Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Zespół harmonijek ustnych Animato

Niedziela, 5 sierpnia 2018 godz. 12:00

Trio ANIMATO jest zespołem harmonijek ustnych składającym się z muzyków grających na harmonijce chromatycznej (solowej) – Marek Jaroszyński, harmonijce akordowej (realizującej głos gitary akordowej rytmicznej) – Piotr Bieliński i harmonijce basowej (realizującej głos kontrabasu) – Piotr Włodarczyk.

Zespół Animato został założony w 1978 roku w Szczecinie. Jest zespołem unikalnym, wykonującym różnorodną muzykę na koncertowych harmonijkach ustnych. „Animato” posiada w repertuarze własne aranżacje różnego rodzaju muzyki, w tym popularne utwory muzyki klasycznej, standardy jazzowe i swingowe, polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej, a także muzykę morską i ludową z różnych stron świata. Zespół wykonuje z powodzeniem nie tylko transkrypcje dzieł dawnych mistrzów, takich jak Fryderyk Chopin, Jan Sebastian Bach, Johann Strauss, Wolfgang Amadeusz Mozart, Antonio Vivaldi, ale również utwory współczesne, w tym kompozycje Astora Piazzolli, Czesława Niemena, Johna Lennona, Paula Anki czy utwory z repertuaru takich grup jak: Abba, The Beatles i innych.

Oprócz nagród i wyróżnień zdobywanych na ogólnopolskich festiwalach Animato dwukrotnie stawał na podium międzynarodowych konkursów gry na harmonijce ustnej, m.in. zwyciężając na prestiżowym World Harmonica Festival w Trossingen (Niemcy). Zespół zapraszany jest na gościnne występy odbywające się podczas różnych festiwali muzycznych w Polsce i za granicą a jego członkowie zasiadają w jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gry na harmonijce ustnej. W ciągu wieloletniej działalności grupa występowała w renomowanych salach koncertowych w Polsce i za granicą prezentując szerokie możliwości techniczne i walory orkiestrowego brzmienia koncertowych harmonijek ustnych.

Koncert z cyklu "Garden Party u Karola 3"

Miejsce: Park im. J. Waldorffa

 

Zrealizowano ze środków Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego.