Koncert Dyplomantów Państwowej Szkoły Muzycznej w Słupsku

10 czerwca 2022 r. godz. 17:00
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Wydarzenia PFSB im. Wojciecha Kilara
Bilety 30/25/20(S) zł
KUP BILET

 

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Słupsku im. Ignacego Jana Paderewskiego zaprasza na koncert najwybitniejszych uczniów, którzy wystąpią w repertuarze słynnych kompozytorów z towarzyszeniem orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara.

Kompozycje m.in. Wolfganga Amadeusa Mozarta, Felixa Mendelssohna, Camille Saint-Saensa czy Johanna Sebastiana Bacha wykonają utalentowani młodzi muzycy – pianiści, skrzypkowie, wiolonczeliści, fleciści, perkusiści.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Słupsku im. Ignacego Jana Paderewskiego już 76 lat kształci młodych muzyków i może poszczycić się wybitnymi absolwentami – solistami, muzykami orkiestrowymi, nauczycielami i profesorami szkół i uczelni muzycznych.

Uczniowie Szkoły wzbogacają życie muzyczne miasta Słupska występując na koncertach w słupskich instytucjach: w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica, Urzędzie Miejskim w Słupsku, Muzeum Pomorza Środkowego, Słupskim Ośrodku Kultury, Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Koncert uczniów z Filharmonią jest formą promocji szkoły, a także podziękowaniem dla dyrektorów wymienionych instytucji oraz Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego za długoletnią współpracę.

PSM I i II st. w Słupsku zaprasza uzdolnione dzieci i młodzież do nauki od nowego roku szkolnego.

 

Wystąpią:

 

  1. Magdalena Dzikoń - fortepian

       (F. Mendelssohn – Koncert fortepianowy d-moll, op.40 nr 2 cz.1);

  1. Ludwik Wiśniewski – fortepian

      (C. Saint – Saens - Koncert fortepianowy g-moll, op. 22 nr 2 cz. III);

  1. Maja Kalinowska – fortepian

      (J. S. Bach – Koncert A-dur nr 4 BMV 1055 cz.1);

  1. Natalia Pacholska – flet

      (W. A. Mozart - Andante C-dur KV 315 na flet i orkiestrę);

  1. Karolina Laskowska – flet

      (Carl Reinecke - Ballade, Op. 288);

  1. Alicja Michalak – ksylofon

      (Joe Green - Xylophonia );

  1. Anna Domska – skrzypce

      (C. Saint - Saens - Koncert skrzypcowy h-moll, op. 61 nr 3 cz. I );

  1. Wiktoria Zapadka – wiolonczela

      (G. Bacewicz - Koncert wiolonczelowy nr 1 );

  1. Weronika Nycz – śpiew

      (V. Bellini - aria „Dopo l’oscuro nembo” z opery „Adelson e Salvini”);

  1. Amelia Smolińska – śpiew

     (C. Monteverdi - aria „ Si dolce e’l tormento”)