Garden Party u Karola 6 - Golden Gate String Quartet

25 lipca 2021 r. godz. 12:00
Park im. Jerzego Waldorffa, 76-200 Słupsk
Wydarzenia PFSB

Zespół powstał w czerwcu 2015 roku w Gdańsku i składa się z absolwentek gdańskiej Akademii Muzycznej. Tworzą go:

Gabriela Żmigrodzka - I skrzypce, Katarzyna Libront - II skrzypce, Anna Prusińska – altówka, Katarzyna Gaszczyk – wiolonczela.

Kwartet wykonuje znane dzieła muzyki klasycznej, standardy muzyki filmowej, musicalowej, oraz covery największych przebojów muzyki popularnej. Koncertuje w kraju i za granicą. We współpracy z Pawłem Zagańczykiem, Ignacym Wiśniewskim i studentami Akademii Muzycznej w Gdańsku (projekt Academia Musica Judaica) artystki zaprezentowały kompozycje o charakterze klezmerskim w ramach festiwalu Zbliżenia (wrzesień 2017). W maju 2017 kwartet nagrał swoją pierwszą płytę z najpopularniejszymi utworami muzyki filmowej oraz klasycznej. W Słupsku zaprezentuje przeboje muzyki klasycznej od Vivaldiego do Mozarta oraz standardy muzyki popularnej.

Wszystkie koncerty odbywają się przed pomnikiem Karola Szymanowskiego w Parku im. Jerzego Waldorffa w niedzielę o godz. 12.00.
Wyjątek stanowi koncert orkiestry inaugurujący cykl, który odbędzie się 4 lipca na scenie przed Ratuszem.
W razie niepogody koncerty zostaną przeniesione do sali Filharmonii.

Sfinansowano ze środków Miasta Słupska