Bajkowa Niedziela z MRA

14 listopada 2021 r. godz. 12:00
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Wydarzenia PFSB
Bilety 20/15 zł
KUP BILET

14 listopada 2021 roku o godzinie 12.00 zapraszamy do Filharmonii na koncert familijny „Bajkowa niedziela”! Będzie to pożegnalny występ Młodzieżowej Rady Artystycznej, współpracującej z Polską Filharmonią Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara od grudnia 2019 roku. Młodzi artyści przygotowali program wypełniony najpopularniejszymi melodiami z filmów i bajek, które z chęcią nucą zarówno starsi, jak i młodsi miłośnicy muzyki. Usłyszeć będzie można takie utwory, jak „Hakuna Matata”, „Mam tę moc” czy „Kolorowy wiatr”. Orkiestrę poprowadzi przewodniczący Młodzieżowej Rady Artystycznej Michał Krawczun, w role śpiewających księżniczek wcielą się Paulina Łaga, Dominika Knapik i Natalia Sędzicka, a towarzyszyć im będzie książę z bajki Ringo Todorovic. Koncert poprowadzi niezawodny Daniel Klusek.

 

Michał KRAWCZUN

Jest absolwentem V Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słupsku. Ukończył I stopień Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu, obecnie kontynuuje naukę gry na saksofonie, przygotowując się do tegorocznego dyplomu. Dyryguje od 4 lat, prowadził gościnnie Orkiestrę Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara, a także Słupską Sinfoniettę. Jest przewodniczącym Młodzieżowej Rady Artystycznej w Słupsku, był także przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta.

Dominika KNAPIK

Ma 19 lat i jest wokalistką zespołu „Lustrzany Człowiek”. Posiada na swoim koncie wiele osiągnięć muzycznych m.in. 1 miejsce na Festiwalu Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2021 oraz Nagrodę Starosty, 2 miejsce w konkursie Ogólnopolskim „Zimowe Granie”, 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Nie wiem kto”, 2 miejsce w przeglądzie VII PUMA i wiele innych. Często koncertuje, wykonując muzykę o różnej stylistyce. Można ją również usłyszeć w Grand Lubiczu. Obecnie pracuje nad piosenkami autorskimi i jest studentką filologii angielskiej.

Paulina ŁAGA

Uczy się śpiewu od 10 lat, korzystając z indywidualnych zajęć oraz warsztatów wokalnych. Ukończyła II stopień Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku (specjalność: wokalistyka, w cyklu czteroletnim). Od 12. roku życia współpracuje z Nowym Teatrem im. Witkacego w Słupsku, grając w czterech musicalach (The Sound of Music, Skrzypek na dachu, Doktor Dolittle i przyjaciele oraz Love Story) oraz Polską Filharmonią Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara. Bierze czynny udział w konkursach, festiwalach oraz przeglądach artystycznych na szczeblach wojewódzkich i ogólnopolskich. Interesuje się głównie śpiewem, tańcem, grą na instrumentach oraz aktorstwem, a dodatkowo poszerza swoją wiedzę w zakresie psychologii oraz kosmetologii. Studiuje na II roku Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale wokalno – aktorskim o specjalności musical.

Natalia SĘDZICKA

Uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku i obecnie jest w klasie maturalnej. Swoją przyszłość wiąże z psychologią kliniczną. Z muzyką ma styczność od dziecka. Śpiewa w chórze licealnym "Kantele", a w przeszłości była wokalistką słupskiego zespołu alternatywno-metalowego "Chanting Bones" z którym wspólnie wydali EP.

Ringo TODOROVIC

Ma 21 lat i pochodzi z Jezierzyc. Ukończył I stopień Państwowej Szkoły Muzycznej w Słupsku. Aktualnie jest studentem trzeciego roku Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale Wokalno- Aktorskim, specjalność Musical. Posiada liczne osiągnięcia muzyczne i jest laureatem wielu konkursów recytatorskich. Brał udział w różnych musicalach m.in. ,,The Sound of Music", „Tanie Dranie”, „Skrzypek na Dachu”, „Bajki”, „Apollo i Muzy”,  ,,Bonnie&Clyde".

Daniel KLUSEK

Słupszczanin. Konferansjer z ponad 20-letnim doświadczeniem. Prowadzi gale, koncerty i festiwale w całym kraju. Współpracował z dziesiątkami zespołów i solistów polskiej sceny popowej i rockowej, ale również operowej. W Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara prowadzi koncerty z repertuarem m.in. operetkowym i latynoamerykańskim. Na scenie słupskiej filharmonii występował również jako wokalista. Laureat kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. Zagrał także w kilkunastu spektaklach przygotowanych w teatrze Rondo i w Nowym Teatrze w Słupsku. Artystycznie związany z Teatrem Muzycznym Adria w Koszalinie, gdzie jest konferansjerem, aktorem oraz wokalistą. Jest również dziennikarzem lokalnych mediów. Pracował w „Gazecie Wyborczej”, „Głosie Słupskim”, „Głosie Pomorza” i portalu gp24.pl. Był wykładowcą dziennikarstwa Akademii Pomorskiej w Słupsku. Obecnie związany z Telewizją Słupsk.

Młodzieżowa Rada Artystyczna (MRA)

Od dnia, w którym członkowie Młodzieżowej Rady Artystycznej odebrali nominacje z rąk Rubena Silvy, dyrektora Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara, urzeczywistniono wiele pomysłów, mających na celu promowanie działalności filharmonii wśród młodzieży. Pomysłodawczynią oraz osobą nadzorującą Radą była Bogumiła Olejnik, która aktywnie służyła pomocą w realizacji nowych projektów. Wśród nich znalazł się cykl comiesięcznych koncertów niedzielnych o tematyce bajkowej. Członkowie Rady uczestniczyli jako wolontariusze w „Bajkowych Niedzielach” oraz innych przedsięwzięciach organizowanych przez filharmonię. Przewodniczący MRA - Michał Krawczun - brał udział w licznych wydarzeniach jako dyrygent wraz z wiceprzewodniczącą - Darią Pehlivan – wcielającą się w rolę konferansjera. Do innych zadań Młodzieżowej Rady Artystycznej należało upowszechnianie kultury muzyki klasycznej wśród odbiorców młodego pokolenia. Podczas okresu pandemii Rada uczestniczyła również w procesie promowania i organizacji koncertów. Swoją działalność MRA zakończyła wraz z końcem kadencji Dyrektora Rubena Silvy. Jednakże tak się przywiązali do Filharmonii, że nadal służą pomocą jako wolontariusze. W dniu 8. października wezmą udział w radosnej paradzie "Happy New-Orlean Jazz Parade" a Koncert 14 listopada jest ich pożegnaniem z Filharmonią.