Leszek Kułakowski – Dialogues for an Improvising Piano and String Orchestra – prawykonanie

9 grudnia 2023 r. godz. 19:00
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Wydarzenia gościnne
Bilety 40 zł

 

9 grudnia 2023 r. w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara o godz. 19.00 - światowe prawykonanie „Dialouges for an Improvising Piano and String Orchestra” Leszka Kułakowskiego.

 

"Dialogues for an Improvising Piano and String Orchestra" Leszka Kułakowskiego, 4 -częściowa suita składa się z kontrastowych elementów. Suita jest energetycznym, pulsującym rytmami, barwnymi kolorami utworem. W I części suity” Taniec Arlequina” muzyka nawiązuje do kolorowego, wesołego, podskakującego i psocącego namiętnie, trochę rubasznego Arlekina. II kontrastowa część „The Streets of New Orlean” zawiedzie nas do mekki jazzu, Nowego Orleanu. Spacerujemy po kolorowych ulicach, pełnych dixilandu, bluesa, tu i ówdzie słychać radosny gwar z okolicznych knajpek, rozmowy. III część- piękna ballada „Red Ice” ostrzega nas przed skutkami katastrofy klimatycznej, „płaczące i krwawiące”, topniejące lody Arktyki i Antarktydy wołają ludzkość o ratunek. IV, ostatnia część, wartka, neurotyczna, dynamiczna „Unidentifield, Moving Object on the Horizon” obserwuje UFO na horyzoncie, które ciągle znikają i nie dają się zidentyfikować.

Serdecznie Państwa zapraszamy do czynnego udziału w tej muzycznej, dźwiękowej, egzotycznej, podróży

 

Wykonawcy:

 Leszek Kułakowski - fortepian

Piotr Kułakowski - kontrabas
Tomasz Sowiński - perkusja

Orkiestra Smyczkowa Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Ruben Silva - dyrygent

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.