Dwie połówki pomarańczy

28 października 2023 r. godz. 16:30
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Wydarzenia gościnne
Bilety Organizator prowadzi wyłącznie sprzedaż internetową zł

 

Zapraszamy na maraton uśmiechu / najbardziej zabawną polską komedię!
Czy rozdzielone połówki pomarańczy stanowią koniec jedności ?
Czy dla wielkiej miłości każda połówka potrafi zrobić wszystko czy prawie wszystko?
,,Dwie połówki pomarańczy” to spektakl o relacjach, uczuciach, miłości małżeńskiej, zazdrości, bólu, tęsknocie… Każda z bohaterek to pewnego rodzaju samotna pomarańcza, zagubiona połówka gdzieś bez innych pomarańczy. Nic nie jest takie oczywiste, jak się wydaje, a „odejście” małżonka nie jest wcale końcem związku, a może wręcz przeciwnie.
Akcja dzieje się w hotelu, do którego trafia wdowa Karolina, na którą czeka psycholog Joanna, która ma pomóc kobiecie dojść do siebie po śmierci męża. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się Alex, rzekomej córki zmarłego, a także wiele innych niespodzianek. Kolorytu do spektaklu dodaje wesoła babcia Melania – omyłkowo zameldowana w pokoju wdowy, aby przez chwilę odpocząć podczas wesela w hotelu. Jej postać i chęć „wyrwania kogoś” serwuje niezwykły humor do całej historii.
Ogromne pokłady humoru, trafne riposty, nagłe zwroty akcji i przeniesienie sporów w relacjach damsko-męskich na zupełnie nowy poziom to jeden z wielu zalet spektaklu. W sztuce zobaczymy cztery obce sobie kobiety i tą piątą – ukrywająca prawdziwą tożsamość. Zabawnych i absurdalnych pomyłek tu nie ma końca a żarty wywołują salwy śmiechu.
Ten spektakl być może stanowi właściwy przepis na to, co trzeba zrobić, aby przekonać się o tym jaka jest miłość do naszej drugiej połówki? Dla WIELKIEJ MIŁOŚCI zrobi się … WSZYSTKO.
Interesujące kreacje aktorskie, świetnie napisany scenariusz, sprawiają, że z zapartym tchem widzowie oglądają spektakl.

Obsada:
Joanna - Jarosław Boberek/Arkadiusz Nader
Karolina - Cynthia Kaszyńska/ Małgorzata Sadowska/ Aneta Todorczuk
Melania – Grażyna Zielińska/ Ewa Złotowska/Katarzyna Trzcińska du Château
Alexis –Urszula Dębska/ Dagmara Bryzek/Wiktoria Wolańska
Pokojówka – Monika Stach/Ada Żakowska


Autor Iga Kownacka / Reżyser Jan Jankowski
Czas trwania spektaklu: 110 minut z przerwą 15 minutową