PROGRAM KONCERTÓW - GARDEN PARTY U KAROLA 7 - Słupsk, 03 lipca do 28 sierpnia

Utworzono: 07-06-2022
PROGRAM KONCERTÓW - GARDEN
PROGRAM KONCERTÓW - GARDEN

GARDEN PARTY U KAROLA 7


 

LIPIEC

 

03.07.2022 – SŁUPSKA SINFONIETTA WYKONUJE GRECHUTĘ

Cykl letnich koncertów rozpocznie Słupska Sinfonietta. Jej szef i dyrygent Maciej Banachowski wybrał do programu utwory z repertuaru Marka Grechuty. Usłyszymy kompozycje pochodzące zarówno z początków kariery krakowskiego artysty, jak i jego niektóre późniejsze piosenki. Z orkiestrą zaprezentują się dwie wokalistki: Aleksandra Cybula oraz Daria Korowajczyk. Orkiestra wystąpi w składzie kameralnym z udziałem sekcji rytmicznej. Grechutę i jego twórczość będziemy mogli powspominać m.in. przy następujących przebojach: Niepewność, Pomarańcze i mandarynki, Dni, których nie znamy, Gdzieś w nas, Motorek.

 

10.07.2022 - TRIADA PLUS NOSTALGICZNIE I FILMOWO

Zespół Triada Plus to kwartet założony kilka lat temu w Koszalinie. W jego skład wchodzą siostry: oboistka Iwona Przybysławska i flecistka Joanna Antolak-Bielak, które są muzyczkami orkiestry Filharmonii Koszalińskiej ( Iwona gra także w orkiestrze słupskiej filharmonii). Grupę tworzy także gitarzystka Anna Kabacińska i  klawiszowiec Rafał Mędlewski. Muzycy przedstawią zróżnicowany program, na który złożą się standardy muzyki rozrywkowej, takie jak: Tico, tico, La Cumparsita, La Paloma, muzyka filmowa, m.in.: Moon River, temat z filmu Titanic, a także polskie przeboje z repertuaru Czesława Niemena, Zbigniewa Wodeckiego i Skaldów.

 

Iwona PRZYBYSŁAWSKAJest absolwentką ZPSM im. G. Bacewicz w Koszalinie.

W 1998 roku ukończyła wydział instrumentalny w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
z oceną bardzo dobrą w klasie oboju prof. Krzysztofa Wroniszewskiego. W tym samym roku ukończyła studium pedagogiczne.

Już w czasie nauki w Liceum Muzycznym uczestniczyła w musicalu pt. „Fatamorgana” skomponowanym i dyrygowanym przez Adama Sztabę zorganizowanym przez uczniów ZPSM w Koszalinie (grała w pierwszej obsadzie).

Będąc studentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy została wytypowana do uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Oboistów i Fagocistów w Sieradzu oraz brała udział
w Konkursie na Stypendium Yamaha Music Fundation of Europe.

Uczestniczyła w wielu kursach podnosząc swoje umiejętności gry na oboju, do których można zaliczyć między innymi:

Kurs Interpretacji Instrumentów Dętych Drewnianych w Dusznikach Zdroju, Międzynarodową Letnią Akademię Muzyki Dawnej w Wilanowie.

Kurs dla uczniów i nauczycieli prowadzonym przez prof. Tomasza Miczkę który odbył się w Koszalinie,

Letnim kursie mistrzowskim prowadzonym przez dr hab. Arkadiusza Krupę

Kurs mistrzowski dla oboistów prowadzonym przez prof. Jerome Guicharda w Gdańsku.

Może się pochwalić współpracą z Operą Bydgoską, Polską Radiową Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Operą Wrocławską,Orkiestrą Kameralną w Płocku, Pierwszą Kobiecą Orkiestrą Symfoniczną w Łodzi z którymi grała w kraju i za granicą między innymi w Niemczech, Norwegii, Litwie, Estonii ...

