Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica"

Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica"

W wykonaniu orkiestry Filharmonii tym razem usłyszymy popularne utwory muzyki  pop w wersji symfonicznej oraz tematy muzyki filmowej w aranżacji Bohdana Jarmołowicza. Program koncertu powienien podobać się zarówno młodszym, jak i starszym miłośnikom muzyki. Solistkami koncertu będą wokalistki: Aleksandra Cybula, Katarzyna Dacków i Katarzyna Wołoszyn. Koncert odbędzie się w Parku im. Jerzego Waldorffa. W razie niepogody zostanie przeniesiony do sali Filharmonii. 
więcej Niedziela, 27 sierpnia 2017 godz. 12:00
Michał Zator

Michał Zator

 MICHAŁ ZATOR Najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który  wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie. Półfinalista piątej edycji programu: Mam Talent. Stypendysta Marszałka Wielkopolski. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie inspirowane muzyką celtycką i literaturą fantasy. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie  otrzymane na Akademii Muzycznej w Poznaniu, która ukończył z wyróżnieniem w klasie Profesor Katarzyny Staniewicz.
więcej Niedziela, 3 września 2017 godz. 12:00
Mistrzowie muzyki - Koncert inaugurujący obchody 40-lecia Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica"

Mistrzowie muzyki - Koncert inaugurujący obchody 40-lecia Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica"

Koncert inaugurujący obchody 40-lecia Polskiej Filharmonii  Sinfonia Baltica Wydarzenie towarzyszące 51. Festiwalowi Pianistyki Polskiej
więcej Poniedziałek, 11 września 2017 godz. 20:30
Dzisiaj, jutro, zawsze - koncert Słupskiej Sinfonietty

Dzisiaj, jutro, zawsze - koncert Słupskiej Sinfonietty

W programie koncertu hity lat 20-tych i 30-tych, zaaranżowane przez dyrygenta orkiestry Macieja Banachowskiego. Usłyszymy między innymi utwory "Ta ostatnia niedziela", "Umówiłem się z nią na dziewiątą" czy "Sex Appeal". 
więcej Sobota, 16 września 2017 godz. 19:00
Mistrzowie muzyki - Koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica"

Mistrzowie muzyki - Koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica"

 Koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica    Program: Krzesimir Dębski - Cykl wariacji na głos solowy, chór mieszany i orkiestrę symfoniczną Andrzej Jagodziński - Koncert fortepianowy         Wykonawcy: Bohdan Jarmołowicz - dyrygent Aneta Łukaszewicz - mezzosopran Andrzej Jagodziński - fortepian Adam Cegielski - kontrabas Czesław "Mały" Bartkowski - perkusja Dziecięco-Młodzieżowy Chór Fantazja z ZSO nr 2 w Słupsku Przygotowanie chóru - Lilianna Zdolińska Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku           Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.                    
więcej Sobota, 30 września 2017 godz. 19:00
Usłyszeć taniec

Usłyszeć taniec

USŁYSZEĆ TANIEC to niezwykły spektakl różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. Barwne widowisko, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca. Różne kultury muzyczne spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA. 
więcej Piątek, 20 października 2017 godz. 19:00
ORKIESTRA KAMERALNA POLSKIEGO RADIA AMADEUS

ORKIESTRA KAMERALNA POLSKIEGO RADIA AMADEUS

 35/25 zł
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus została założona w Poznaniu w 1968 roku przez Agnieszkę Duczmal. Początkowo działała pod patronatem „Jeunesses Musicales”, a później Poznańskiego Towarzystwa Muzycznego. Zdobycie przez Orkiestrę Srebrnego Medalu Herberta von Karajana na Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Orkiestr w Berlinie Zachodnim w 1976 roku zaowocowało przekształceniem jej rok później w etatowy zespół Polskiego Radia i Telewizji, a następnie w Orkiestrę Kameralną Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal.
więcej Niedziela, 22 października 2017 godz. 18:00
De Mono akustycznie

De Mono akustycznie

 60
De Mono to jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych w Polsce.  Jego repertuar to przede wszystkim niezapomniane ballady i wielkie  hity muzyki popularnej takie jak „Póki na to czas”, „Kochać Inaczej”, „Moje Miasto Nocą”, „Zostańmy sami” czy  „Statki na niebie”. Wszystkie wyśpiewane charakterystycznym głosem Andrzeja Krzywego.
więcej Środa, 15 listopada 2017 godz. 19:00