Koncert familijny GORĄCA KOLUMBIJSKA CUMBIA

 

Cumbia to nie tylko rytm, taniec i muzyka, to jeden z najbardziej reprezentatywnych przejawów kultury kolumbijskiej. Cumbia narodziła się w regionie Morza Karaibskiego, gdzie powstał największy tygiel ras: zamieszkiwały go plemiona indiańskie, tu przybywali afrykańscy niewolnicy i tu roiło się od przybyszy z Hiszpanii. W niespotykany sposób ten unikatowy gatunek muzyczny łączy wpływy hiszpańskie, indiańskie i afrykańskie. Z Afryki pochodzą rytmiczne uderzenia bębnów, zmysłowe i zalotne ruchy bioder, Europejczycy dodali charakterystyczny strój, a tutejsi Indianie wnieśli delikatne brzmienie fletu i gaity. Podczas koncertu zostaną wykonane najbardziej reprezentacyjne melodie folkloru kolumbijskiego! 

Koncert "Gorąca kolumbijska cumbia", to unikatowa propozycja muzyczna, która zabierze słuchaczy w podróż do egzotycznej Kolumbii. Publiczność będzie miała sposobność podziwiać w całej krasie naturalność, prostotę, a zarazem niezwykłe piękno folkloru kolumbijskiego.

Niezwykłe bogactwo mało znanej muzyki kolumbijskiej przybliży nam wokalistka Magdalena Lechowska - Polka o latynoskiej duszy! Wraz z Magdaleną wystąpią wybitni polscy muzycy, których połączyła wspólna miłość do muzyki latynoamerykańskiej: Karol Mach (gitara), Dominik Borek (trąbka) i Patryk Zakrzewski (instrumenty perkusyjne).

 

Data:

14 kwietnia 2024 r., godz. 12:00

 

Wystąpią:

Magdalena Lechowska - śpiew

Karol Mach - gitara

Dominik Borek - trąbka

Patryk Zakrzewski - instrumenty perkusyjne