Poranek muzyczny. Egzotyczna Podróż Muzyczna

Piątek, 27 września 2019 godz. 09:00

Egzotyczna podróż muzyczna to propozycja, która przedstawi ormiański instrument duduk. Jest to instrument należący do grupy (na)dętych drewnianych, ale czy faktycznie jest dęty czy nadęty przedstawi nam solista Kamil Radzimowski. Wiemy na pewno, że jest to instrument o ciepłym dźwięku. Spotkać go można w kulturach regionu kaukaskiego, czyli na pograniczu Europy i Azji. Jego pochodzenie jest na tyle egzotyczne co jego dźwięk. Jednak by dokładnie to sprecyzować zapraszamy na koncert. Dopełnieniem muzyki będzie taniec orientalny.

W programie:

W. A. Mozart, K. Radzimowski, A. W. Ketelbey, J. Strauss, P. Czajkowski, A. Chaczaturian, A. Mleczko.

Kamil RADZIMOWSKI /duduk/

Ewa BUDNY-ORŁOWSKA /taniec/

Zbigniew GRACA /dyrygent/

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.