Od 2013r. wraz z zespołem Jose Torresa współpracuje z licznymi orkiestrami polskich filharmonii, prezentując tradycjonalne kubańskie kompozycje w wydaniu symfonicznym. W Słupsku projekt Salsa Symfonicznie, z akompaniamentem orkiestry Sinfonia Baltica, został zaprezentowany w styczniu 2017 roku.