Leonora Armellini. Nadzwyczajny recital Chopinowski.

26 listopada 2021 r. godz. 19:00
Wydarzenia PFSB
Bilety 60/55/50 zł

Leonora Armellini

Zdobywczyni V nagrody w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (Warszawa, 2021). Urodzona 25 czerwca 1992 r. W wieku 17 lat ukończyła z wyrożnieniem Akademię Muzyczną św. Cecylii w Rzymie, w klasie Sergio Perticaroliego. Edukację muzyczną kontynuowała pod okiem Lilyi Zilberstein (Musikhochschule Hamburg) i Borisa Petrushansky’ego (Accademia Pianistica di Imola). Finalistka XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ferruccia Busoniego, występowała na całym świecie, w tym w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Teatrze Maryjskim w Petersburgu, Filharmonii Narodowej w Warszawie. Jako solistka koncertowała m.in. z orkiestrami filharmonii warszawskiej i krakowskiej oraz Sinfonią Varsovią. Na swoim koncie ma bogaty dorobek fonograficzny, obejmujący między innymi obydwa koncerty Fryderyka Chopina.

*

5th prizewinner of the 18th International Fryderyk Chopin Piano Competition (Warsaw, 2021). Born on 25 June 1992. At the age of 17 she graduated summa cum laude from the Santa Cecilia Academy of Music in Rome under the guidance of Sergio Perticaroli and then studied with Lilya Zilberstein (Musikhochschule Hamburg) and Boris Petrushansky (Accademia Pianistica di Imola). A finalist in the 16th Ferruccio Busoni International Piano Competition, she has performed in concerts and festivals around the world, including at Carnegie Hall in New York, the Mariinsky Theatre in St Petersburg and Warsaw Philharmonic. As a soloist she has performed with many ensembles, including the Warsaw Philharmonic Orchestra, Sinfonia Varsovia and Cracow Symphony Orchestra. She has recorded extensively, including both the concertos of Fryderyk Chopin.

Program recitalu:

Fryderyk Chopin