Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Koncert Majowy

Piątek, 12 maja 2017 godz. 19:00

Zapraszamy na tradycyjny Koncert Majowy

Program:

Gabriel Fauré Requiem d-moll op. 48 (opracowanie: Bohdan Jarmołowicz)

Richard Wagner - Wstęp do I i III aktu opery Lohengrin

 

Wykonawcy:                 

Bohdan Jarmołowicz - dyrygent

Lucyna Kończak - sopran

Bartłomiej Kłos - baryton

Chór Politechniki Gdańskiej przygotowany przez Mariusza Mroza

Chór Akademii Pomorskiej w Słupsku "Iuventus Cantans" przygotowany przez Tadeusza Formelę

Orkiestra Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" w Słupsku 

 

Lucyna Kończak

Urodzona 30 maja 1993 roku w Warszawie. Pracę z muzyką rozpoczęła w wieku siedmiu lat uczęszczając do klasy skrzypiec w Państwowej Ogólnokształcącej Podstawowej Szkole Muzycznej nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. W tej samej szkole w drugim stopniu kontynuowała naukę na altówce, by zakończyć liceum na śpiewie solowym w klasie profesor Eugenii RezlerRozlach w 2012 roku. W tym samym roku rozpoczęła studia pierwszego stopnia w klasie śpiewu profesor Brygidy Skiby w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Od 2014 prowadzona przez profesor Wiesławę Maliszewską, dziś na roku dyplomowym.
Brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Haliny Słonickiej w Suwałkach (2010, 2012), IX Konkursie Muzyki Współczesnej w Płocku (2011), V Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. Marii Słankowej w Olsztynie (2011), IX Konkursie Moniuszkowskim w Białymstoku (2011), konkursie w ramach Sopockich Dni Sztuki Wokalnej (2016) przesłuchaniach w międzynarodowym konkursie Belvedere im. Hansa Gabora (2017) i kursach mistrzowskich w ramach VIII Letniej Akademii Śpiewu w klasie profesor Olgi Pasiecznik.
W maju 2016 roku miała okazję debiutować scenicznie w roli Serpetty w operze La finta Giardiniera W. A. Mozarta wystawionego przez studentów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Centrum Świętego Jana w Gdańsku. W grudniu 2016 roku wystąpiła w Litaniach Ostrobramskich pod batutą profesora Zygmunta Rycherta. Z tym samym dyrygentem miała okazję wystąpić w koncercie najlepszych dyplomantów, który odbył się w marcu tego roku. Ponadto koncertowała na Uniwersytecie Gdańskim, Politechnice Gdańskiej, w Dworku Sierakowskich w Sopocie i w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszub w Wejherowie.

 

Bartłomiej Kłos

Bas-baryton, student I roku studiów II stopnia na Akademii Muzycznej w Gdańsku im. Stanisława Moniuszki na kierunku wokalistyka w klasie śpiewu profesora Leszka Skrli. Od 2012 roku prowadzi ożywioną działalność koncertową zarówno w kraju jak i zagranicą. Jako członek Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej czy International Choir Academy Lübeck koncertował w Portugalii, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Francji, Słowacji czy Chinach gdzie występował jako chórzysta oraz solista. Współpracował z Operą Bałtycką w Gdańsku oraz Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Laureat III Nagrody oraz Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie pieśni polskiej przez głos męski na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku. Sztukę wokalną dokształcał pod okiem Roberta Evans'a, Eamonna Dougan'a i Lucii Duchonovej. 

 

Bilety: 30/25 zł

PROMOCJA ! ! !

 

Przy zakupie okolicznościowej przypinki z okazji rocznicy urodzin Jerzego Waldorffa  (4 zł)

bilet na Koncert majowy w dn. 12.05.2017 r. w cenie 15 zł (wejście z biletem i przypinką)