Nagrywała ścieżkę dźwiękową dla Nowego Teatru w Słupsku do spektaklu „Dziady”
A. Mickiewicza z muzyką dr hab. Moniki Zytkę (spektakl grany do dzisiaj).

Nagrała płytę „Shomer” (muzyka żydowska) w aranżacji dr hab. Moniki Zytkę.

Grała w musicalu „Sound of music” w Słupsku.

Uczestniczyła w nagraniu wielu płyt z Polską Filharmonią "Sinfonia Baltica”w Słupsku oraz Filharmonią Koszalińską.

W 2018 r również wraz z Polską Filharmonią "Sinfonia Baltica” brała udział w nagraniu muzyki do filmu „Całe szczęście” którego premiera odbędzie się 08.03.2019 r.

W chwili obecnej zatrudniona jest w Filharmonii Koszalińskiej na stanowisku solisty oboisty w której gra również na rożku angielskim oraz w Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" w Słupsku również jako solista oboista.

Gra w zespole kameralnym „Triada” w Koszalinie oraz w Kwintecie dętym w Słupsku.


 

Joanna ANTOLAK-BIELAK

Studia muzyczne ukończyła na Wydz.Instrumentalnym w klasie fletu w A.Muz.w Gdańsku. Po ukończeniu studiów podjęła pracę w Filharmonii Koszalińskiej na stanowisku flecistki-solistki. Równolegle prowadziła klasę fletu w ZPSM w Koszalinie,a po kilku latach otworzyła klasę fletu w PSM w Białogardzie.

Edukację muzyczną uzupełniała na Mistrzowskich Kursach Fletowych u wirtuozów tj.Janosa Balinta,Michaela Koflera,Petera Lukasa Grafa.

Gościnnie wystepowała z Orkiestrą Kameralna w Płocku,Operą Wrocławską ,Operą Szczecińską,Sinfonią Baltica. W 1999r nagrała płytę Shomer wraz z Moniką Zytke. W latach 2008-10 była inicjatorem , dyrektorem artystycznym i wykładowcą na Letnich Warsztatach fletowych wraz Urszulą Janik, Łukaszem Długoszem. Od 1999r. gra w zespole Triada.

 

Anna KABACIŃSKA ( Triada Plus)

Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 19 lat w Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Koszalinie w klasie gitary. Kontynuowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku (kierunek: wychowanie muzyczne) oraz w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku (kierunek: instrumentalistyka w specjalności pedagogika instrumentalna w zakresie gry na gitarze).

W latach 2000–2003 współtworzyła Międzynarodowe Forum Młodych w Wadowicach, jednocześnie prowadząc tam warsztaty muzyczne.

Komponuje utwory na gitarę, muzykę do wierszy i piosenek. Za utwór „Water Springs” otrzymałam wyróżnienie w The IVth International Competition On The Best Composition And Arrangment Of Folk Music For Children’s Musical Schools (Białoruś, Gomel 2005). Uczestniczyła w nagraniach płyt: Shomer (1999 – gitara) i Emmanuel (2000 – gitara, wokal i produkcja). Brała udział w nagraniu muzyki do spektaklu „ Dziady” wystawianego w Nowym Teatrze w Słupsku. W latach 2005 – 2009 koncertowała w zespole instrumentalnym TRIADA, z którym w roku 2008 nagrała płytę „KOSZALIŃSKA CICHA NOC”, aranżując i wykonując partię gitary. Obecnie w zespole TRIADA gra gościnnie.

Jako gitarzystka została wyróżniona w konkursach gitarowych w ramach T.Burton Festival (Poznań 2010) i Fingerstyle Sopot Festival (Sopot 2015). Jednym z projektów, nad którym pracowała, był musical pt. ”PUB”, do którego skomponowała muzykę.

