Sinfonia Baltica
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

WhitePin i Grupa Out

Piątek, 30 czerwca 2017 godz. 19:00

Dwa zaprzyjaźnione słupskie zespoły na jednej scenie. WhitePin będzie promował swoją debiutancką płytę "Obudź się", zaś Grupa OUT uświetni wieczór solidnym męskim graniem w profesjonalnym wydaniu.

Zespoły o sobie:

WhitePin

Rockowe trio z północy w składzie: Kamila Bilińska (bas, wokal), Daniel Pisarkiewicz (gitara, wokal), Tomek Rutkowski (perkusja).
Istniejemy od kwietnia 2016 roku, jednak nasze muzyczne drogi spotkały się już znacznie wcześniej. 
Graliśmy wspólnie w wielu różniących się od siebie stylach, jednak dopiero w WHITEPIN odnaleźliśmy nasze powołanie - mocne, rockowe granie!
Muzyka towarzyszy nam na co dzień, a jeśli jakimś cudem jej zabraknie to... towarzyszymy sobie nawzajem. 
Uwielbiamy ze sobą grać tak samo bardzo jak lubimy ze sobą przebywać. Dzięki temu swobodnie czujemy się na scenie i dużo łatwiej pracuje się nam przy nowych numerach.
Daniel - człowiek, który śpi z gitarą. Dzięki niemu reszta składu przeciera oczy ze zdumienia, gdy ten co próbę przynosi nowe pomysły.
Kamila - basistka - jako jedyna z nas wie coś o teorii tego co robimy. Bardzo dokładna i zawsze wie co zagrać. Nawet zanim Daniel uderzy w struny!
Tomek - bębniarz, garowy, perkman itp. Szczepia pomysły w gotowy produkt, kreatywny jak Steve Jobs. Potrafi grać z metronomem!
Taka oto trójka zwyczajnych ludzi postanowiła zrobić coś więcej niż patrzeć w monitor i stworzyła WHITEPIN.

WHITEPIN to zespół, który ma na swoim koncie wiele koncertów w rodzinnym Słupsku, jak i poza jego granicami. Niejednokrotnie gościliśmy w Poznaniu, graliśmy w Jarocinie, Kołobrzegu, Koszalinie itd.
W muzyce, którą gramy staramy się odzwierciedlać nasze emocje, przez co repertuar jest dość zróżnicowany.
Znajdziemy tam ciężkie riffy jak i spokojne ballady, powstałe np. wskutek podwyżki w pracy lub ogólnego DOŁA. W naszych tekstach poruszamy tematy dotyczące nas samych lub po prostu spraw dla nas istotnych.
Śpiewamy o sytuacjach, z którymi większość z naszych rówieśników może się utożsamiać.

 

Grupa OUT

Historia powstania zespołu sięga roku 1994 jednak w obecnym, ustabilizowanym składzie występujemy od prawie 4 lat. Połączenie 4 mocnych charakterów i różnych spojrzeń na muzykę pozwala nam na stworzenie własnej przestrzeni i niebanalnego brzmienia w repertuarze, który wszyscy pasjonaci rocka z pewnością znają.
Wykonujemy głównie blues-rockowe i rockowe przeboje, które są kluczowymi reprezentantami dla danego gatunku i epoki ale nie są zbyt oczywiste i wytarte.
Chętnie sięgamy po utwory takich gigantów jak: Joe Bonamassa, Deep Purple, Cream, Lenny Kravitz, AC/DC, ZZ Top. Nie odżegnujemy się również od naszych rodzimych wykonawców. W repertuarze posiadamy utwory np. Felicjana Andrzejczaka, Tadeusza Nalepy oraz Dżemu.
Zespół ma na koncie ponad 60 występów m.in. wspólne koncerty (m.in. w Londyn, Manchester, Luton) razem z Myslowitz , Big Cyc, Lipali, Neurospoiler, Gabriel Fleszar, Elektryczne gitary, Czarno Czarni, Kabanos, Hunter, Krzysztof Jaryczewski z zespołem Jary OZ (ex. Oddział Zamknięty).
 
Członkowie zespołu
Paweł Grabowski - gitara/vocal
Tomasz Sosnowski - gitara
Szymon Wyrwicz - perkusja
Paweł Lange - bas