Garden Party u Karola 6 - Marcin Czyżewski

29 sierpnia 2021 r. godz. 12:00
Park im. Jerzego Waldorffa, 76-200 Słupsk
Wydarzenia PFSB

Marcin Czyżewski - polski piosenkarz i muzyk rockowy.

Swoją Szansę na sukces otrzymał w 1998 roku, gdy po raz pierwszy wygrał program Elżbiety Skrętkowskiej, śpiewając piosenkę Ireny Santor Powrócisz tu. W programie tym brał udział wielokrotnie. Najlepiej został zapamiętany jednak z odcinka specjalnego Przeboje Europy, który wygrał, śpiewając piosenkę Robbie’ego Williamsa zatytułowaną Angels. Występował też w show telewizji TVN Zostań gwiazdą.

Sukcesy, jakie odniósł w programach telewizyjnych zaowocowały współpracą z zespołami rockowymi. Pierwszym zespołem, w jakim śpiewał i grał na gitarze był Sędzia Dred. Występował też z muzykami grupy Daab, legendarnym twórcą polskiego reggae i De Mono. Z zespołem Oddział Zamknięty nagrał płytę Co na to ludzie i zagrał około 200 koncertów w całej Polsce. Po trzech latach przyszedł czas na własne projekty. W 2006 roku wyjechał do Francji, gdzie zdobywał paryskie kluby i tamtejszą publiczność. Po powrocie do Polski współpracował m.in.: z zespołem Emigranci, Iwoną Węgrowską, Piotrem Rubikiem oraz Patrycją Kosiarkiewicz. W 2009 roku nagrał materiał na debiutancką, solową płytę.

Jest finalistą międzynarodowego konkursu o Nagrodę Bursztynowego Słowika Sopot Festival, gdzie zaprezentował  autorską kompozycję Some Part of Me.

Na koncercie wykona własne kompozycje oraz popularne utwory z repertuaru innych artystów.

Wszystkie koncerty odbywają się przed pomnikiem Karola Szymanowskiego w Parku im. Jerzego Waldorffa w niedzielę o godz. 12.00.
Wyjątek stanowi koncert orkiestry inaugurujący cykl, który odbędzie się 4 lipca na scenie przed Ratuszem.
W razie niepogody koncerty zostaną przeniesione do sali Filharmonii.

Sfinansowano ze środków Miasta Słupska