Koncert familijny BAJECZNY BROADWAY

30 LAT OBECNOŚCI DISNEYA NA BROADWAYU. Filharmonia po Hejnale

17 marca 2024 r. godz. 12:00
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Koncerty familijne
Bilety 35 (dorośli)/30 (dzieci) zł
KUP BILET

 


Magiczny świat bohaterów animowanych filmów Walta Disneya fascynuje widzów na całym świecie. Stworzona przez słynnego wizjonera wytwórnia od dekad opowiada niezwykłe historie, urzeka uniwersalnym przesłaniem, perfekcyjną animacją i piękną muzyką. Wiele z animowanych filmów tej wytwórni doczekało się także adaptacji scenicznej w formie musicalu. Słynny Broadway już od trzydziestu lat gości Disneya i jego magię na swoich scenach.

Główną rolę, co oczywiste, odegra w koncercie muzyka towarzysząca bajkowym opowieściom na ekranie. Chcemy ukazać jej wartość artystyczną, ogromny urok i siłę oraz zachęcić słuchaczy do dalszych podróży w świat muzyki i musicalu.

Do dziś jednym ze stałych, ważnych elementów filmów, do których i sam Walt Disney przywiązywał szczególną uwagę, jest piosenka. W adaptacjach scenicznych piosenki zyskują nowe aranżacje. Mamy nadzieję, że wiele z nich będzie niespodzianką zarówno dla młodego, jak i dorosłego, od lat znającego ten repertuar, odbiorcy.

W bajeczną, muzyczną podróż zabiorą nas najlepsi polscy musicalowi aktorzy, wcielający się w postacie bohaterów animowanych filmów nie tylko podczas naszego koncertu, ale także użyczający głosu w polskich wersjach disneyowskich produkcji. W barwnych muzycznych interpretacjach znanych bajkowych przebojów wspierać ich będzie orkiestra, która wykona na nowo zinstrumentowane broadwayowskie i filmowe partytury.

W programie koncertu znalazła się absolutna klasyka bajkowych musicali – muzyka i piosenki z Pięknej i Bestii, Aladyna, Dzwonnika z Notre Dame, Małej syrenki, Króla Lwa i Krainy Lodu.


 

Anastazja Simińska – śpiew

Marcin Franc – śpiew

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Lechosław Nowak – dyrygent, prowadzący

 

 

ANASTAZJA SIMIŃSKA

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku (specjalność: musical).

Związana z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie zagrała role: Aidy („Aida”), Dawn („Waitress”),  Nel („Piloci”) i Alice („Piloci - wersja koncertowa”) oraz – na Novej Scenie – Lilu („Przypadki Robinsona Crusoe”) i Dziewczyny („Once”).

Obecnie jako aktorka gościnna współpracuje z: Operą i Filharmonią Podlaską (Anita w „West Side Story”), Warszawską Operą Kameralną (Amy w „Company”), Operą na Zamku w Szczecinie (Polly Baker w „Crazy for You”) oraz Operą Krakowską (Anna Schilling w „Koperniku”). 

Laureatka XV Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepsza Wokalistka Musicalowa”. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. 

 


MARCIN FRANC

Aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, dubbingowy, wokalista. W 2020 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Wydział Aktorstwa Dramatycznego), wcześniej w 2015 wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki (specjalność: musical). Laureat Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2018/19.

Współpracuje z największymi teatrami muzycznymi w Polsce m.in. Teatr Muzyczny Roma w Warszawie, Teatr Syrena w Warszawie, Teatr Muzyczny w Łodzi, Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku, Opera Krakowska oraz teatrami dramatycznymi (Teatr Narodowy w Warszawie).

W swoim dorobku artystycznym ma główne role w takich musicalach jak "Catch Me If You Can" (Frank Abagnale Jr), "West Side Story" (Tony), "Aida" (Radames), "Waitress" (dr Pomatter), "Jesus Christ Superstar" (Jesus), "Miss Saigon" (Chris), "Next to Normal" (Gabe), "Love Story" (Oliver Barrett IV), "Rodzina Addamsów" (Lucas Beineke), "Dźwięki Muzyki" (Rolf Gruber), i polskich produkcjach "Kopernik" (Mikołaj Kopernik), czy "Piloci" (Stefan). 

Zagrał główną rolę w filmie produkcji polsko-kolumbijskiej "Kolej na miłość". W 2018 kreował rolę Jana Torupa w spektaklu Teatru Telewizji "Lato", za którą otrzymał Honorową Nagrodę Aktorską na Festiwalu Dwa Teatry. Od marca 2021 można było go oglądać w serialu "Stulecie Winnych" w jednej z głównych ról - Michał Junior.

W swoim dorobku artystycznym ma mnóstwo ról dubbingowych, m.in. jest polskim głosem Aladyna w filmie Disneya "Aladyn" (2019), Jaskra w "Wiedźminie" produkcji Netflix, czy Variana w serialu Disneya "Zaplatani".

Laureat wielu festiwali wokalnych, przeglądów piosenki aktorskiej i poezji śpiewanej. Koncertował również z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.

 

 

LECHOSŁAW NOWAK - muzyk, dyrygent, edukator muzyczny

Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi – trębacz (solista) przez ponad 25 lat zawodowo związany z Kaliszem i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. Założyciel i dyrygent Orkiestry Dętej Filharmonii Kaliskiej oraz lider filharmonicznego big bandu. Nauczyciel z wieloletnim stażem pracy w szkolnictwie artystycznym. Animator życia kulturalnego, pozaszkolnych form edukacji muzycznej, amatorskiego ruchu muzycznego.

Autor i koordynator programów edukacyjnych, koncepcji edukacji muzycznej realizowanej w Filharmonii Kaliskiej w latach 2003 - 2015. Autor scenariuszy, dyrygent i prelegent symfonicznych koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Pomysłodawca kameralnych cykli edukacyjnych pt. Lekcja z Filharmonią, I Ty możesz zostać melomanem oraz serii koncertów familijnych pt. Filharmonia po hejnale. Jako dyrygent i edukator muzyczny współpracujący także na tym polu z Filharmonią Częstochowską (2012 – 2016) oraz Polską Filharmonią „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara w Słupsku.