3-0-3 Tango Fusion

6 sierpnia 2017 r. godz. 12:00

3-0-3 TANGO FUSION

3-0-3 (czyt. tresotres) ma swój początek w Buenos Aires w Argentynie. Grupa powstała w 1996 roku. Zespół założyli Hernán Valencia (pianista/kompozytor/producent) oraz Gerardo Solnie (perkusja/instrumenty perkusyjne/producent). Latynojazzowe korzenie określają styl formacji, który zawiera także elementy tanga, argentyński folklor, funk, rap czy afro cuban. Najważniejsze wydarzenia z historii 3-0-3: 1999 – pierwsza płyta zespołu – „MUSICA CON BUENOS AIRES”, która zawiera wszystkie oryginalne kompozycje i aranżacje Hernana Valencja;  2002 – 3-0-3 TANGO FUSION występuje w Szwajcarii na Montreux Jazz Festival; 2003 – trasa koncertowa po Włoszech, Szwajcarii i Niemczech; 2004 – druga płyta -”BUENOS AIRES NOMADE”, w nagraniu muzykom towarzyszą: Diego Neder (bass), Luciano Sciarreta oraz Pablo Mainetti, (obaj bandoneón). Album zostaje wyróżniony w czasie konferencji „Nowa muzyka argentyńska” (Paryż); 2005 – występy na Jazz Cafe Stauffacher w Bern (Szwajcaria), Tarascon Latino Festival, Festival Amerique Latine we Francji oraz w paryskim teatrze La Vieille Grille;  2012 – płyta „Tango-Rock” z udziałem argentyńskiej gwiazdy rocka – Michela Payronela;  2013 – premiera najnowszej płyty „TANGOMAN”, która zawiera elementy rapu. Próba połączenia współczesnej muzyki ze stylem głównego nurtu. 2014 – występ na COTATI JAZZ & BLUES FESTIVAL w Macau. W maju i czerwcu 2014 zespół 3-0-3 Tango Fusion odbył złożoną z 14 wydarzeń trasę koncertową po Polsce. Po raz pierwszy współpracował ze wschodzącym wirtuozem harmonijki ustnej z Hong Kongu – Cy Leo, utytułowanym mistrzem świata, zwycięzcą mistrzostw świata World Harmonic Festival 2014. Ich dziesiąty wspólny koncert został nagrany i wydany na płycie CD.

Na koncercie w Słupsku zespół wystąpi w składzie:

Hernan Valencia piano
Gerardo Solnie perkusja
Pablo Nemirovsky bandoneon
Jakub Klemensiewicz saksofon / klarnet (gościnnie)

Więcej: na profilu facebookowym zespołu.

Koncert odbędzie się w Parku im. Jerzego Waldorffa.

W razie niepogody zostanie przeniesiony do sali Filharmonii.

Cykl Garden Party u Karola 2 został sfinansowany ze środków Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego.