Garden Party u Karola 5 - Perły muzyki symfonicznej

28 czerwca 2020 r. godz. 12:00

Garden Party u Karola 5

„Garden Party u Karola” to cykl letnich koncertów kameralnych, które odbywają się w Parku im. Jerzego Waldorffa, znajdującego się naprzeciwko Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara.

Idea cyklu narodziła się pięć lat temu dzięki możliwości sfinansowania tego przedsięwzięcia ze środków Budżetu Partycypacyjnego ( obecnie: Budżetu Obywatelskiego). Cztery razy z rzędu projekt ten został wybrany w głosowaniu mieszkańców Słupska, co wiązało się ze wsparciem finansowym na jego realizację. Pomysłodawczynią i koordynatorką cyklu „Garden Party u Karola” jest Joanna Kubacka, były pracownik słupskiej Filharmonii. Jego realizatorem – Polska Filharmonia „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara w Słupsku.

W czerwcu, lipcu i sierpniu, w niedzielne południe, odbywają się koncerty z udziałem orkiestr i zespołów kameralnych reprezentujących różne gatunki i style muzyczne.

Zapraszamy na piątą edycję tego wydarzenia, które w tym roku zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Jednocześnie pragniemy podziękować spółce „Wodociągi Słupsk” za pomoc, której udziela co roku, od początku trwania cyklu.

"Perły muzyki symfonicznej"

Koncert Orkiestry Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara wypełnią popularne utwory instrumentalne lub ich fragmenty skomponowane przez kompozytorów epoki romantyzmu i jego prekursora, Ludwiga van Beethovena. Usłyszymy więc uwerturę „Egmont” tego ostatniego, fragmenty I i II suity „Peer Gynt” Edwarda Griega oraz fragmenty I i II suity „Arlezjanka” Georgesa Bizeta. Niewątpliwie atrakcją koncertu będą trzy spośród "Tańców węgierskich" Johannesa Brahmsa. Będą także tańce z suit: „Jezioro łabędzie” i „Królewna Śnieżka” Piotra Czajkowskiego. Orkiestrę poprowadzi jej dyrektor, Ruben Silva.

W razie niepogody koncerty zostaną przeniesione do sali Filharmonii. Prosimy śledzić facebooka Filharmonii.

Koncert z cyklu "Garden Party u Karola 5"

Miejsce: Park im. Jerzego Waldorffa

Sfinansowano ze środków Miasta Słupsk w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Prosimy o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa dla uczestników koncertów plenerowych pn. Garden Party u Karola w Parku im. Jerzego Waldorffa w Słupsku w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce w galerii poniżej.