Koncert familijny ŚWIAT BAJEK

Koncert w setną rocznicę powstania wytwórni Walta Disney’a

19 listopada 2023 r. godz. 12:00
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Koncerty familijne
Bilety 35 (dorośli)/30 (dzieci) zł
KUP BILET

 

KONCERT WYPRZEDANY

 

Koncert dla najmłodszych słuchaczy, lecz przypadnie do gustu również dorosłym, którzy mogą przez chwilę znowu poczuć się dziećmi. :)

Solistami będą Sylwia Banasik-Smulska (tytułowa Bella z Pięknej i Bestii) i Marcin Jajkiewicz (Hans z Krainy Lodu) - utalentowani aktorzy musicalowi i dubbingowi, związani z głównymi scenami polskich teatrów muzycznych, którzy użyczali głosu licznym bohaterom bajek Disney’a w polskich wersjach językowych. Podczas koncertu zostaną wykonane utwory: Mam tę moc (Kraina Lodu), Pół kroku stąd (Vaiana), Po raz pierwszy widzę blask (Zaplątani), Rodzina Madrigal (Nasze Magiczne Encanto) czy Miłość rośnie wokół nas (Król Lew). Światowe przeboje usłyszymy w wykonaniu orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara pod kierownictwem Ariela Ludwiczaka oraz znakomitych trójmiejskich artystów: Artura Jurka (instrumenty klawiszowe), Jarosława Stokowskiego (gitara basowa) oraz Łukasza Łapińskiego (perkusja).

 

Wystąpią:

Sylwia Banasik-Smulska - śpiew

Marcin Jajkiewicz - śpiew

Artur Jurek - instrumenty klawiszowe

Jarosław Stokowski - gitara basowa

Łukasz Łapiński - perkusja

Ariel Ludwiczak - dyrygent

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

 

Program:

Intro Disney
Pół kroku stąd (Vaiana)
Nigdy nie ulegnę (Mustang)
Po raz pierwszy widzę blask (Zaplątani)
Ty druha we mnie masz (Toy Story)
Nie bój się chcieć (Zwierzogród)
Tej historii bieg (Piękna i Bestia)
Drobnostka (Vaiana)
Rodzina Madrigal (Nasze Magiczne Encanto)
Miłość stanęła w drzwiach (Kraina Lodu)
Mam te moc (Kraina Lodu)
Na morza dnie (Syrenka Ariel)
Miłość rośnie w nas (Król lew)
Wyginam śmiało ciało (Madagaskar)

Czas trwania koncertu - do 70 min.

 

Sylwia Banasik-Smulska

Urodzona 17 listopada 1994 r., absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (wokalistyka jazzowej oraz musical). Aktorka musicalowa i dubbingowa. 

Teatr Muzyczny ROMA: „We Will Rock You” - Oz, „Aida” – Aida, Amneris, „Piloci”– Ewa, „Aladyn Jr” – Narrator. Teatr Muzyczny w Łodzi: „Miss Saigon” – Kim. Teatr Muzyczny w Poznaniu: „Evita” – Kochanka Perona. Teatr Muzyczny w Gliwicach: „Rodzina Addamsów” – Wednesday. Teatr Rampa: „Przygody Sary” – Amelia, „Obcy – Ula, „Świat Bastiana”, „Zaczarowani”.

W polskiej wersji filmu Disneya „Piękna i Bestia” śpiewała partię Belli. Użyczyła także głosu w filmach „Ralph Demolka”, „Pokemon’y w dżungli”, „Barbie”. 

Występuje na koncertach w całej Polsce z wieloma orkiestrami i zespołami muzycznymi. Jest laureatką konkursów „Pamiętajmy o Osieckiej”, ArtBem, Festiwal FAMA. Prowadzi kanał muzyczny w serwisie YouTube. Śpiewane przez nią utwory osiągają miliony wyświetleń. 

Jest w trakcie pracy nad wydaniem debiutanckiej płyty, którą współtworzy z Adamem Pietrzakiem.

 

Marcin Jajkiewicz

Laureat teatralnej nagrody im.Jana Kiepury „Najlepszy wokalista musicalowy 2020” oraz Złotego Pierścienia za najlepszego aktora 2020r.
Aktor musicalowy, wokalista jazzowy, musicalowy, rozrywkowy. Dyplomowany instruktor wokalny. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale musicalu.
Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi gdzie wciela się w rolę  Jean Val Jeana w musicalu „Nędznicy” , Johna w Miss Saigon oraz  Lwa Alexa w musicalu „Madagaskar”.
Wieloletni artysta popularnego programu telewizyjnego „Jaka to melodia?” oraz gość w nowym programie Roberta Janowskiego „Gra muzyka”. Nazwany polskim Frankiem Sinatrą, koncertuje na scenach całej polski oraz za granicą.
Pierwszy polski odtwórca roli Georga von Trappa w polskiej realizacji musicalu „Dźwięki muzyki”.
Bajkowy Hans w super produkcji Disneya „Kraina lodu” (wokal). Wielokrotnie występował w mega koncertach Disneya w Tauron Arena ,gdzie wcielał  się  w postaci tj. Dżin,  Krab Sebastiana Herkules.
Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Będąc wokalistą zespołu Button Hackers piosenką „Między nami” wyśpiewał pierwszą nagrodę na festiwalu Jedynki w Sopocie oraz drugą w Konkursie Międzynarodowym.
Brał  udział w wielu prestiżowych  koncertach takich jak : Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Święta Święta 4 , I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem, Dzień Kotana, Solidarni z Białorusią, Sportowiec roku 2011 (na tym koncercie śpiewał również w duecie z Kayah).
Występował na największych scenach koncertowych w Polsce (Tauron Aren, NOSPR, Opera leśna w Sopocie oraz wiele innych) Współpracował z orkiestrami wszelkich filharmonii w całej Polsce.
W wielu koncertach występował  na jednej scenie m.in. z Edytą Górniak, Ryszardem Rynkowskim ,Marylą Rodowicz , Justyną Steczkowską , Mieczysławem Szcześniakiem, Ewą Bem ,Marią Sadowską , Krzysztofem Krawczykiem, Haliną Frąckowiak, Piotrem Cugowskim, Rafałem Brzozowskim, Mateuszem Ziółko, Magdaleną Steczkowską, Kasią Kowalską.
Został zaproszony do współpracy przez polską divę panią Grażynę Brodzińską, z którą koncertują w teatrach i filharmoniach na terenie całej polski.
Jest również  wokalistą w zespole Marcina Wyrostka (laureata programu „Mam Talent”) „Tango Corazon”. We wrześniu bieżącego roku wraz z córką Wiktorią nagrał piosenkę „Lecimy do nieba”, która jest singlem na płycie dla Michała Archanioła. 

 

Ariel Ludwiczak

dyrygent, menedżer kultury, absolwent Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Ukończył także studia podyplomowe w specjalności Zarządzanie w kulturze na wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Stypendysta i uczestnik zimowej edycji LPP Erasmus i ABAM w Tallinie (Estonia) w 2009 roku. Występował na scenach Opery Leśnej w Sopocie, katowickiego NOSPRu, Filharmonii Szczecińskiej, Opery Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, Płockiej Orkiestry Symfonicznej czy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. W sezonie artystycznym 2014-2015 Ariel Ludwiczak był dyrygentem-rezydentem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot w programie stypendialnym Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.