Koncert Dyplomantów Państwowej Szkoły Muzycznej w Słupsku

10 czerwca 2022 r. godz. 17:00
Wydarzenia PFSB
Bilety 30/25/20(S) zł

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Słupsku im. Ignacego Jana Paderewskiego zaprasza na koncert najwybitniejszych uczniów, którzy wystąpią w repertuarze słynnych kompozytorów z towarzyszeniem orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara.

Kompozycje m.in. Wolfganga Amadeusa Mozarta, Felixa Mendelssohna, Camille Saint-Saensa czy Johanna Sebastiana Bacha wykonają utalentowani młodzi muzycy – pianiści, skrzypkowie, wiolonczeliści, fleciści, perkusiści.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Słupsku im. Ignacego Jana Paderewskiego już 76 lat kształci młodych muzyków i może poszczycić się wybitnymi absolwentami – solistami, muzykami orkiestrowymi, nauczycielami i profesorami szkół i uczelni muzycznych.

Uczniowie Szkoły wzbogacają życie muzyczne miasta Słupska występując na koncertach w słupskich instytucjach: w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica, Urzędzie Miejskim w Słupsku, Muzeum Pomorza Środkowego, Słupskim Ośrodku Kultury, Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Koncert uczniów z Filharmonią jest formą promocji szkoły, a także podziękowaniem dla dyrektorów wymienionych instytucji oraz Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego za długoletnią współpracę.

PSM I i II st. w Słupsku zaprasza uzdolnione dzieci i młodzież do nauki od nowego roku szkolnego.

Program koncertu uczniów w dniu 10 czerwca 2022r. „Młodzi muzycy grają dla Słupska” Koncert dyplomantów i uczniów PSM I i II st. w Słupsku

I część

1.     Karolina Laskowska – flet