Dzień Dziecka w Filharmonii. SYMFONIA MARZEŃ

„Myśl. Wierz. Marz. Miej odwagę” - Walt Disney

1 czerwca 2025 r. godz. 12:00
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Koncerty familijne
Bilety 50 zł
KUP BILET

 

W święto naszych najmłodszych melomanów zapraszamy na muzyczną  podróż w świat marzeń wg Walta Disneya  -  krainę magii, dziecięcej beztroski, szczerej radości, uśmiechu, wspaniałej animacji i barwnej muzyki z historii zachwycających niepowtarzalną atmosferą i uniwersalnym przesłaniem. 

Repertuar koncertu SYMFONIA MARZEŃ to muzyka i piosenki z klasyków disneyowskich produkcji, tych z początku działalności wytwórni (Myszka Miki, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Pinokio) oraz wspaniała, barwna, symfoniczna muzyka i piosenki ze współczesnych, wielkoekranowych, fabularnych adaptacji bajkowych hitów (Piękna i Bestia, Aladyn, Król Lew, Mała Syrenka) – filmowe uwertury, utwory i instrumentacje których nie usłyszycie w animowanych wersjach oraz znane wszystkim bajkowe przeboje.

W programie koncertu nie zabraknie także muzyki klasycznejTo do arcydzieł Bacha, Beethovena, Saint-Saënsa, Czajkowskiego, Gershwina czy Elgara Walt Disney i jego wytwórnia stworzyła niepowtarzalne i zachwycające animacje (Fantazja), a familijne spotkanie będzie doskonałą okazją zaprezentowania kilku z nich w połączeniu z muzyką mistrzów wykonywaną „na żywo”.

 

Wystąpią:

Monika Urlik – śpiew

Marcin Sosiński - śpiew

Lechosław Nowak - dyrygent, prelegent

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

 

 

Monika Urlik

Z wyróżnieniem ukończyła wydział wokalistyki chóralnej na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie uzyskując dyplom magistra. Ukończyła także z wyróżnieniem wydział wokalno- aktorski specjalizacja muzyka dawna.
W 2006 zdobyła główna nagrodę w międzynarodowym festiwalu Pepsi Vena Festiwal za swój utwór Time after time . W 2006 zdobyla także nagrodę prezydenta miasta Sopot na festiwalu Top Trendy także za utwór Time after time . 2011 wzięła udział w przesłuchaniach do programu rozrywkowego TVP2 The Voice of Poland. Trafiła do drużyny, której trenerem był Adam „Nergal” Darski. Dotarła do półfinału. 
9 maja 2014 wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany Nie wie nikt. W pracy nad albumem wspomagali ją m.in. Aleksander Milwiw-Baron. Wystąpiła także na koncercie SuperDebiutów podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór "Domek bez adresu" z repertuaru Czesława Niemena. Jej utwory "Nie wie nikt" oraz "Ty i ja", znajdujące się na debiutanckiej płycie, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do serialu Prawo Agaty.
W lutym 2018 z utworem „Momentum” zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji[4][5][6]. W koncercie finałowym, rozgrywanym 3 marca, zajęła trzecie miejsce.
Obecnie pracuje nad kolejnym albumem ze szwedzkim producentem Niklasem Bergqust.
Przewodnicząca jury lub członek jury w wielu konkursach wokalnych m.in  w Krakowie, Koninie, w Warszawie, Rzeszowie i wielu innych.  Prowadzi masterclass dla przyszłych i obecnych adeptów sztuki wokalnej w całej Polsce. 
Śpiewała w filmowej wersji disneyowskiego” Króla Lwa” oraz w obecnej wersji filmowej „ Pinokio” wciela się w postać błękitnej wróżki, która oryginalnie wykonuje Cynthia Erivo. 
W roku 2023 dostała złoty medal na międzynarodowym festiwalu muzyki klasycznej w Londynie: Best Classical Musicians Awards w kategorii Best Baroque Performance 
Została także wokalistka roku w plebiscycie portalu Muzykoholicy.com.
Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi,, w projekcie Hollywood in Dance, Klub 27 Symfonicznie, Queen Symfonicznie, Czesław Niemen Symfonucznie, Tribute to Whitney Houston, Aretha Franklin, polskie divy czy Celine Dion. Współpracuje także  z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej jak Danuta Blazejczyk, Katarzyna Moś, Janusz Radek, Piotr Cugowski, Kuba Badach, Michał Szpak, Wojtek Myrczek itd.

 

Marcin „Sosna” Sosiński 
     Multi-artysta, realizujący się na wielu płaszczyznach twórczych. Z zawodu aktor i muzyk instrumentalista. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu w klasie fortepianu solowego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, filia we Wrocławiu, gdzie obronił tytuł Magistra Sztuki. 
     Filmowo debiutował aktorską rolą Rene Secretan’a w nominowanym do Oscarów i Złotych Globów filmie „Loving Vincent - Twój Vincent”. Jako aktor dramatyczny swój debiut sceniczny miał już jako 9-cio-latek rolami Józia i Aniołka w „Dziadach” w reż. M. Sobocińskiego w Teatrze Dramatycznym im. W. Bogusławskiego w Kaliszu (2000 rok). Aktorsko rozwija się również jako lektor/dubbingowiec, współpracując ze studiami dubbingowymi i lektorskimi takimi jak SDI Media, Studio Overtime w Łodzi, czy Studio Hiventy w Warszawie (m.in. Harry Hook w serii „Następcy” wytwórni Disney’a). Jest również zawodowym aktorem lalkarzem -  na scenach Teatrów Animacji debiutował rolami Korowiow’a, Redaktora gazety i Dyrektora Teatru Variete w spektaklu „Mistrz i Małgorzata”, w reż. W. Wolańskiego w Teatrze Arlekin w Łodzi. 
    Od 2015 roku pracuje jako kompozytor muzyki teatralnej („Broadway Girls Show” w Teatrze Muzycznym w Łodzi), musical „GRINCH” w Teatrze Żelaznym w Katowicach, „Mały Książę”, „Oto Rabcio!” i „Letni Dzień wg. S. Mrożka” w Teatrze w Rabce-Zdroju, „Czarodziejskie opowieści” i „O Szkodliwości” w Teatrze im. W. Bogusławkiego w Kaliszu, „Pan Teatr” w Teatzre Arlekin w Łodzi, „Projekt: wyobraźnia” w Teatrze Animacji w Jeleniej Górze czy dyplom „Opowieści z ulicy Brockatowej”, trailer „Dwóch biednych Rumunów mówiących po polsku” oraz spektakle Teatru PWST 2010-2014 we Wrocławiu), muzyki filmowej oraz kompozytor piosenek dla wykonawców polskiej muzyki rozrywkowej. Przez wiele lat współpracował z Radiem Eska (Kalisz. Ostrów Wlkp), komponując także muzykę reklamową. Od 2023 roku improwizuje muzykę na żywo w spektaklach improwizowanych łódzkiej frupy O!Impro W Teatrze Małym w Łodzi.
              Od 2016 roku działa również jako reżyser teatralny. Jego debiutem reżyserskim w 2016 roku był spektakl „O Szkodliwości ...” (grany w Teatrze Dramatycznym w Kaliszu oraz Teatrze Małym w Manufakturze w Łodzi). W 2017 roku napisał scenariusz i wyreżyserował młodzieżowy spektakl muzyczny „Broadway Girls Show”, a w 2020 wodewil „Hotelik Demode” (obydwa tytuły w Teatrze Muzycznym w Łodzi). Jako Reżyser filmowy debiutował teledyskiem „Rozproszenie” duetu Bolewski i Tubis (teledysk ten nominowany był w I edycji prestiżowego plebiscytu PL Music Video Awards w kategorii Najlepszy Debiut Reżyserski w 2018 roku). W 2022 roku otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydent Miasta Łodzi, dzięki któremu sam napisał, skomponował i wyreżyserował swój pierwszy autorski musical „MUZYKA MURALNA - SELFMUSICAL”, z tekstami piosenek na podstawie napisów na łódzkich murach, który miał swoją premierę 13 stycznia 2023 roku. Musical „Muzyka Muralna (,,,)” w Ogólnopolskim Plebiscycie Musicalowym oraz w plebiscycie Musicalowe Nagrody Widzów 2023 otrzymał wyróżnienia dla Najlepszego Aktora Pierwszoplanowego, Najlepszą Choreografię, Scenografię oraz za Najlepszą Reżyserię Spektaklu Muzycznego w sezonie 2022/23
     Od 2014 roku współpracuje jako aktor ze scenami muzycznymi w całej Polsce. Debiutował rolami zespołowymi w musicalu „Jerry Springer - the Opera” w reż. Jana Klaty w Teatrze Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu. Od 2016 roku współpracuje aktorsko z Teatrem Muzycznym w Łodzi, m.in. jako Kelner Cyganek w koncercie „Nasz Portret”, Marty w musicalu „Madagascar - the musical adventure”, Thuy w musicalu „Miss Saigon”, „Natręt” w musicalu „Cyrano”, Philip Stuckey w musicalu „Pretty Woman” czy Thenardier w musicalu „Les Miserables - Nędznicy”). W Teatrze Muzycznym w Toruniu, oraz na scenach w całej Polsce podczas tras wyjazdowych, zobaczyć go można w roli „Joey’a Tribbiani’ego” w Polskiej wersji „F.R.I.E.N.D.S. - the musical parody” na podstawie kultowego sitcomu „Przyjaciele”, w reż. Agnieszki Płoszajskiej), oraz jako „Podejrzanych” w absolutnym hicie off-broadway „Murder for two” („Morderstwo dla dwojga”). Za role Podejrzanych (czyli aż 13 różnych ról granych w jednym spektaklu z własnym akompaniamentem na fortepianie podczas całego spektaklu) otrzymał w 2022 roku, w ogólnopolskim plebiscycie Musicalowe Nagrody Widzów, nagrodę dla Najlepszego Pierwszo-planowego Aktora Musicalowego roku 2022 w Polsce. Od 2022 roku współpracuje również z Operą Krakowską, gdzie wciela się w pierwszoplanową postać Dantyszka w musicalu „Kopernik”, oraz ze Sceną RELAX i Sceną Alternatywy w Warszawie, gdzie m.in. cyklicznie gra spektakl „Morderstwo dla dwojga”. W 2023 został nominowany w plebiscycie Osobowość Roku wg. Dziennika Łódzkiego w kategorii KULTURA. W 2023 roku miał okazję być również kierownikiem muzycznym, dzięki postaci Magicznego Dyrektora Muzycznego/Wróżki Chrzestnej, w którą wcielał się podczas koncertów „KSIĘŻNICZKI DISNEY’A” (oficjalna trasa koncertowa Disney Polska na licencji Brodway’owskiego koncertu „Disney: Princess”). 
Obecnie jest w trakcie pisania kolejnych autorskich musicali pod tytułem „Grupa Anonimowych Asortymentów” i „Windows XD - musical”, tworzy także serię koncertów „Parawanówy: czyli jak dorośli bawią się lalkami” i „Anonimowe Asortymenty: Koncert”, oraz przygotowuje się do roli Beetlejuice’a w musicalu „Beetlejuice” w Teatrze Syrena w Warszawie (premiera 13,14 września 2025).