Koncert familijny "Magiczny świat Disneya"

17 listopada 2024 r. godz. 12:00
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Koncerty familijne
Bilety 50 zł
KUP BILET

 

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara pod batutą Ariela Ludwiczaka i wspólnie z zaproszonymi wokalistami – Sylwią Banasik-Smulską i Marcinem Jajkiewiczem zaprasza małych i dorosłych melomanów na nową odsłonę koncertu poświęconego piosenkom z bajek Disneya.
W repertuarze koncertu nie zabraknie zarówno klasycznych piosenek, wciąż żywych we wspomnieniach wielu osób, jak i nowszych utworów pochodzących z animacji sprzed kilku lat. Pojawią się m.in. Naprawdę chcę z Małej Syrenki, Krąg życia z Króla Lwa, Pod łapą cały świat z Księgi dżungli czy Wspaniały świat z Aladyna. Wybrzmi podwodny przebój Błyszczeć kraba Tamatoa z Vaiany a także Lód w lecie - marzenie bałwanka Olafa z Krainy lodu.
W programie usłyszymy także piosenki, które na dobre zagościły we współczesnej popkulturze: utwór Wierna, odważna i prawa wykonany przez Zuzę Jabłońską do filmu Mulan czy absolutnego hitu Nowe dni śpiewanego przez Kasię Popowską do bajki Zaplątani. 
Ponadto, przeboje z filmów Pocahontas (Kolorowy wiatr), Tarzan (Będziesz w moim sercu), Herkules (Droga mi nie straszna), Piękna i Bestia (Tej historii bieg) zagwarantują widzom nie tylko radość i wspaniałą ucztę dla uszu, ale również sentymentalną podróż w głąb najpiękniejszych bajek w historii kina.
Jesteśmy przekonani, że brzmienie ulubionych utworów z powszechnie znanych i cenionych animacji, dzięki symfonicznemu wykonaniu, zachwycą i obudzą dziecko w każdym z nas.

 

Wystąpią:

Sylwia Banasik-Smulska - wokal
Marcin Jajkiewicz - wokal
Artur Jurek – fortepian, aranżacje
Jarosław Stokowski – gitara basowa
Łukasz Łapiński – perkusja
Ariel Ludwiczak - dyrygent

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

 

 

Sylwia Banasik-Smulska

Urodzona 17 listopada 1994 r., absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (wokalistyka jazzowej oraz musical). Aktorka musicalowa i dubbingowa. 

Teatr Muzyczny ROMA: „We Will Rock You” - Oz, „Aida” – Aida, Amneris, „Piloci”– Ewa, „Aladyn Jr” – Narrator. Teatr Muzyczny w Łodzi: „Miss Saigon” – Kim. Teatr Muzyczny w Poznaniu: „Evita” – Kochanka Perona. Teatr Muzyczny w Gliwicach: „Rodzina Addamsów” – Wednesday. Teatr Rampa: „Przygody Sary” – Amelia, „Obcy – Ula, „Świat Bastiana”, „Zaczarowani”.

W polskiej wersji filmu Disneya „Piękna i Bestia” śpiewała partię Belli. Użyczyła także głosu w filmach „Ralph Demolka”, „Pokemon’y w dżungli”, „Barbie”. 

Występuje na koncertach w całej Polsce z wieloma orkiestrami i zespołami muzycznymi. Jest laureatką konkursów „Pamiętajmy o Osieckiej”, ArtBem, Festiwal FAMA. Prowadzi kanał muzyczny w serwisie YouTube. Śpiewane przez nią utwory osiągają miliony wyświetleń. 

Jest w trakcie pracy nad wydaniem debiutanckiej płyty, którą współtworzy z Adamem Pietrzakiem.

 

Marcin Jajkiewicz

Laureat teatralnej nagrody im.Jana Kiepury „Najlepszy wokalista musicalowy 2020” oraz Złotego Pierścienia za najlepszego aktora 2020r.
Aktor musicalowy, wokalista jazzowy, musicalowy, rozrywkowy. Dyplomowany instruktor wokalny. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale musicalu.
Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi gdzie wciela się w rolę  Jean Val Jeana w musicalu „Nędznicy” , Johna w Miss Saigon oraz  Lwa Alexa w musicalu „Madagaskar”.
Wieloletni artysta popularnego programu telewizyjnego „Jaka to melodia?” oraz gość w nowym programie Roberta Janowskiego „Gra muzyka”. Nazwany polskim Frankiem Sinatrą, koncertuje na scenach całej polski oraz za granicą.
Pierwszy polski odtwórca roli Georga von Trappa w polskiej realizacji musicalu „Dźwięki muzyki”.
Bajkowy Hans w super produkcji Disneya „Kraina lodu” (wokal). Wielokrotnie występował w mega koncertach Disneya w Tauron Arena ,gdzie wcielał  się  w postaci tj. Dżin,  Krab Sebastiana Herkules.
Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Będąc wokalistą zespołu Button Hackers piosenką „Między nami” wyśpiewał pierwszą nagrodę na festiwalu Jedynki w Sopocie oraz drugą w Konkursie Międzynarodowym.
Brał  udział w wielu prestiżowych  koncertach takich jak : Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Święta Święta 4 , I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem, Dzień Kotana, Solidarni z Białorusią, Sportowiec roku 2011 (na tym koncercie śpiewał również w duecie z Kayah).
Występował na największych scenach koncertowych w Polsce (Tauron Aren, NOSPR, Opera leśna w Sopocie oraz wiele innych) Współpracował z orkiestrami wszelkich filharmonii w całej Polsce.
W wielu koncertach występował  na jednej scenie m.in. z Edytą Górniak, Ryszardem Rynkowskim ,Marylą Rodowicz , Justyną Steczkowską , Mieczysławem Szcześniakiem, Ewą Bem ,Marią Sadowską , Krzysztofem Krawczykiem, Haliną Frąckowiak, Piotrem Cugowskim, Rafałem Brzozowskim, Mateuszem Ziółko, Magdaleną Steczkowską, Kasią Kowalską.
Został zaproszony do współpracy przez polską divę panią Grażynę Brodzińską, z którą koncertują w teatrach i filharmoniach na terenie całej polski.
Jest również  wokalistą w zespole Marcina Wyrostka (laureata programu „Mam Talent”) „Tango Corazon”. We wrześniu bieżącego roku wraz z córką Wiktorią nagrał piosenkę „Lecimy do nieba”, która jest singlem na płycie dla Michała Archanioła. 

 

Ariel Ludwiczak

dyrygent, menedżer kultury, absolwent Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Ukończył także studia podyplomowe w specjalności Zarządzanie w kulturze na wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Stypendysta i uczestnik zimowej edycji LPP Erasmus i ABAM w Tallinie (Estonia) w 2009 roku. Występował na scenach Opery Leśnej w Sopocie, katowickiego NOSPRu, Filharmonii Szczecińskiej, Opery Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, Płockiej Orkiestry Symfonicznej czy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. W sezonie artystycznym 2014-2015 Ariel Ludwiczak był dyrygentem-rezydentem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot w programie stypendialnym Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.