Koncert familijny "Gra Muzyka - Lego Video Games"

20 października 2024 r. godz. 12:00
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Koncerty familijne
Bilety 50 zł
KUP BILET

 

Inspiracją koncertu jest cykl przygodowych gier video LEGO. O samych klockach i ich popularności nie trzeba pisać, gdyż są znane i uwielbiane przez dzieci na całym świecie od kilku pokoleń.
Fabuła gier oparta jest na prawdziwych i wszystkim doskonale znanych bestsellerach światowego kina, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność autorskiego, familijnego pomysłu. Seria zapoczątkowana w drugiej połowie 90. lat obejmuje już kilkanaście odsłon. A więc na ekranie oprócz wielu szalonych i ciekawie przez autorów zaanimowanych przygód, licznych elementów zręcznościowych, pojawia się cała galeria postaci oraz przepiękna filmowa muzyka.
Klocki LEGO na scenie to prosty i skuteczny zabieg otwierający wyobraźnię młodego słuchacza, pozwalający szybciej i lepiej zrozumieć, czym jest MUZYKA. Bawiąc się klockami na scenie pokazujemy jej poszczególne elementy i łączymy je w całe muzyczne utwory. Koncert to moment, gdy fantastyczna, barwna muzyka o wielkiej wartości, będąca do tej pory tłem gry, a wcześniej filmu, wychodzi na plan pierwszy, natomiast głównym aktorem staje się orkiestra symfoniczna w dużej obsadzie.
Program koncertu to dźwięki budujące atmosferę takich kinowych hitów, jak: Gwiezdne Wojny, Indiana Jones, Harry Potter, Batman, Władca Pierścieni, Piraci z Karaibów.

 

Wystąpią:

Lechosław Nowak - dyrygent, prelegent

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

 

 

Lechosław Nowak - muzyk, dyrygent, edukator muzyczny

Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi – trębacz (solista) przez ponad 25 lat zawodowo związany z Kaliszem i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. Założyciel i dyrygent Orkiestry Dętej Filharmonii Kaliskiej oraz lider filharmonicznego big bandu. Nauczyciel z wieloletnim stażem pracy w szkolnictwie artystycznym. Animator życia kulturalnego, pozaszkolnych form edukacji muzycznej, amatorskiego ruchu muzycznego.

Autor i koordynator programów edukacyjnych, koncepcji edukacji muzycznej realizowanej w Filharmonii Kaliskiej w latach 2003 - 2015. Autor scenariuszy, dyrygent i prelegent symfonicznych koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Pomysłodawca kameralnych cykli edukacyjnych pt. Lekcja z Filharmonią, I Ty możesz zostać melomanem oraz serii koncertów familijnych pt. Filharmonia po hejnale. Jako dyrygent i edukator muzyczny współpracujący także na tym polu z Filharmonią Częstochowską (2012 – 2016) oraz Polską Filharmonią „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara w Słupsku.