39. FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ

Bilety WSTĘP WOLNY zł

Eugenio Maria Fagiani (Włochy) – organy

Kwartet  Phantasy Group

W programie utwory m.in.: Jana Sebastiana Bacha, Gaetano Valeriego, Giovanniego Morandi, Wolfganga Amadeusza Mozarta

Eugenio Maria Fagiani

Organy

Znany na całym świecie ze swojego imponującego, fascynującego i żywego języka muzycznego, włoski organista Eugenio Maria Fagiani regularnie występuje w miejscach, gdzie znajdują się najlepsze instrumenty w Europie, Środkowym Wschodzie, Ameryce Północnej, m.in. w katedrze Notre Dame w Paryżu, Katedrze Berlińskiej, Katedrze św. Patryka w Nowym Jorku, Royal Albert Hall w Londynie, Bazylice Santa Maria del Fiore we Florencji czy Katedrze św. Jakuba w Toronto.

Poza działalnością solową, od dłuższego czasu współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną im. Giuseppe Verdiego w Mediolanie ( potocznie nazywaną La Verdi) i Filharmonią im. Arturo Toscaniniego w Parmie. Koncertował z wieloma dyrygentami, m.in.: z Jeffreyem Tate, Riccardo Chailly, Xianem Zhangiem, Ptrickiem Fournillierem, Giuseppe Grazioli, Jensem Georgiem Bachmannem.

Uważany za „czarodziej improwizacji”, jest także świetnym kompozytorem. Jego utwory znajdują się w repertuarze najważniejszych artystów naszych czasów, takich jak David Briggs i Stephen Tharp.

Od 2008 roku jest organistą Franciszkańskiego Sanktuarium w La Vernie ( prowincja Arezzo). Jest także dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w La Vernie i Festiwalu Organowego S. Donato w Katedrze w Arezzo oraz od 2016 roku doradcą artystycznym Festiwalu Organowego w Ziemi Świętej, organizowanego przez Kustodię Ziemi Świętej, obejmującą tereny Bliskiego Wschodu, w tym Izrael, Autonomię Palestyńską, Jordanię, Syrię, Liban, Rodos i Cypr.

Jest także zapraszany do prowadzenia kursów mistrzowskich (zarówno w dziedzinie improwizacji, jak i interpretacji), wykładów w różnych instytucjach muzycznych w Europie i Ameryce Północnej oraz jako juror w międzynarodowych konkursach muzycznych.

Dokonał nagrań dla wielu wytwórni płytowych ( m.in.: Decca, Warner Music, Da Vinci, VDE-Gallo ), które znalazły swoje odbicie w recenzjach międzynarodowej prasy muzycznej.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu

Organizator: Słupskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne

ul. Jaracza 6, 76-200 Słupsk

e-mail: slupskietowarzystwo@gmail.com

www.towarzystwokulturalne.com

Poniżej znajdą Państwo program 39. FESTIWALU MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ  (od 30 czerwca do 4 sierpnia 2022r.)

39. FESTIWALU MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ

Słupsk, 30 czerwca do 4 sierpnia 2022 r.

30 czerwca godz. 19.15 Kościół NMP

Jan Mroczek – organy

W programie m.in.: utwory organowe Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego i Cesara Francka

Maciej Banachowski - dyrygent