Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
Red Notes symfonicznie

Red Notes symfonicznie

 20/15 zł

Zespół Red Notes tworzy trójka absolwentów Akademii Muzycznej w Łodzi. Poruszają się po różnych stylach muzycznych, m. in. pop, jazz, blues czy swing. Szczególnym atutem zespołu jest nietypowe połączenie wokalu, gitary oraz trąbki, co tworzy niepowtarzalne i bardzo ciekawe brzmienie.

W programie koncertu usłyszymy znane przeboje muzyki pop (m.in. Can't stop the FeelingIsn't She lovely, Bo jak nie my to kto) w stylu retro zaaranżowane na orkiestrę symfoniczną.

więcej Niedziela, 4 marca 2018 godz. 18:00
Pożegnanie zimy

Pożegnanie zimy

 30/25 zł

 Wykonawcy:

Janusz Wawrowski - skrzypce

Ruben Silva - dyrygent

Orkiestra Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica"

 

Program:

Stanisław Moniuszko - Uwertura "Bajka"

Antonio Vivaldi - "Pory Roku"

Piotr Czajkowski - I Symfonia g-moll "Zimowe marzenia"

 
więcej Piątek, 9 marca 2018 godz. 19:00
Solisti

Solisti

 40/35 zł

Jedyny w Polsce zespół crossoverowy (Andrea Bocelli, Il Divo, Il Volo, Josh Groban), który oprócz znanych i cenionych utworów operowych, nie boi się sięgać również po muzykę rozrywkową, podając ją oczywiście w odpowiedniej symfonicznej oprawie i własnych aranżacjach.

Występowali na wielu scenach i estradach w Polsce i poza jej granicami, gdzie koncerty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem wśród publiczności.


 

 .       

więcej Piątek, 23 marca 2018 godz. 19:00
Mała Gala Straussowska

Mała Gala Straussowska

 20/15 zł

 Najmłodszych odbiorców muzyki zapraszamy na Straussowską Galę w wersji „mini”. Nasi filharmonicy wyczarują dla Was na początku wiosny  iście wiedeńską atmosferę. Minął wprawdzie karnawał, ale walce, polki i inne tańce znakomitego Johanna Straussa mają ponadczasową wartość. Usłyszymy więc zarówno walc  Nad pięknym, modrym DunajemBauern polkę czy słynny Marsz Radetzky’ego. Będą także utwory instrumentalne innych kompozytorów. Orkiestra wystąpi pod batutą młodego dyrygenta Bartosza Olejnika, a w świat wiedeńskiej muzyki wprowadzi Was nieoceniony Andrzej Zborowski.

więcej Niedziela, 25 marca 2018 godz. 12:00
Nareszcie w Dudapeszcie

Nareszcie w Dudapeszcie

 60 zł

Nareszcie w Dudapeszcie to najnowszy, na bieżąco aktualizowany autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa  absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Każdy występ może różnić się od poprzedniego, w zależności od tego, co akurat dzieje się w świecie polityki. Podczas wydarzenia artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski.

więcej Środa, 11 kwietnia 2018 godz. 19:00
Muzyczne podróże - Vive La France

Muzyczne podróże - Vive La France

 35/30 zł

 Program:

Claude Debussy – Popołudnie fauna

Georges Bizet – Arlezjanka (I i II suita )

Camille Saint-Saens – III Koncert skrzypcowy h-moll

 

Występują:   

Ruben Silva – dyrygent

Judyta Kluza - skrzypce

Orkiestra Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica"

więcej Piątek, 13 kwietnia 2018 godz. 19:00