Dnia 5 grudnia 2015 r., podczas Festiwalu Cantate Domino, odbył się koncert autorski pt. „Ojcem moim jesteś”, złożony z moich muzycznych kompozycji – pieśni o tematyce religijnej, muzycznych ilustracji poezji Jana Twardowskiego i Karola Wojtyły, piosenek musicalowych. 6 grudnia 2015 r. została wyróżniona nagrodą im. Prof. Ireny Maculewicz-Żejmo, przyznawaną przez Stowarzyszenie Civitas Christiana, za osiągnięcia w promowaniu pieśni i muzyki sakralnej.

Współpracowała z różnymi muzykami, m.in.: Joanną Antolak, Violettą Brzezińską, Sean Clancy, Adamem Krylikiem, Wojciechem Kucharskim, Michałem Kulentym, Pawłem Witulskim, Rafałem Mędlewskim, Marcinem Pospieszalskim, Iwoną Przybysławską, Adamem Sztabą, Łukaszem Sztabą, Agatą Szymczewską, Moniką Zytke,.


 

Rafał MĘDLEWSKI

Pianista, gitarzysta, aranżer, kompozytor, na co dzień wykonujący muzykę rozrywkową, poruszając się w rożnych stylistykach, członek Polskiej Akademii Fonograficznej, nominowany do nagrody Fryderyka 2002 za jeden z projektów muzycznych. Współpracował m.in. z Mieczysławem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Haliną Młynkową, Natalią Niemen, chórem gospel Et In Terra pod dyrekcją dr hab Moniki Zytke, z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie, Radiem Koszalin, Filharmonią Koszalińską.

 

17.07.2022 - DUET HARFOWY WESOŁOWSKI - MONTOYA

 

       Kostarykańczyk Carlos Peña Montoya od 2012 roku jest pierwszym harfistą orkiestry symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Od lat, on i Juliusz Wesołowski, harfista orkiestry Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisława Moniuszki, tworzą idealnie zharmonizowany duet, który podczas koncertów przybliża słuchaczom magiczne właściwości harfy.

      Harfowy duet oczaruje dźwiękiem i odpowiednio dobranym repertuarem, na który złożą się głównie utwory szeroko pojętej muzyki klasycznej. W programie koncertu znajdą się więc kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Henry’ego Purcella, Cesara Francka, a także fragmenty twórczości Enrique Granadosa i Pietro Mascagniego.

 

24.07.2022 - INDIALUCIA DUO TOUR

Przed Państwem wystąpi dwóch wybitnych muzyków w niecodziennym projekcie łączącym klasyczną muzykę indyjską z muzyką flamenco. Projekt INDIALUCIA powstał w roku 1999 w Indiach wśród nauczycieli i uczniów Akademii Muzycznej w Nagpur. Wzięło w nim udział wielu znakomitych muzyków z obu kontynentów. Pomysłodawcą, producentem oraz szefem artystycznym jest gitarzysta Michał Czachowski. Owocem tego muzycznego spotkania była płyta wydana w 2005 roku, która zdobyła uznanie w Polsce i na świecie. Program ten został wtedy w pełnej wersji zaprezentowany w słupskiej filharmonii, inaugurując cykl Etnoscena w Słupsku.

Muzycy, Michał CZACHOWSKIgitara flamenco, sitar, cajón i Giridhar UDUPAghatam, konnakol, kanjira, występowali w prawie trzydziestu krajach na całym świecie. Grali i nagrywali z wieloma znanymi artystami, takimi jak Jorge Pardo, Paquito González, L. Subramaniam, Purbayan Chatterjee, Domingo Patricio, Leszek Możdżer, Vishwa Mohan Bhatt, Kavita Krishnamurti i inni. Obaj znani są w Słupsku zarówno z występów z orkiestrą filharmonii pod batutą Bohdana Jarmołowicza, jak i z koncertów z własnymi zespołami.

