Garden Party u Karola 6 - Wojskowy Zespół Wokalny "Wiarusy"

15 sierpnia 2021 r. godz. 12:00
Park im. Jerzego Waldorffa, 76-200 Słupsk
Wydarzenia PFSB

W 1968 roku powstał Męski Zespół Wokalny WIARUSY. pod kierownictwem ówczesnego kpt. lek. Stanisława SZARMACHA. Niesprzyjająca atmosfera wynikająca ze zmian ustrojowych spowodowała, że zespół przestał istnieć, głównie dlatego, że kojarzył się z Ludowym Wojskiem Polskim.

Po 20 latach przerwy, w 2008 roku ponownie został powołany do życia i nosi imię ppłk  lek. Stanisława SZARMACHA.

Zespół rozpoczął regularne próby 30 stycznia 2008 roku pod kierownictwem muzycznym początkowo Pana st. bosm. szt. Zbigniewa SAWICKIEGO, a od 26 maja 2008 roku kolegi szer. w rez. Sławomira SROKI.

Obecnie Zespół koncertuje przede wszystkim na uroczystościach związanych z obchodami świąt państwowych i wojskowych oraz ważnych rocznic historycznych, a także w organizowanych dla społeczności lokalnych imprezach okolicznościowych. W 2013 roku otrzymał prestiżową nagrodę Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Żołnierskiej w Swietłogorsku (Rosja).

"Wiarusy" zaprezentują znane pieśni patriotyczne i piosenki wojskowe.

Wszystkie koncerty odbywają się przed pomnikiem Karola Szymanowskiego w Parku im. Jerzego Waldorffa w niedzielę o godz. 12.00.
Wyjątek stanowi koncert orkiestry inaugurujący cykl, który odbędzie się 4 lipca na scenie przed Ratuszem.
W razie niepogody koncerty zostaną przeniesione do sali Filharmonii.

Sfinansowano ze środków Miasta Słupska