POLSKA FILHARMONIA SINFONIA BALTICA

Niedziela, 23 sierpnia 2020 godz. 12:00

Garden Party u Karola 5 - WhitePin i Kadłub

WHITEPIN

Rockowe trio ze Słupska występujące w składzie: Kamila Bilińska (bas, wokal), Daniel Pisarkiewicz (gitara, wokal), Tomek Rutkowski (perkusja).

Zespół istnieje od kwietnia 2016 roku, jednak ich muzyczne drogi spotkały się już znacznie wcześniej. Grali wspólnie w wielu różniących się od siebie stylach, jednak dopiero w WHITEPIN odnaleźli wspólne powołanie - mocne, rockowe granie.

Grupa ma na swoim koncie wiele koncertów w rodzinnym Słupsku, jak i poza jego granicami. Gościli w Poznaniu, grali w Jarocinie, Kołobrzegu, Koszalinie i innych miastach.

W muzyce WhitePin znajdziemy ciężkie riffy gitarowe, jak i spokojne ballady. W swoich tekstach poruszają tematy dotyczące ich samych lub sprawy dla nich istotne. Śpiewają więc o sytuacjach, z którymi większość z ich rówieśników może się utożsamiać.

Ich debiutancki krążek, zatytułowany „Obudź się”, został wydany w maju 2017 roku. Na swoim koncie mają także projekt z orkiestrą symfoniczną, Słupską Sinfoniettą, który zaaranżował dla nich jej szef Maciej Banachowski.

KADŁUB

KADŁUB to pseudonim Pawła Stankiewicza, znakomitego gitarzysty, którego znamy choćby z zespołu akompaniującemu Michałowi Bajorowi i innym warszawskim artystom. Paweł "Kadłub" Stankiewicz to także kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny.

Tym razem przedstawiamy go w nowej, autorskiej odsłonie, jako lidera i wokalistę zespołu "KADŁUB". Znakomita sekcja rytmiczna: Kornel Jasiński na basie (Mela Koteluk, Gaba Kulka, Sosnowski...) i Sławek Kazulak na bębnach (Róże Europy, Kabaret Moralnego Niepokoju, Cytadela...) to gwarancja solidnej porcji wysmakowanej muzyki, na fundamencie solidnego groove'u, okraszonego niebanalnymi tekstami lidera. Konieczność obowiązkowa dla fanów dobrego, gitarowego grania.

Filmy promocyjne KADŁUB:

W razie niepogody koncerty zostaną przeniesione do sali Filharmonii. Prosimy śledzić facebooka Filharmonii.

Koncert z cyklu "Garden Party u Karola 5"

Miejsce: Park im. Jerzego Waldorffa

Sfinansowano ze środków Miasta Słupsk w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Prosimy o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa dla uczestników koncertów plenerowych pn. Garden Party u Karola w Parku im. Jerzego Waldorffa w Słupsku w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce w galerii poniżej.