 

Michał CZACHOWSKI – gitarzysta flamenco, kompozytor, publicysta, producent muzyczny, architekt, od urodzenia wychowywał się w otoczeniu muzyki flamenco. W 1992 roku stworzył własny zespół, stopniowo rozszerzając skład od duetu do septetu. Od 1997 roku grupa występuje pod nową nazwą “Viva Flamenco!” i przez kilka następnych lat zostaje laureatem kilkunastu konkursów muzycznych, stając się jedną z najlepszych tego typu formacji w kraju.

Michał Czachowski po latach działalności scenicznej stał się wybitnym wirtuozem gitary flamenco. W 1998 roku otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki, a wkrótce po występie na międzynarodowym festiwalu we Włoszech, został zaproszony do Akademii Muzycznej w Nagpur w środkowych Indiach. Tam pracował jako nauczyciel gitary, równocześnie ucząc się gry na tradycyjnym, indyjskim instrumencie strunowym – sitarze.

Artysta uczy gry na gitarze flamenco oraz publikuje artykuły na temat tej muzyki na łamach wielu pism polskich i angielskojęzycznych. Michał Czachowski solo lub z grupą nagrywał wiele programów dla stacji telewizyjnych i radiowych, brał udział w sesjach nagraniowych takich zespołów jak “Blue Café”, “Noche de Boleros”, “Village Kollectiv”, “Lean Back” i “Beltaine” oraz tworzył muzykę do programu “Boso przez Świat” Wojciecha Cejrowskiego oraz do amerykańskiego fimu „Święci z Bostonu II”. Prowadzi cykle wykładów na Wydziale Muzykologii UJ w Krakowie.

 

Giridhar UDUPA (Indie) naukę gry rozpoczął w wieku 4 lat u swego ojca Vidwan Nagendra Udupa. W wieku lat 12 zaczął dawać koncerty początkowo tylko w Indiach, a w następnych latach zagranicą. Oprócz wykonywania autentycznej klasycznej muzyki karnatycznej brał udział w wielu projektach typu Fusion, Jazz, World Music, występując między innymi z Virginia Mayhew, Chris Rhyne, Alex Rostotsky. Otrzymał wiele prestiżowych nagród i koncertował w USA, Hiszpanii, Kanadzie, Francji, Szwajcarii, Niemczech Omanie i Kuwejcie.

 

 

31.07.2022 - NO CO PUKA PONOWNIE NA PARTY

Słupską formację cechuje różnorodność gatunków muzycznych, którymi sprawnie operują: blues, rock, reggae oraz pop z odrobiną jazzu. Radość, uśmiech, zaduma, wzruszenie, zaskoczenie, to emocje, które towarzyszą muzycznym spotkaniom z zespołem. Teksty znanych twórców, m.in.: Bursy, Tuwima, Grochowiaka, Białoszewskiego, Gałczyńskiego, Przybosia, Stachury, Nowaka, Błoka w autorskich kompozycjach i aranżacjach gwarantują jakość muzycznych doznań na odpowiednio wysokim poziomie.

Charyzmatyczny głos lidera zespołu tworzy specyficzny i niepowtarzalny klimat. Dodajmy do tego żywiołowe improwizacje i otrzymamy koncert, który powinien zadowolić najbardziej wybrednych słuchaczy.

No Co Puka tworzą obecnie: Wiesław Krawczykiewicz - wokal, gitara akustyczna, Roman Pawlaczyk - wokal, gitara akustyczna, Andrzej Smuga - gitara basowa, Jacek Bochenek perkusja.

 

                                  

SIERPIEŃ

 

07.08.2022 - TANGA I ETNOJAZZ Z KRAKOWA

Tym razem zaprezentują się Państwu krakowskie zespoły, które łączą osoby dwóch muzyków. Liderka pierwszego z nich, Magdalena Lechowska, urodzona w Krakowie i wychowana w Ameryce Południowej, polska wokalistka o latynoskiej duszy, w swojej twórczości zawsze próbuje łączyć dwie kultury: południowoamerykańską i polską. Tak narodził się program Tangos Inolvidables złożony z popularnych polskich tang, tym razem wyśpiewanych w języku hiszpańskim. To unikalna propozycja dla polskich słuchaczy, pokazująca naszą rodzimą twórczość w zupełnie nowej odsłonie. Artystka tworzy wyjątkowy klimat wraz z wybitnymi muzykami Stanisławem Słowińskim (skrzypce) i Wiesławem Ochwatem (akordeon).

