Dziadek do orzechów - Mikołajki z muzycznej bajki

11 grudnia 2022 r. godz. 12:30
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Koncerty familijne
Bilety dorośli - 25 zł, dzieci - 20 zł
KUP BILET

 

Koncert nawiązuje do znanej w wielu filharmoniach tradycji niedzielnych Koncertów Familijnych. Dedykowany jest najmłodszym słuchaczom, którzy z okazji Mikołajek w towarzystwie mamy, taty, babci, dziadka, cioci i wujka, będą mogli przenieść się w magiczną muzyczną podróż. W trakcie koncertu pojawi się niezwykły taneczny spektakl do muzyki Piotra Czajkowskiego z baletu „Dziadek do orzechów”, w wykonaniu dzieci i uczennic z klas rytmiki w PSM w Słupsku w choreografii Katarzyny Wyporskiej - Wawrzczak. Podczas niedzielnego spotkania przewidziany jest także muzyczny konkurs dla dzieci z widowni. Koncert dodatkowo wzbogacony jest ciekawym komentarzem prelegenta, który wprowadza nie tylko w świat muzyki, ale przybliża związane z tematem przewodnim legendy, baśnie, zwyczaje i anegdoty. Całość doskonale bawi i uczy.

W trakcie całego występu akompaniuje zespół FILHARMONIC BAND złożony z muzyków Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara, który wykonuje utwory w własnych aranżacjach.

 

Wystąpią:

Bartosz Wiśniewski - prelekcja
Mirosław Brzozowski - trąbka. flugelhorn
Jarosław Nyc  - saksofon altowy, sopranowy
Grzegorz Karaś - saksofon tenorowy, klarnet
Marek Sikora - puzon
Łukasz Jankowski - fortepian
Robert Sakowicz - gitara basowa
Wiesław Helinski - perkusja

 

Zespół Filharmonic Band powstał w 2018 roku z inicjatywy Jarosława Nyca – klarnecisty, saksofonisty i aranżera. Jego skład tworzą muzycy Polskiej Flharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara, których połączyła wspólna pasja do muzyki.

Grupa wykonuje bardzo różnorodny repertuar. Składają się na niego utwory klasyczne, a także przeboje muzyki popularnej: filmowej, jazzowej, popowej, rockowej i folkoworockowej. Program skierowany jest do szerokiej publiczności – od najmłodszej do najstarszej.

Zespół zaprasza do współpracy wielu znakomitych solistów i chętnie współpracuje z młodymi adeptami sztuki muzycznej.