Ci sami muzycy znajdą się w składzie drugiego zespołu Słowiński – Kukurba Project. Tomek Kukurba, frontman zespołu Kroke, kompozytor, altowiolista, autor charakterystycznych wokaliz, postanowił połączyć siły ze Stanisławem Słowińskim, skrzypkiem wielokrotnie nominowanym w kategoriach: Skrzypce oraz Nowa nadzieja w ankiecie Jazz Top czytelników Jazz Forum. Spotkanie charyzmatycznego altowiolisty, wokalisty i jednego z najbardziej rozchwytywanych jazzowych skrzypków młodego pokolenia, zaowocowało niespotykaną fuzją dwóch niezwykle barwnych i różnorodnych muzycznych światów. 

Na program koncertów składają się przede wszystkim autorskie kompozycje liderów zespołu. Nie zabraknie także znanych już utworów w nowych aranżacjach. Propozycja ta czerpie z tradycji jazzu, rocka i muzyki świata.

 

14.08.2022 - WOJSKOWY ZESPÓŁ WOKALNY WIARUSY   

       Męski Zespół Wokalny WIARUSY powstał w 1968 roku pod kierownictwem ówczesnego kpt. lek. Stanisława SZARMACHA. Potem nastąpiła 20-letnia przerwa w działalności.

       W 2008 roku formacja ponownie została powołana do życia i nosi imię ppłk  lek. Stanisława SZARMACHA. Obecnie grupa występuje pod kierownictwem muzycznym Sławomira SROKI.

Śpiewacy koncertują przede wszystkim na uroczystościach związanych z obchodami świąt państwowych i wojskowych oraz ważnych rocznic historycznych, a także w organizowanych dla społeczności lokalnych imprezach okolicznościowych.

            Wiarusy zaprezentują, podobnie jak w ubiegłym roku, znane pieśni patriotyczne i piosenki wojskowe.

 

21.08.2022 - BOLEWSKI & TUBIS czyli CIECHOWSKI JAZZOWO

Bolewski & Tubis to unikalny na naszej krajowej scenie muzycznej duet, który tworzą Radosław Bolewski śpiew, perkusja oraz Maciej Tubisfortepian i syntezator basowy. Ich muzyka określana jest jako wysmakowana równowaga między jazzem a muzyką pop. Zespół wydał dwie autorskie płyty: Lunatyk (2018) i Bez końca (2020), doskonale przyjęte przez publiczność i dziennikarzy muzycznych, które porównywane były do twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Stąd pewnie pomysł na projekt Obywatel Jazz poświęcony twórczości Obywatela GC i Republiki, zawierający wyjątkowe, pełne energii i improwizacji wersje utworów tego kompozytora i autora tekstów. W minionym roku program Obywatel Jazz zaprezentowany został w 40 miastach w Polsce. Teraz muzycy przedstawią go publiczności Garden Party u Karola.

 

28.08.2022 - ORKIESTRA FILHARMONII NASTROJOWO I TANECZNIE

           Ostatnim wykonawcą Garden Party u Karola będzie orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara pod batutą gościnnie występującego Ariela Ludwiczaka. Muzycy wykonają przeboje muzyki symfonicznej.                                     

            Na  koncercie  zabrzmią  więc  polki  Johanna Straussa, fragmenty suity Arlezjanka i uwertura do opery Carmen Georgesa Bizeta, jeden z Tańców węgierskich Johannesa Brahmsa oraz kompozycje innych twórców, stanowiące fragmenty większych dzieł symfonicznych, bądź skomponowanych jako samodzielne utwory.